Mācību gada izskaņā apbalvo Balvu novada izglītības iestāžu skolēnus un pedagogus

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 30 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 30 maijs 2022 19:39

Skolēnu un pedagogu apbalvošanas pasākums30. maijā Balvu Kultūras un atpūtas centrā vienkopus tika aicināti Balvu novada centīgākie, talantīgākie, aktīvākie skolēni un pedagogi, kuri savas skolas un Balvu novada vārdam likuši ieskanēties skaļāk un tālāk.

Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, uzrunājot pasākuma dalībniekus, atzina, ka ir liels gods būt kopā šādā zvaigžņu lietū, kad vienkopus pulcējušās zvaigznes, kas ir spīdējušas spoži visu aizvadīto mācību gadu. “Esam aizvadījuši ne to vienkāršāko mācību gadu, jo vēl semestru sākumā māca šaubas vai varēsim mācīties klātienē, taču mums tas izdevās. Ar dažādiem izaicinājumiem, ko esam pārvarējuši, šodien varam noliekt galvas pedagogu priekšā, skolu direktoru priekšā, kuri uzņēmās atbildību par mācību procesa nodrošināšanu klātienē. Neskatoties uz dažādām grūtībām, tika nodrošināts ne tikai mācību process, bet arī dalība olimpiādēs un konkursos. Lai kaut ko sasniegtu, ir jāvar pielikt mazliet vairāk pūļu, varbūt sevi mazliet vairāk jāpiespiež paveikt iecerēto pēc iespējas labāk un tad rezultāti neizpaliek, jo bieži vien tas “mazliet vairāk” vainagojas ar panākumiem,” sakot paldies par ieguldīto darbu un vēlot izdevušos vasaru skolēniem un pedagogiem, teica Sergejs Maksimovs.

Savukārt Balvu novada Izglītības pārvaldes vadītāja Inese Circene, lepojoties ar skolēnu un pedagogu sasniegumiem, aicināja neapstāties pie sasniegtā, bet vienmēr virzīties uz priekšu: “Šodien šeit ir pulcējušies tie 86 jaunieši, kuri mācību gada laikā sevi pierādījuši ne tikai ar augstu atbildības sajūtu uztverot katru mācību priekšmetu, bet arī sevi pierādot sportā, mūzikā, mākslā, dejā. Šajā mācību gadā tika organizētas 17 Valsts izglītības satura centra noteiktās dažādu mācību priekšmetu olimpiādes. Balvu novada skolēni piedalījās 15 organizētajās olimpiādēs. Kopā novada posma olimpiādēs piedalījās 297 skolēni, bet valsts līmeņa olimpiādēs piedalījās 9 mūsu novada skolēni, ” ar informāciju iepazīstināja Inese Circene, atgādinot, ka sasniegumu pamatā ir ne tikai talants, bet arī smags darbs, ko arī šogad visiem kopā ir izdevies paveikt.

Skolēni un pedagogi tika apbalvoti gan par sasniegumiem mācību darbā, gan par dalību konkursos un sacensībās novada, valsts un pat starptautiskā līmenī.

Šogad Balvu novada skolēni vispārējā un profesionālajā izglītībā savas zināšanas un prasmes ir apliecinājuši, piedaloties mācību priekšmetu olimpiādēs un zinātniski pētnieciskajā darbībā no novada līdz valsts līmenim. Pasākuma laikā tika godināti tie skolēni, kuri ieguvuši 1. vietu Valsts izglītības satura centra novada posma olimpiādēs, piedalījušies un ieguvuši godalgas valsts olimpiādēs un zinātniski pētnieciskajā darbībā.

Veiksmīgs šis mācību gads ir bijis arī Balvu novada sportistiem. Gūtas uzvaras ne tikai Latvijas čempionātos un meistarsacīkstēs, bet arī Baltijā un Eiropā. Ar naudas balvām un pateicībām tika apbalvoti godalgoto vietu ieguvēji Latvijas čempionātos vieglatlētikā, uzvaras ieguvušie svarcēlāji, ložu šāvēji, svarbumbu cēlāji, kā arī godalgoto vietu ieguvēji grieķu – romiešu cīņas sporta veidā. Apbalvoti tika arī trīs novada sportisti, kuri uzrādījuši starptautiskus sasniegumus sporta jomā.

Ievērojamus panākumus uzrādījuši arī skolēni profesionālās ievirzes izglītībā - mūzikā un mākslā, saņemot naudas balvas un pateicības par dalību dažādos konkursos.

Saka, ka skolēnu panākumu atslēga ir talants un neatlaidīgs darbs un, protams, sadarbība un skolotāja atbalsts. Pasākuma laikā tika godināti arī pedagogi, kuru skolēni guvuši panākumus mācību un zinātniski pētnieciskajā darbā, mūzikā, mākslā un sportā.

Pasākumā ar muzikāliem sveicieniem klātesošos priecēja Balvu Mūzikas skolas pūtēju orķestris (vadītājs Egons Salmanis) un  pirmsskolas izglītības iestādes “Sienāzītis” audzēkne Roberta Strazda (skolotāja IlutaTihomirova).

Noslēdzot sasniegumiem bagātu mācību gadu, Balvu novada pašvaldība izsaka pateicību ikvienam skolēnam, pedagogiem un vecākiem par sasniegto, novēlot vasaras brīvlaikā uzkrāt spēkus jaunām uzvarām!

Ar apbalvoto skolēnu un pedagogu sarakstu var iepazīties ŠEIT.

Vairāk fotogrāfiju no pasākuma skatīt ŠEIT.

Informācija, foto: Agrita Luža

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei