VI Starptautiskais klasiskās dramaturģijas amatierteātru festivāls “Ķiršu dārzs 2022”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 30 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 18 Augusts 2022 14:08

VI Starptautiskais klasiskās dramaturģijas amatierteātru festivāls “Ķiršu dārzs 2022”

No 28. līdz 31. jūlijam Balvos notiks VI Starptautiskais klasiskās dramaturģijas amatierteātru festivāls “Ķiršu dārzs 2022”, kurā pulcēsies 10 amatierteātru kolektīvi no Latvijas un Balvu sadraudzības pilsētas Kupišķi - Lietuvā. Festivāla ietvaros būs iespēja noskatīties 12 izrādes, kuras tiks spēlētas – Balvu Kultūras un atpūtas centra lielajā un mazajā zālēs, Balvu Sakrālās kultūras centrā un pilsētas estrādē.

Skatītājiem tiks piedāvāti klasikas iestudējumi un mūsdienīgāks repertuārs.

Gaidīsim Jūs, mīļie skatītāji, festivāla “Ķiršu dārzs” svētkos!

Balvu Tautas teātra mākslinieciskā vadītāja Vaira Resne

VI Starptautiskā klasiskā dramaturģijas amatierteātru festivāla “Ķiršu dārzs 2022” PROGRAMMA

UZMANĪBU, PROGRAMMĀ IR IZMAIŅAS! Jēkabpils Tautas teātra - Mitčels Aivons "Rudenīgais blūzs" un Rēzeknes Tautas teātra - Anna Rancāne "Meklējiet sievieti" izrādes NENOTIKS! Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

INFORMĀCIJA PAR BIĻETĒM:

Ieejas maksa 5 EUR uz katru izrādi vai abonements 30 EUR uz visām četru dienu izrādēm Balvos.

Biļešu iepriekšpārdošana - "BIĻEŠU PARADĪZES" kasēs (Balvos, Brīvības iela 61) vai www.bilesuparadize.lv  un pasākuma dienā uz vietas.

BEZMAKSAS IEEJAS KARTES varēs izņemt Balvu Kultūras un atpūtas centra kasē no šī gada 12. jūlija vai izrādes dienā uz vietas (vietu skaits ierobežots).

Festivāla programmā iespējamas izmaiņas. Seko līdzi informācijai www.balvi.lv vai https://www.facebook.com/BalvuKAC


Naudaskalna Tautas nama dramatiskais kolektīvsNaudaskalna Tautas nama dramatiskais kolektīvs

Nora Vētra - Muižniece ,,MĀSAS”

Režisore Vaira Resne

Pirmskara Latvijā skaista ezera krastā darbojas lielas dzirnavas, kam ir kultūrvēsturiska nozīme. Tās apsaimnieko bagāta, laimīga ģimene. Paiet 50 gadi... Mēs uzzinām kā veidojusies lugas varoņu dzīve.

Izrāde iestudēta Latvijas simtgadei, jo tas ir viens no mūsu tautas likteņstāstiem.

LNKC skatē „Gada izrāde 2017“ iegūts II pakāpes diploms.

 


Salaspils teātris

Salaspils teātris

Antons Čehovs “KAIJA”

Režisore Edīte Neimane

Antona Čehova luga “Kaija” pieder pie pasaules dramaturģijas klasikas zelta fonda. Tā uzrakstīta 1856. gadā un iestudēta visā pasaulē. Autors lugu nosaucis par komēdiju, bet Salaspils teātra izrāde ir skumja komēdija.

Izrāde ir par dzīves jēgas meklējumiem, mīlestību, par personīgo likteņu nesakārtotību. Jauna meitene, kas uzaugusi pie ezera, un aizrautīgais, taču pārmēru jūtīgais topošais rakstnieks cenšas iekļūt mākslas pasaulē, tomēr šī pasaule nav patvērums, kurā var aizbēgt no dzīves. Izrādē kopā savijas skumjais un smieklīgais, rupjais un svētais, satikšanās un šķiršanās, strīdi un grēksūdzes. Gandrīz visas izrādē darbojošās personas ir nelaimīgas gan savā personīgajā dzīvē, gan darbā un jaunradē. Katrs tiecas pēc laimes, grib izrauties no bezjēdzīgās dzīves, pacelties spārnos un aizlidot līdzīgi kaijai…


Ausekļa Limbažu teātris

Ausekļa Limbažu teātris

Izrāde “NAUDA” pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas “Ļaunais gars” motīviem

Režisore Inta Kalniņa

Iestudējuma pamatā ir latviešu dramaturģijas klasiķa Rūdolfa Blaumaņa luga “Ļaunais gars”. Režisore Inta Kalniņa no plašā materiāla izvēlējusies uzsvērt vienu tēmu – naudas varu pār cilvēkiem. Tā ir šī laika lielākā bēda, jo naudas dēļ cilvēks kļūst traks. Kad tās ir daudz, cilvēks nevar vien izdomāt, ko ar to iesākt, kā nosargāt.

Izrādes pievilcību vairo Tautas lietišķās mākslas studijas “Dzilna” vadītājas Baibas Vaivares radītie tērpi. Kostīmi ne vien labi izskatās, bet arī palīdz aktieriem iejusties tēlos. Uzliec galvā augsto cepuri – mugura iztaisnojas un nav grūti sajusties lepnākai.

 


Unes Babickaites Kupišķu kultūras centra teātris (Lietuva)

Unes Babickaites Kupišķu kultūras centra teātris (Lietuva)

Izrāde “SĀGA PAR JUZU” pēc Joza Baltuša stāsta motīviem

Režisors Jonas Buziliauskas

Izrāde “Sāga par Juzu” (pēc Juoza Baltušisa stāsta motīviem) stāsta par vientuļnieku Juzu, kurš slēpdamies no nelaimīgas mīlestības, brīvprātīgi apmetās purvā, taču drīz vien saprot, ka no globālām kataklizmām (piemēram, genocīda, kara, deportācijām) izbēgt nevar. Taču svarīgi ir tas, kā cilvēks uzvedas kataklizmu priekšā, cik daudz cilvēcības viņā palicis. Kādus lēmumus viņš pieņem? Stundas laikā izrādes veidotāji cenšas parādīt visu Juzas dzīvi.

 Izrāde lietuviešu valodā.

 


 Valkas Pilsētas teātris

Valkas Pilsētas teātris

Antons Čehovs "LĀCIS"

Režisors un scenogrāfs Aivars Ikšelis

A. Čehova "Lācis" ir stāsts  par sievieti, kura pēc vīra nāves nolēmusi sevi aprakt četrās sienās, lai pierādītu savu uzticību un mīlestību, tomēr kādā dienā atraitnes vientulību iztraucē kāds bezkaunīgs svešinieks. Vai vin̦a saglabās savu uzticību,vai tomēr pakļausies kaislībai? Iestudējuma pamatā ir stāsts par mīlas romānu, kas izceļas starp diviem svešiniekiem. Galvenie varoņi viens pret otru izrāda naidu, pēc tam mīlestību, un spēles noteikumi šajā lugā ir zināmi tikai viņiem. Tā nemanot veidojas stāsts par bezgalīgo nekonsekvenci. Kad vin̦a saka ''nē'', tas nenozīmē - nē. Kad vin̦š saka ''jā'', tas nenozīmē - jā.

 Izrāde latviešu un krievu valodās.


Rīgas Tehniskās Universitātes studentu teātris “Kamertonis”

Rīgas Tehniskās Universitātes studentu teātris “Kamertonis”

Izrāde "DZIRNAVNIECES NOSLĒPUMS" pēc Kārļa Skalbes pasakas ''Kaķīša dzirnavas'' motīviem

Režisore Ludmila Stančika

Skaista teika pēc Kārļa Skalbes pasakas ''Kaķīša dzirnavas '' motīviem.

Viss, kas sastopams uz pasaules, slēpj kādu noslēpumu. Lielākais no tiem – piedošana. Pa kādu ceļu izvēlēties iet – baltu, pelēku vai melnu?

Kopā ar skatītājiem iejutīsimies interesantā dzīves izmēģinājumu stāstā un uzzināsim noslēpumu, 

kurš palīdz izdzīvot pašos grūtākajos apstākļos un mainīt šo nepilnīgo pasauli uz labāko pusi.

Izrāde krievu valodā.

 


 Gulbenes Tautas teātris

Gulbenes Tautas teātris

Mihails Haifecs “ROKENROLS UZ SOLIŅA”

Režisore Ineta Krastiņa

Monoizrāde. Vientuļa sieviete, cerot sastapt savu otro pusīti, atnāk uz “aklo” randiņu parkā, tomēr viņas mēģinājums iepazīties ir neveiksmīgs. Tajā pašā laikā kāds cits vīrietis,

ar kuru viņa iepazinās rokenrola deju nodarbībās, cenšas iekarot sievietes uzmanību.


Valkas Pilsētas teātris_

Valkas Pilsētas teātris

Nikolaja Gogoļa pasaka pieaugušajiem “VECLAIKU MUIŽNIEKI”

Režisors un scenogrāfs Aivars Ikšelis 

Iestudējums veidots pēc stāsta “Veclaiku muižnieki” motīviem, kur divu laulāto dzīvesbiedru kopdzīve viņu ģimenes muižu pārvērtusi par veselu Visumu, kas pārpildīts ar mīlestību un rūpēm vienam par otru. Šajā muižā klētis vienmēr pārpildītas ar dabas veltēm, fajansa baltās krūzītes gaida ierodamies jaunus un jaunus viesus. Izrādes varoņi it kā lidinās savos sapņos, joko viens par otru, apspriež ģimenes sadzīvi. Viss uz skatuves norimst un zaudē savu apbrīnojamību, kad laiks, kas itin kā bija apstājies šajā idillē, sāk savu neapturamo skrējienu. 

Izrāde latviešu un krievu valodās.


Jēkabpils Tautas teātris

Jēkabpils Tautas teātris

Aivons Menčels “RUDENĪGAIS BLŪZS”

Režisore Inta Ūbele

Traģikomēdija 2 daļās

Kā dzīvot tālāk, kad labākā dzīves daļa ir jau aiz muguras, vīri aizsaulē, bet dzīve ar to nebeidzas? Kā sadzīvot ar melanholiju un skumjām?  Šajos jautājumu labirintos Aivona Menčela traģikomēdijā “Rudenīgais blūzs”  atbildes meklē arī trīs atraitnes, kas ir nodibinājušas pat tādu kā kapu klubiņu. Bet negaidīti satikts vīrietis trīs dāmu ierasto kārtību izjauc!

Par ko ir  izrāde? Varbūt par to, ka mīlestībai, ilgām un skaistumam nav gadu cenzs.  Rudens ir laiks, kad esam ļoti norūdījušies, un dzīves rudens ir īstais laiks uzsākt ko jaunu! Samērā asprātīgā veidā to dara arī izrādes varoņi.


Salaspils teātris_

Salaspils teātris

Ādolfs Alunāns “ŠNEIDERIENES”

Režisore Edīte Neimane

Komponists Valdis Zilveris

Ādolfs Alunāns tiek saukts par latviešu teātra tēvu, un Salaspils teātris cienot un mīlot iestudējis viņa 1889. gadā uzrakstīto lugu "Šneiderienes".

Skatītājam atklāsies Luīzes, Minnas un Kalniņu Jāņa mīlas trīsstūris, pa vidu jauksies atraktīvās lauku kukažas un izmanīgās pilsētas jumpravas, bet visu kopā turēs neticami iznesīgie, dziedošie un dejojošie Ādolfs un Alunāns.

Jautras melodijas, azartiska aktierspēle, pozitīvas emocijas!


Rēzeknes Tautas teātris

Rēzeknes Tautas teātris

Anna Rancāne “MEKLĒJIET SIEVIETI”

Režisore Māra Zaļaiskalns

Annas Rancānes luga “Meklējiet sievieti” ir grotesks vēstījums par cilvēku attiecībām, par vientulību un mākslinieka talanta spēku, par uzdrīkstēšanos un ticību brīnumam, kas var mainīt pasauli.

Galvenais varonis ir parasts ikdienas cilvēks, kāda mākslas muzeja Apsargs provinces pilsētiņā. Muzejā vīrietis satiek neparastu Sievieti, kura liek viņam palūkoties uz savu dzīvi no pavisam cita skatu punkta – sievietes dēļ viņš pat nokļūst neikdienišķā situācijā – policijas izolatorā, kur sastopas ar citiem bēdubrāļiem. Šī Sieviete var kardināli pārveidot Apsarga dzīvi un darīt to laimīgu, bet vai viņš spēj noticēt šai iespējai un ļauties brīnumam?

Izrādes sižetā ir uzsvērts komiskais un traģikomiskais, izmantots kontrasts starp fantastisko un reālo, izceļot esamības pretrunas.


 Ogres Pilsētas teātris

Ogres Pilsētas teātris

Antons Čehovs “IVANOVS”

Režisors Jānis Kaijaks

“Ivanovs” ir pirmā lielā Antona Čehova luga, un vienīgā kuru viņš nosaucis par drāmu. Ogres teātra iestudējums ir mēģinājums klasiskajā lugā saskatīt šodienai aktuālas tēmas.

Kas ir Ivanova problēma 21. gadsimtā? Izmisīga vēlme būt īpašam – sasniegt kaut ko vairāk, iet pret sabiedrības normām, pārveidot pasauli, uzņemties riskus – būt “modernam” jauno laiku cilvēkam. Kas ir cilvēks, kas dzīvo pēc citu radītiem standartiem? Vai cilvēks ir viņš pats vai sabiedrības radīts?

Izrāde saņēmusi Latvijas Nacionālā kultūras centra skates Gada izrāde 2018 augstākos apbalvojumus: Gada izrāde, Gada režisors (Jānis Kaijaks), Gada aktieris (Andris Krauja – Ivanovs), Gada aktrise (Margarita Lutere – Anna Petrovna), Gada otrā plāna aktieris (Andris Peismalietis – Ļebedevs).

 

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei