Rugājieši mācās matemātiku Polijā

Kategorija: Balvu novada projekti
Ceturtdiena, 30 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 30 Jūnijs 2022 11:23

Jauktajās grupās norisinājās kopīgais grupu darbs par K – Means algoritmiem

No 13. - 17. jūnijam Polijā, Koszalin, norisinājās Erasmus+ programmas projekta, “The Journey of Learning from Data to Knowledge with Maths and Technologies” (Projekta Nr. Nr. 2019-1-TR01-KA229-074388_5) mobilitāte, kurā piedalījās jaunieši un skolotājas no Rugāju vidusskolas.

Projektu iesākot ar nelielu dienas izbraucienu kopā ar Ziemeļmaķedonijas, Bulgārijas, Polijas un Turcijas jauniešiem, devāmies uz trīs piejūras pilsētām – Gdiņu, Sopotu un Gdaņsku. Pilsētās iepazināmies ar to nozīmīgākajiem objektiem un arhitektūru. Brauciens satuvināja un tuvāk iepazīstināja visus projekta dalībniekus, lai nākamajās dienās, jauktajās grupās pilnvērtīgi varētu norisināties kopīgais grupu darbs par K – Means algoritmiem.

Tikšanās sākumā Rugāju jaunieši vadīja Ice – Breaking aktivitātes, kuru pamatā bija atrast kopīgas intereses grupā un izkustināt klātesošos ar jautrām kustībām un sasveicināšanās frāzēm. Pēc šīs aktivitātes sekoja divu dienu mācīšanās. Sākām mācības par algoritmiem, kuras mums labi iemācīja un paskaidroja (ar dažādiem piemēriem) jaunieši no Turcijas. Tika rādīti videoklipi par Manhatann un Euclidean distanci, un tam tika pievienotas darba lapas ar piereģistrētiem datiem, kuros bija jāatrod gala koordinātas. Turcijas jauniešiem bija izgatavojuši galda spēles, kura apvienotas algoritmu tēmas. Jaunieši piedalījās arī nelielā galda spēļu čempionātā.

Visas nedēļas garumā jaunieši iepazinās ar poļu tradicionālo kultūru - nogaršoja dažādus poļu tradicionālos ēdienus – biezzupas, otros ēdienus un desertus, vēroja tautas deju kolektīvu “Baltica”, kas nodejoja divas tradicionālās dejas. Projekta rezultātā tika ne tikai pilnveidotas iemaņas matemātikā un angļu valodā, un iegūti sertifikāti, bet arī radītas spožas atmiņas un iegūti jauni draugi.

Informācija: Kristīne Zelča, Iveta Arelkeviča

Foto: no projekta arhīva

Erasmus+ programmas logo

        

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei