Nometnes “Izzini vērtības” dienasgrāmata

Kategorija: Balvu novada projekti
Otrdiena, 05 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 05 Augusts 2022 15:09

nometnes izzini vertibas dalibnieki 69444

28.06. Sākam vasaras nometni "Izzini vērtības" Viļakā ar 30 bērniem no dažādām vietām plašajā Balvu novadā.  "Vērtības ir emocionāli iekrāsota attieksme pret lietām un parādībām. Vērtībās izpaužas cilvēku un tautas mentalitāte, gars, dvēsele. Stratēģiskās vērtības tiek izteiktas principos, baušļos, vīzijās. Apgūtās, īstenotās vērtības kļūst par personību un tautu rakstura, tikumu iezīmēm." A.Milts.


Pirmā nometnes diena ātri paskrēja! Bērni uzzināja Viļakas vēsturi un apskatīja ievērojamākās vietas. Turklāt tika trenēti samīļot tēti un par tētiem arī iedegties! Tāpat darbīgā un taustāmā veidā tika izrādīta mīlestība pret mammu! Beigās bija jautras spēles un aktivitātes! Gaidām rītdienu...
29.06. Lai gan pa dienu laikapstākļi nelutina, bet dedzīgām sirdij tas nekad nav par šķērsli. Kopā sanākuši 2. nometnes dienā darbojamies ar mālu, papīru un vilnu. Slapji filcējam, ātri lokam papīru un stipri mīcam mālu!
30.06. Nometnes trešajā dienā miesai un garam devām tik daudz ko! Darinājām skaistas rotaslietas un mācījāmies būt paši skaisti.
Pēc tam devāmies iepazīt garīgās vērtības un vēsturi Viļakas luterāņu un katoļu baznīcās. Īpaši iespaidīgi bija redzēt Viļakas pilsētu no augšas! Dažām tas jau bija piekto reizi, bet gandrīz pusei - pirmo reizi!
01.07. Kā jau iepriekšpēdējā nometnes dienā, jautrība mijās ar nelielu sarūgtinājumu. Toties iespaidu un atmiņu daudz - gan kā tika gatavotas gardas receptes un pēc tam kārtīgi sportots!
02.07. “Visi Tavi sapņi kādreiz piepildīsies, ja tikai tev būs drosme uz tiem tiekties. Visas tavas darbības nesīs augļus, ja tev būs degsmes pilna sirds!” pr. Guntars Skutels.
Nometne ar aukstiem un gardiem kokteiļiem, saliedēšanās spēlēm un apbalvošanu ir noslēgusies!
Mums ir uz ko tiekties, mums ir ko paņemt līdz un ir bezgala daudz ko dot! Lai pasaulē valdītu miers un prieks caur vērtībām, kas ne par kādu naudu nav nopērkamas!
Vairāki bērni atzina, ka viņiem visvairāk patikušas dažādas radošās darbnīcas, citi apgalvoja, ka vislabākā esot bijusi sportošanas diena, citi, ka visvairāk paticis uzkāpt tornī.Paldies Balvu novada pašvaldībai, "Ziemeļlatgales Lūgšanu brokastu" komandai.
No sirds pateicamies visiem labajiem palīgiem- brīvprātīgajiem, kas deva artavu dažādos darbos- Annijai, Raivitai, Agnesei un Madarai! Un protams nometnes vadītājai - Ilzei ar lielisko komandu: Initu, Elitu, Inesi, Ritu un Vinetu. Paldies daudziem sponsoriem un meistarklašu vadītājiem! Paldies Viļakas kultūras nama vadītājai Inesei ar komandu. Paldies bērniem un viņu vecākiem! Gaidām nākošo skaisto un vērtīgo pasākumu, nu jau nākošgad!

logonovads2 4de61logo bbai saules stari vilakai 1b9f1

Teksts: pr. Guntars Skutels
Foto: nometnes arhīvs

28.06. sākās vasaras nometne Bērni atzina, ka viņiem patikušas dažādas radošās darbnīcas, sportošanas diena.Nometnes dalībnieki devās iepazīt garīgās vērtības un vēsturi Viļakas luterāņu un katoļu baznīcās.Nometne ar aukstiem un gardiem kokteiļiem, saliedēšanās spēlēm un apbalvošanu veiksmīgi noslēgusies.Bērni ar lielu interesi iesaistījās organizatoru piedāvātajās aktivitātēs.Nometnē notika dažādas salidēšanās aktivitātes, vienojot un stiprinot dalībnieku kolektīvu.Nometnes dalībnieki darināja pērļotas rotaslietas.Nometnes dalībnieki ar nepacietību gaida nākošo skaisto un vērtīgo pasākumu, kas notiks jau nākošgad.2. nometnes dienā nometnes dalībnieki darbojās ar mālu, papīru un vilnu.


AdmirorGallery 5.2.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.