Arī Balvu novada dievnami piedalījās "Baznīcu nakts 2022" aktivitātēs

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 01 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 07 Jūnijs 2022 09:18

Baznīcu nakts 2022Gandrīz neticami, bet 28. maijā bija atvērti vairāk kā 200 Dievnami visā Latvijā! Esam saņēmuši un turpinām saņemt gan atsauksmes, gan skaistas fotogrāfijas, gan video no pasākuma. Mūsu komandas vārdā no sirds pateicamies par kalpošanu un piedalīšanos Atvērto baznīcu dienā un Baznīcu naktī visām draudzēm, mācītājiem un ļoti, ļoti daudzajiem šīs idejas atbalstītājiem – mūziķiem, mūzikas un mākslas skolu audzēkņiem, māksliniekiem un katram, kurš kalpoja ar savu radošo pienesumu. Pateicamies par sadarbību un atbalstu Latvijas pašvaldību un tūrisma informācijas centru darbiniekiem! Paldies par Jūsu kalpošanas drosmi, ticību, mīlestību un svētību, ko Jūs dāvājāt Latvijai un katram cilvēkam. Uz tikšanos 2023.gada Atvērto baznīcu dienā un Baznīcu naktī! Baznīcu nakts komanda   https://baznicunakts.lv/

Balvu, Tilžas un Viļakas evaņģēliski luteriskās baznīcas bija atvērtas apmeklētājiem  visu dienu. Balvu Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcas  kultūras aktivitātes notika Sakrālās kultūras centrā. Koncertu  sniedza Bēržu draudzes garīgo dziesmu ansamblis “Sonāte”(vadītāja Aija Ikstena), Balvu kultūras un atpūtas centra  bērnu deju kolektīvs “Balvu vilciņš” (vadītājas Inese Maslovska, Zane Meiere), vokālās studijas “Notiņas ” dalībnieces Marija Maslovska, Roberta Strazda, Rebeka Jermacāne (vadītāja Iluta Tihomorova).  Klātesošos uzrunāja katoļu draudzes  priesteris Mārtiņš Klušs un luterāņu draudzes mācītājs   Mārtiņš Vaickovskis,  pēc tam interesenti noskatījās  filmu “Žēlsirdība”, kas veltīta Svētajai māsai Faustīnei.

Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas dārzā skanēja katoļu tradicionālie maija dziedājumi. Dievnamā bija dievkalpojums par mieru kopā ar jaukto kori “Ezerzeme”, varēja doties ekskursijās baznīcas tornī un kapenēs, kā arī piedalīties meistardarbnīcas. Noslēgumā notika vokālās mūzikas koncerts “Angel di pace” Ukrainas atbalstam, kurā uzstājās ukraiņu mecosoprāns Anna Labuta, baritons Nauris Indzeris un ērģelniece Helēna Laukmane.

Savukārt Smiltenes Svētā Jāzepa Romas katoļu baznīcā koncertu sniedza  mūsu  novada Kubulu kultūras nama  jauktais vokālais ansamblis (vadītāja Anastasija Ločmele, koncertmeistars Viktors Bormanis),Balvu mūzikas skolas  vijoļspēles pedagoģe Zoja Zaharova,  Balvu mūzikas skolas audzēkņi- 8.  kora klases audzēknes Sigita Keiša un Angelīna Krivošejeva ( pedagogs Linda Vītola) un  8. vijoles klases audzēkņi Sindija Saide un   Armands Tutiņš (pedagogs Zoja Zaharova).

Šo koncertprogrammu, ar nelielām izmaiņām , būs iespējams dzirdēt šosvētdien pulksten 18.00 Balvu evanģēliski luteriskajā baznīcā  “Vasarsvētku koncertā”

Informāciju sagatavoja: Maija Laicāne, kultūras darba speciāliste

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei