Vēl pēdējo nedēļu ir iespēja parakstīties par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē

Категория: Aktualitātes
06.07.2022
Обновлено: 22.08.2022, 15:37

parakstisanas 2f2ba

Līdz šī gada 29.jūlijam vēl ir iespēja parakstīties par vēlētāju iniciatīvu - likumprojekts “Grozījums Latvijas Republikas Satversmē”, par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē. Ierosinātājs: "Latvijas vīru biedrība".
Elektroniski to ir iespējams izdarīt portālā latvija.lv, ierakstot meklētājā “Parakstīšanās par vēlētāju iniciatīvām”, autorizējoties un veicot atzīmi par parakstīšanos.
Links: https://latvija.lv/lv/Epakalpojumi/EP177/Apraksts
Klātienē ir iespēja parakstīties Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā (VPVKAC), Partizānu ielā 14, Balvos, kā arī dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, Bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, vai pie zvērināta notāra.
Parakstu apliecināšana pie notāra un Bāriņtiesā ir maksas pakalpojums, bet pagastu pārvaldēs un VPVKAC bez maksas.
Tāpat turpinās vēlētāju iniciatīvas:

- Likums par 2012. gada 8. novembra likuma "Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu"" atcelšanu. Parakstu vākšana notiek par 2012. gada 8. novembra likuma ”Grozījumi likumā ”Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”” atcelšanu. Ierosinātājs: "Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā".
- Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē. Parakstu vākšana notiek par vēlētāju skaita samazināšanu likumu un Saeimas atsaukšanas ierosināšanai līdz 50 000, kā arī mazāku balsotāju skaitu likuma pieņemšanai tautas nobalsošanā. Ierosinātājs: "Brīvību tautai".

Darbinieku saraksts, pie kuriem Balvu novada pašvaldībā ir iespējams apliecināt parakstu par atbalstu iniciatīvām, ir pieejams Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā www.cvk.lv sadaļā Parakstīšanās par vēlētāju iniciatīvām .

Par izsludinātajām iniciatīvam un pilsoniskās līdzdalības iespējām vairāk uzzināsiet: www.latvija.lv/pv vai www.cvk.lv."