Apstiprināti divi Valsts zivju fonda projekti

Kategorija: Projekti
Otrdiena, 24 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 24 maijs 2022 14:35

zivju fonds lad logoŠogad, Balvu novada pašvaldība, īstenos divus Valsts zivju fonda projektus, lai pavairotu līdakas divos ezeros un spētu kvalitatīvi veikt zivju resursu aizsardzību ziemas periodā.

Projektā nr. 22-00-S0ZF02-000048 “Līdaku pavairošana Viļakas un Svātiunes ezerā”, paredzēts veikt vienvasaras līdaku pavairošanu divos ezeros: Viļakas ezerā, pavairojot 3000 vienvasaras līdaku mazuļus un Svātiunes ezerā 3600 gb. . Abos ezeros ir nepieciešama mākslīga līdaku mazuļu pavairošana, jo intensīvas makšķerēšanas rezultātā, līdaku skaits ir viegli ietekmējams un tas noved pie tā, ka ezera resurss nespēj veikt dabīgu zivju atražošanu. Ezeri ir pielāgoti līdaku sugai, līdz ar to pavairotās zivis turpinās attīstīties un augt.

Projektā nr. 22-00-S0ZF03-000016 “Balvu novada publisko ūdenstilpņu zivju resursu aizsardzība” paredzēts iegādāties sniega motociklu ar piekabi, lai novada teritorijā varētu veikt kvalitatīvu un ātru zivju resursu aizsardzību publiskajās ūdenstilpnēs ziemas periodā, mazinot maluzvejas nodarīto kaitējumu.

Tekstu sagatavoja: Projektu vadītāja S. Šmite

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Titulbilde

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei