28. maijā Balvu novadā un visā Latvijā norisināsies Atvērto baznīcu diena un Baznīcu nakts

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 20 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 07 Jūnijs 2022 09:18

Baznīcu nakts 2022Kristīgais kultūras notikums “Baznīcu nakts” šogad norisināsies sestdienā, 28. maijā. Jau otro gadu Baznīcu naktij pievienosies Latvijas sakrālajam mantojumam veltītais notikums “Atvērto baznīcu diena” – vairāk nekā 100 Latvijas dievnamu būs atvērti apmeklētājiem no pulksten 10.00 līdz 22.00 un ilgāk. 

Baznīcu nakts Latvijā notiek kopš 2014. gada. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms vairāk nekā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā.  Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.

Baznīcu nakts 2022 Baznīcu nakts 2022 Baznīcu nakts 2022
Balvu Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcas dārzā notiks Bēržu draudzes garīgo dziesmu ansambļa “Sonāte” un Balvu bērnu deju kolektīva “Balvu vilciņš” koncerts. Dievnamā varēs arī noskatīties filmu “Žēlsirdība”, kas veltīta Svētajai māsai Faustīnei. Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas dārzā skanēs katoļu tradicionālie maija dziedājumi. Dievnamā būs arī dievkalpojums par mieru kopā ar jaukto kori “Ezerzeme”, gaidāmas arī ekskursijas baznīcas tornī un kapenēs, kā arī meistardarbnīcas. Noslēgumā notiks vokālās mūzikas koncerts “Angel di pace” Ukrainas atbalstam, kurā uzstāsies ukraiņu mecosoprāns Anna Labuta, baritons Nauris Indzeris un ērģelniece Helēna Laukmane. Baznīcu nakts ietvaros, 28. maijā  Balvu evanģēliski luteriskā baznīca būs atvērta apmeklētājiem no 11.00-19.00
 

APMEKLĒTĀJU IEVĒRĪBAI! 

Kartē Baznīcu nakts mājas lapāwww.baznicunakts.lvir apkopotas ziņas par dievnamiem, kas būs atvērti un piedalīsies abos notikumos. Ikviens ceļotājs ir aicināts izplānot savu maršrutu un doties apceļot baznīcas kopā ar ģimeni, draugiem, vai varbūt vadot veselu ekskursiju.

Ikviena draudze ir aicināta savu dievnamu turēt atvērtu no pulksten 10.00 līdz vismaz 22.00. Taču realitātē ne visur tas būs nodrošināts, tādēļ notikumu rīkotāji lūdz viesus pievērst vērību apmeklējamās baznīcas atvērtības laikam, kas norādīts vienotajā pasākuma kartē vietnē www.baznicunakts.lv.

Plānots, ka baznīcās, kur ir tāda iespēja, pulksten 12.00, 18.00 un 22.00 zvanīs zvani. Pulksten 21.00 vienā laikā visās baznīcās lūgs Tēvreizes lūgšanu un dziedās tautas lūgšanu “Dievs, svētī Latviju!”. Notiks aizlūgumi, iestājoties par Ukrainas tautu viņas cīņā par savas valsts brīvību no krievijas okupācijas, par mieru un kara izraisītāju atgriešanos no ļaunuma.

UZZIŅAI!

Baznīcu nakts šogad Latvijā notiks jau devīto reizi. Ekumeniskais dažādu kristīgo konfesiju draudžu kopīgi veidotais notikums tradicionāli norisinās no pulksten 18.00 līdz 24.00. Baznīcu nakts aicina ikvienu cilvēku iepazīt tuvāk kristīgo kultūras, mākslas un garīgo vērtību mantojumu – pieredzēt Dieva radīto skaistumu Latvijas baznīcās, satiktajos cilvēkos un katram savā dvēselē. Šogad notikuma vienojošā tēma ir vārdi no Bībeles: "Un dari to zināmu saviem bērniem un saviem bērnu bērniem." (5Moz 4:9) Tie aicina pārdomāt kristīgās ticības un ar to saistītā vērtību mantojuma uzticēšanu no paaudzes paaudzē, kā arī ģimenes saišu un draudzes kopības nozīmi cilvēka dzīvē.

Atvērto baznīcu diena ir iniciatīva, kas pievienojās Baznīcu naktij 2021. gadā. Baznīcu diena ir iespēja Latvijas ļaudīm un mūsu valsts viesiem apceļot Latvijas novadu dievnamus un iepazīt to sakrālā mantojuma skaistumu no 10.00 rītā līdz 22.00 vakarā. Atvērto baznīcu dienu iedvesmo atziņa, ka Latvijas dievnami – katrs savā neatkārtojamībā – ir kopīga Latvijas tautas vērtība. Dievnamu mantojumu sastapt un tuvāk iepazīt ir vērts katram cilvēkam neatkarīgi no personiskās pārliecības reliģijas jautājumos. Atvērto baznīcu diena ir arī pateicības apliecinājums tiem Latvijas ļaudīm, kuri savās draudzēs kalpodami, vai ziedodami līdzekļus, ir rūpējušies par dievnamu atjaunošanu, uzturēšanu, saglabāšanu no paaudzes paaudzē.

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei