Projekts “Vecums nav šķērslis II”- iespēja mācīties senioriem

Kategorija: Nevalstiskās organizācijas
Trešdiena, 10 Novembris 2021
Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 10 Novembris 2021 13:03

Logo.

Projekts “Vecums nav šķērslis II” ir turpinājums projektam “Vecums nav šķērslis”, kurš tika realizēts 2017.-2019. gadā. Šajā projektā iesaistītas jau 10 partneru organizācijas no 3 Baltijas valstīm. Projektā- tematisko plānu un mācību materiālu izstrādē piedalījās arī biedrība “RITINEITIS”. Vispārējais mērķis ir paplašināt senioru iespējas apgūt jaunas zināšanas un prasmes mūža garumā.

Tika izstrādāti mācību materiāli par 10 sekojošām tēmām:

  1. Vecāka gadu gājuma cilvēku problēmas, kuras izsauc "sudraba" ekonomikas prasības. Finansiālā neatkarība, spēja sabalansēt savu budžetu
  2. Digitālo tehnoloģiju uzmantošana, dators, planšetes un viedtālruņi. Sociālie tīkli, drošība internet. Kā digitalizēt vecas fotogrāfijas un sakārtot tās albūmos, pievienot informāciju.
  3. Sociālā aktivitāte, pilsoniskā sabiedrība, sabiedriskas organizācijas izveidošana un vadība. Brīvprātīgais darbs, sociālā atbalsta tīklu izveidošana. Sociālā aktivitāte - senioru iespēja.
  4. Kāpēc mums vecumdienās nepieciešams trenēt atmiņu un kā to izdarīt? mūžizglītībai.
  5. Izometriskie vingrinājumi. Veselība no fizioterapeita viedokļa. Pašmasāža, nūjošana, vingrošana.
  6. Pastaiga pa pilsētu - maršruta karte, interesantas vietas, darba laiki, cenas, stāsti, gida pakalpojumi. Pilis, muižas, baznīcas, kultūras objekti.
  7. Gatavs aiziet, lai dzīvotu. Praktiskie, sociālie un garīgie aspekti. Komunikācija starp dažādām paaudzēm - kā mazināt nesaprašanos?
  8. Juridiskās pamatzināšanas - likumi, cilvēka tiesības, patērētāju aizsardzība, ka mazināt risku kļūt par krāpšanas upuri?
  9. Pamatzināšanas par veselibas aizsardzību.
  10. Dzimtas koka veidošana

Projekta ietvaros ir paredzēta senioru apmācība – gan pašmācības ceļa, gan attālināti tiešsaistē, gan arī klātienē. Šobrīd esošā situācija neparedz mācības klātienē, taču līdz 20. novembrim var pieteikties mācībām attālināti.  Izmantojot saiti https://vecumsnavskerslis.lv/lv/vecums-nav-skerslis-ii, ir iespēja izvēlēties interesējošo tēmu un reģistrēties apmācībām. Ja rodas neskaidrības ar reģistrāciju, droši sazinieties ar projekta darba grupas dalībnieci Arnitu Gaiduku- mob.tel.29169593

Informācija: Arnita Gaiduka