Briežuciemā atzīmē Starptautisko ģimenes dienu

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 18 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 07 Jūnijs 2022 09:18

Ģimenes diena BriežuciemāBriežuciemā Ģimenes diena šogad tika svinēta  vienā no Tematiskā ciema vietām - lauku sētā ‘’Bilgas”. Šī vieta tika izvēlēta tāpēc, ka te dzīvo viesmīlīga ģimene un ir skaista, sakopta vide.

Šoreiz Ģimenes dienas pasākumā tika akcentēta medību tēma. „Bilgu” māju saimnieks Oļģerts ir kaislīgs un veiksmīgs mednieks, viņam ir iekārtota medību trofeju apskates vieta. Pagastā ir vairākas mednieku ģimenes, kurās visi saimes ļaudis ir iesaistīti medību aktivitātēs. Medības jau nav tikai zvēra nošaušana, mednieki kopj mežus, piebaro dzīvniekus un dara citas labas lietas, kadam ir jāpagatavo medību gardumi.

Parasti aktivitātēs aicinām piedalīties dziedātājus, dejotājus, māksliniekus, sportistus, rīkojam svētkus dažadām mērķauditorijām, bet mednieki tā kā ir piemirsti. Tāpēc šogad uz svētkiem īpaši aicinājām mednieku ģimenes. Mednieki bija ļoti atsaucīgi un ieinteresēti, labprāt lepojās ar savām medību trofejām, dalījās ar mednieku stāstiem. Kā smejas mednieki, šie stāsti arī ir sava veida folklora, tikai diemžēl tie ir maz pierakstīti. Pasākuma laikā vismaz viens katra mednieka stāsts tika pierakstīts un esam gatavi aizsākto turpināt. Protams, neizpalika sportiskas aktivitātes un mednieku zupas baudīšana. Muzicējot folkoras kopai „Soldanī”, briežuciemieši, un arī ģimenes no citiem novada pagastiem, kopīgās aktivitatēs pavadīja svētdienu un priecājās par kopā sanākšanu.

Pasākumu atbalstīja biedrība ‘’Ritineitis’’, Biruta un Oļģerts Punduri. Paldies folkloras kopas meitenēm un čaklajām dāmām – Helēnai Ločmelei, Venerandai Keišai, Mārītei Ločmelei un visiem medniekiem.

Informācija: Zita Mežale

Foto: Valentīns Mežals

Ģimenes diena Briežuciemā  Ģimenes diena Briežuciemā

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei