Krāsu prieks bibliotēkā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 05 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 28 Jūlijs 2022 14:28

leina 1 f4aa5

Līdz 19. augustam Balvu Centrālajā bibliotēkā būs skatāma Marijas Leinas izstāde “Krāsu prieks. Satikšanās”. Latvijā dzimusī, bet Parīzē dzīvojošā 24 gadus vecā māksliniece Marija Leina ir meitene ar īpašām vajadzībām, ar pārsteidzošu krāsu prieku un brīvības izjūtu savos darbos.  Par aizraušanos ar gleznošanu un saviem darbiem viņa stāsta: “Es neprotu zīmēt, es spēlējos ar krāsām. Uz audekla ir manas sajūtas”. Marija glezno intuitīvi, ļaujoties tā brīža emocijām un noskaņai. Darbi sanāk abstrakti, daudzslāņaini, enerģētiski, krāsaini, priecīgi. Gleznu nosaukumi top sarunās ar mammu. Meitene ne tikai glezno, bet arī apmeklē vokālās nodarbības, nereti dzied arī savu izstāžu atklāšanas reizēs.
Viņa ir piedalījusies vairākos jauno talantu konkursos Parīzē, darbi eksponēti dažādās izstādēs. Marija izstādēs piedalās kopš 2013.gada. Viņas kolekcijā ir ap 40 gleznām, no kurām vairākas rotā grāmatu vākus: glezna “Maska” ir uz lugu krājuma “Cilvēkzvērs” (2020) vāka, glezna “Putnu pasaule” ir uz grāmatas “Cilvēktīkls” (2021) vāka, bet “Deja” ir uz mammas Birutas grāmatas “Mana aritmētikas grāmatiņa” (2021) vāka.


2020. gada janvārī gleznas bija aplūkojamas personālizstādē Parīzē, Centre Paris Anim' René Goscinny.  Savukārt, pagājušā gada augustā darbi bija skatāmi Rīgā, Raiņa un Aspazijas mājā. Bet rudenī apdzīvoja vidi Ed. Smiļģa ielas 44 numura, pagājušā gadsimta “Staļina ampīra” stilā būvēto trepju rūmē (telpās saimnieko “Tautas palīdzības fonds” un darbojas Vides aizsardzības un Zaļās atmodas muzeja birojs). Gleznas izstādītas Rēzeknē un nu mammas Birutas Zujānes dzimtajā pusē Balvos – Balvu Centrālajā bibliotēkā. Izstādē skatāmi pēdējo četru gadu darbi.
Mākslinieci iedvesmo cilvēku novērtējums un atbalsts, izteiktie labie vārdi. Mamma un meita priecāsies jūs redzēt, apmeklējot izstādi. “Visi, kas atnāks uz izstādi, būs mūsu draugi! Atbalsts un vienotība.”
“Un kāda tev ir sajūta, skatoties uz šīm gleznām? Kāds teica: priecīga, kāds – man gribās, lai ir vasara! Kāds - man liekas, ka te ir daudz ūdens un tas ir silts.” (Noklausīta saruna izstādē.)

Informāciju sagatavoja: Sarmīte Vorza

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei