Ūdens dienas Stacijas pamatskolā

Kategorija: Stacijas pamatskola
Trešdiena, 30 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 30 Marts 2022 10:19

Ūdens diena Stacijas pamatskolāPasaules Ūdens diena katru gadu tiek svinēta 22. martā. Un tā akcentē ūdens nozīmi cilvēka dzīvē, tā patieso vērtību un to, kā mēs visi kopā varam labāk aizsargāt šo vitāli svarīgo resursu, jo piesārņojums daudzviet rada milzu izaicinājumus nodrošināt cilvēka pamatvajadzību pēc tīra ūdens. Pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas iniciatīvas tā pirmo reizi visā pasaulē tika atzīmēta 1993. gadā. Šī diena ir starptautiskas svinības un iespēja aicināt ikvienu pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmei un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, mudinot sabiedrību domāt ne vien par savas, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām.

Šī gada tēma – “Gruntsūdeņi – padarīt neredzamo redzamu.” Gruntsūdeņus ikdienā nav iespējams novērot, bet to ietekme ir redzama visur. Tie atrodas zemē kā apslēpts dārgums, kas bagātina mūsu dzīvi. Sausākajās pasaules daļās tas var būt vienīgais veids, kā cilvēki var piekļūt ūdenim. Gandrīz viss šķidrais saldūdens pasaulē atrodams gruntsūdeņos. Ikdienā tie palīdz nodrošināt dzeramā ūdens piegādi, lauksaimniecību, rūpniecību un ekosistēmas. Daudzviet, īpaši vietās, kur nav pietiekami daudz nokrišņu, cilvēki pārmērīgi izmanto un piesārņo gruntsūdeņus. Pilnīga gruntsūdeņu atgūšanās no piesārņojuma var ilgt gadu desmitus vai pat gadsimtus. Gruntsūdeņiem būs izšķiroša nozīme, pielāgojoties klimata pārmaiņām. Mums ir jāstrādā kopā, lai spētu saglābt un ilgtspējīgi izmantot šo vērtīgo resursu.

Ūdens dienu ietvaros Stacijas pamatskolā notika aktivitātes klašu kolektīvos, lai vairāk aizdomātos par ūdens nozīmi cilvēka dzīvē, lai pārrunātu ūdens taupīšanas paradumus skolā un ģimenēs.

Vispasaules Ūdens dienas tēma šogad- "Gruntsūdeņi- padarīt neredzamu redzamu." Dabaszinību stundā 5.klase veica eksperimentu- kā attīrīt ūdeni ar dažādu filtru palīdzību. Skolēni mācījās par to, kur paliek skolas notekūdeņi, kā pati zeme veic ūdens filtrāciju. 

4.klases skolēniem notika integrēta literatūras un vizuālās mākslas stunda. Skolēni meklēja, pierakstīja un ilustrēja latviešu tautasdziesmas par ūdeni. Tika pārrunāta ūdens nozīme cilvēka dzīvē, ūdens taupīšanas paradumi skolā un mājās. 

Ūdens dienā 2.klases skolēni uzsāka interesantu eksperimentu- kāda ir ūdens ietekme uz sēklām, to dīgšanu un augšanu. Sagatavoti dažādi sēklu un sīpoliņu paraugi, kuriem tiks nodrošināta dažāds mitruma daudzums. Kas no tā visa sanāks? Gaidīsim vērosim, pētīsim, secināsim! 

(Izmantoti Vides izglītības fonda informatīvie materiāli)

Ūdens diena Stacijas pamatskolā

Ūdens diena Stacijas pamatskolā

Informācija: Stacijas pamatskolas Ekoprogrammas koordinatore R.Bukša

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei