No 2022. gada 6. līdz 10. jūlijam Latvijā norisināsies starptautiskais folkloras festivāls “Baltica 2022”

Kategorija: Folkloras festivāls “Baltica 2022”
Trešdiena, 29 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 29 Jūnijs 2022 16:04

Baltica 2022No 2022. gada 6. līdz 10. jūlijam Latvijā norisināsies starptautiskais folkloras festivāls “Baltica 2022” . Ar moto “Nāc ar mani spēlēties” vairāk nekā 250 folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi tiksies dažādos koncertos, notikumos un aktivitātēs Alsungā, Dundagā, Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Krimuldā, Kuldīgā, Lēdurgā, Mālpilī, Popē, Rīgā, Siguldā, Talsos, Turaidā un Ventspilī.

Turpinot festivāla tradīciju, norises caurvīs kopīga tēma. 2022. gadā "Baltica" tēma ir "Spēle", akcentējot tradicionālās kultūras iespējas kalpot par prieka avotu visiem iesaistītajiem, ar mērķi pulcināt tos baltiešus, kuri vēlas un prot saspēlēties dziesmā, dejā, mūzikā un citās lokāli raksturīgās tradicionālās kultūras izpausmēs.

Festivāla mākslinieciskā vadītāja Māra Mellēna stāsta: “Folkloras festivāls “Baltica” ir būtiska Latvijas kultūrtelpas zīme. Tas katru trešo gadu Latvijā pulcina tradicionālās kultūras kopējus no tuvākas un tālākas apkārtnes, lai katru reizi no jauna šodienas kontekstā ieraudzītu mantojumu kā būtisku savas identitātes savpatības daļu un turpinātu dialogu ar to kopā ar tuvākiem un tālākiem kaimiņiem.”

 

Informācija par festivālu:

http://www.festivalbaltica.com/

https://www.facebook.com/festivalbaltica

https://www.instagram.com/festivalbaltica/

Latvijas Nacionālais kultūras centrs