XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru ieskaņas koncerts izskanējis Preiļos

Kategorija: Ceļā uz Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku tradīcijas 150. gadskārtu
Otrdiena, 14 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 14 Jūnijs 2022 09:35

Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte uzsver: “Dziesmu un deju svētku tradīcijas pastāvēšanā pūtēju orķestriem jau izsenis ir bijusi nozīmīga loma. Šobrīd XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem gatavojas vairāk nekā 40 Latvijas pūtēju orķestri. Dziesmu un deju svētku kopienai aizvadītie gadi ir bijuši ļoti sarežģīti, tāpēc esam gandarīti par māksliniecisko kolektīvu paveikto ceļā uz 2023. gada lielnotikumu – tā, 22.maijā Svētku ieskaņas koncerts Aucē parādīja pūtēju orķestru apņēmību un gatavību startam. Aicinām arī Preiļu, Madonas, Valmieras un Liepājas iedzīvotājus izmantot iespēju, lai koncertos baudītu pūtēju orķestru skanējumu.”

Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Preiļu novada pašvaldību, organizēja XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru ieskaņas koncertu, kurā skanēja skaņdarbi no XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru koncerta programmas. Pūtēju orķestru lielkoncertu plāno veidot kā ceļu no tradīcijas sākuma līdz mūsdienīgam skanējumam, parādot, cik daudzpusīgs, atšķirīgs un krāšņs ir pūtēju orķestru sniegums. Plānots izcelt 150 gadu laikā atskaņoto un laika pārbaudījumu izturējušo, tautā iemīļoto pūtēju orķestru repertuāru.

29. maijā Preiļu parka estrādē koncertā piedalījās pūtēju orķestri no Latgales un Rīgas, tai skaitā arī pūtēju orķestris “Balvi” ar vadītāju Egonu Salmani.

Pūtēju orķestris ”Balvi ” 2023. gada svētkiem gatavojas nopietni un radoši, intensīvi mēģinot un koncertējot. Šogad orķestri esam klausījušies jau vairākkārt: 1. un 30. maijā koncertos- “Uz spārniem pavasari nesot līdz” un novada centīgāko, talantīgāko, aktīvāko skolēnu un pedagogu apbalvošanas pasākumā Balvu KAC, 12. jūnijā orķestris, ar koncertu Antona Rimoviča skvērā, sveica Balvu katoļu baznīcu 225 gadu jubilejā. Nākamā tikšanās būs 16. jūlijā Balvu estrādē, novada svētku laikā, kur Balvu novada Domes Atzinības rakstu pasniegšana notiks pūtēju orķestra “Balvi” pavadībā. Lai klausītājiem būtu interesantāk, katrā koncertā orķestris pamatrepertuāru papildina ar jauniem nedzirdētiem skaņdarbiem.