Saulgriežu ieskandināšanas pasākums Bērzpilī

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 28 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 28 Jūlijs 2022 14:28

Līgo Bērzpilī 2022

22.jūnijā Bērzpils ainaviski tematiskā parka teritorijā norisinājās Saulgriežu pasākums. Svētku norises iesākās ar mājražotāju tirdziņu, kur tirgojās ar Jāņu sieru, alu, medu, kūpinājumiem, pašcepto maizīti, sviestu, smaržīgām zāļu tējām, ziediem un stādiem.

Gardākā siera konkursā, degustējot, bet nezinot, kas sējis sierus, pasākuma apmeklētāji pēc savām garšas izjūtām noteica trīs gardākos sierus. 1.vieta - Aijai Ikstenai, nominācija “Visgaršīgākais siers”, 2.vieta- Ivetai Raciborskai – “Garšīgais siers” un 3.vieta-Annai Krivišai – “Labas garšas siers”. Pavisam konkursā ar saviem siera darinājumiem piedalījās astoņas siera sējējas - Aija Ikstena, Vineta Škapare, Anna Zuša, Anna Kriviša, Mārīte Zuša, Biruta Bogdane, Anna Bitaine, Iveta Raciborska. Par gardākā siera konkursa gaitas norisi rūpējās Gunta Spridzāne.

Savukārt zīmējumu un foto konkursā “Mani Saulgrieži” darbus bija iesnieguši  piecpadsmit dalībnieki: zīmējumus -Egita Mičule, Ieva Seņka, Madara Žīgure, Oskars Žīgurs, Kārlis Janevics, Emīls Janevics, Olivers Buls, Valērija Borovikova, Aiva Zdanoviča, Madara Keibeniece, Sanija Dobrovoļska, Roberts Putnāns, Bērzpils pirmskolas grupiņas bērni, skolotājas Elīna un Velga, fotogrāfijas - Antra Zelča. Visi dalībnieki saņēma pārsteiguma balviņas.

Saulgriežu ieskandināšanas pasākumu vadīja Bērzpils Saieta nama vadītāja p.i. Ilga Lazdiņa. Bērzpils pagasta pārvaldes vadītāja Biruta Bogdane iededza ugunskuru un folkloras kopa “Saivenis” (vadītāja Daiga Griestiņa) veica dziesmotu Saulgriežu rituālu, kā arī aicināja apmeklētājus piedalīties rotaļās, kas veicina labklājību, veiksmi un veselību.

Pasākumā apmeklētājiem bija iespējams nobaudīt arī  gardās pankūkas un smaržīgu zāļu tēju. Par gardo cienastu parūpējās Gaļina Sapoka,  Iveta Raciborska, Lāsma Ziemele, Renāte Ākule un Māris Lazdiņš. Par pasākuma muzikālo noformējumu gādāja Dāvis Rakstiņš.

Materiālu sagatavoja Anna Kriviša, Bērzpils bibliotēkas vadītāja

Foto: Biruta Bogdane, Anna Kriviša, Liāna Kubaka, Iveta Tiltiņa

22.jūnijā Bērzpils ainaviski tematiskā parka teritorijā norisinājās Saulgriežu pasākumsBērzpils pagasta pārvaldes vadītāja Biruta BogdaneZīmējumu un foto konkursā “Mani Saulgrieži” darbus bija iesnieguši  piecpadsmit dalībniekiPasākumā apmeklētājiem bija iespējams nobaudīt arī  gardās pankūkas un smaržīgu zāļu tējuSaulgriežu ieskandināšanas pasākums BērzpilīSvētku norises iesākās ar mājražotāju tirdziņu, kur tirgojās ar Jāņu sieru, alu, medu, kūpinājumiem, pašcepto maizīti, sviestu, smaržīgām zāļu tējām, ziediem un stādiemGardākā siera konkursā, degustējot, bet nezinot, kas sējis sierus, pasākuma apmeklētāji pēc savām garšas izjūtām noteica trīs gardākos sierus

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei