Tilžas pagasta sieviešu koris “Varavīksne” piedalās Latvijas sieviešu un vīru koru svētku koncertā “Divi doti”

Kategorija: Ceļā uz Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku tradīcijas 150. gadskārtu
Otrdiena, 07 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 14 Jūnijs 2022 09:33

Tilžas sieviešu koris Tukumā4. jūnijā Tukuma Durbes estrādē notika Latvijas sieviešu un vīru koru svētki. Svētkos piedalījās  un kopkorī vienojās 100 sieviešu un vīru kori, vairāk kā 2000 dziedātāji no visas Latvijas, dziedātāju vidū Tilžas pagasta sieviešu koris “Varavīksne”.

Svētku koncertā kopīgi tika izdziedātas skaistākās, jau iemīļotās un visiem labi zināmas sieviešu un vīru koru repertuāra dziesmas, kā arī dziesmas no 2023. gada Dziesmu svētku repertuāra. Pie diriģenta pults stājās Aira Birziņa, Māra Marnauza, Ilze Valce, Romāns Vanags, Ivars Cinkuss, Uldis Kokars, Edgars Vītols, Jevgeņijs Ustinskovs, Dziesmu svētku Goda virsdiriģenti Jēkabs Ozoliņš, Arvīds Platpers un Jānis Zirnis. Koncertā piedalījās arī NBS Štāba orķestris, solisti Inga Šļubovska un Zigfrīds Muktupāvels.

Svētku dalībniekus uzrunā sveica kultūras ministrs Nauris Puntulis un Tukuma novada priekšsēdētājs Gundars Važa. Koncertu vadīja Zigfrīds Muktupāvels.

Latvijas sieviešu un vīru koru salidojums ir tradīcija, kas reizi piecos gados kopā pulcē visus Latvijas sieviešu un vīru korus. Tradīcija aizsākās ar pirmo sieviešu koru salidojumu 1959. gadā Smiltenē un vīru koru salidojumu 1960. gadā Jelgavā. Svētku koncerts Tukuma Durbes estrādē izskanēja Dziesmu svētku 150 gades zīmē, kuru svinēsim nākamgad. Pirmie Dziesmu svētki notika Rīgā 1873.gadā. 2023.gadā Dziesmu svētku tradīcijas 150. jubileja!  

Esam ceļā uz XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII deju svētkiem.

Informācija: Lolita Kindzule, Tilžas pagasta sieviešu kora “Varavīksne” dalībniece