Ukrainas bēgļi sūtījumus no mājām ar personīgajām mantām no 2022.gada 12.aprīļa var saņemt vienkāršotā veidā

Kategorija: Atbalsts Ukrainai
Otrdiena, 12 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 12 Aprīlis 2022 10:05

Lai sniegtu atbalstu Ukrainas pilsoņiem, kuri izceļojuši no savas valsts Krievijas izraisītā militārā konflikta dēļ, no 2022.gada 12.aprīļa ir noteikta vienkāršota kārtība, kā saņemt pasta sūtījumus ar personīgajām mantām. Šādu sūtījumu saņemšanai pasta nodaļā jāuzrāda pase vai cits derīgs personu apliecinošs dokuments. Muitas deklarācija par sūtījumu nav jāformē un maksājumi nav jāveic.  

Atbilstoši tiesību aktos[1] noteiktajam, ja personai jāmaina pastāvīgā dzīvesvieta no kādas trešās valsts uz Eiropas Savienības muitas teritoriju ārkārtēju politisku apstākļu dēļ, personiskās mantas ievešanai tiek piešķirts atbrīvojums no muitas nodokļiem.

Ja tuvinieki Ukrainas pilsonim no Ukrainas uz Latviju nosūta sūtījumu ar viņa personīgajām mantām, persona no VAS “Latvijas Pasts” saņems aicinājumu “Muitojams sūtījums”. Muitas deklarācija par šo sūtījumu nebūs jāpilda.

Šajā gadījumā Ukrainas pilsonim ir jādodas uz aicinājumā norādīto pasta nodaļu un jāuzrāda pase vai cits derīgs personu apliecinošs dokuments, kā arī jānorāda savs mobilā tālruņa numurs.

Persona varēs uzgaidīt uz vietas pasta nodaļā, kamēr saziņā starp “Latvijas Pastu” un Valsts ieņēmumu dienestu tiks veiktas attiecīgās sūtījuma noformēšanas formalitātes, lai to izsniegtu saņēmējam, tomēr jārēķinās, ka šis process var prasīt līdz pat pusstundai vai nedaudz vairāk laika. Tāpēc otrs variants ir uzrādīt nepieciešamos dokumentus un informāciju pasta nodaļai, sagaidīt ziņu no “Latvijas Pasta” savā mobilajā tālrunī par to, ka sūtījums ir sagatavots izsniegšanai, un tad doties tam pakaļ.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa