Pirmie Balvu novada folkloras kolektīvi dodas uz festivālu “Baltica 2022”

Kategorija: Folkloras festivāls “Baltica 2022”
Ceturtdiena, 07 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 07 Jūlijs 2022 11:36

Pirmie Balvu novada folkloras kolektīvi dodas uz festivālu “Baltica 2022”

7.jūlija rītā Baltinavas etnogrāfiskais ansamblis, Viļakas folkloras kopa un kapela “Atzele”, Medņevas etnogrāfiskais ansamblis un folkloras kopa “Egle” devās uz Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2022” norises vietām Inčukalnā, Inciemā, Mālpilī.

Mūsu novada pirmos festivāla dalībniekus 7.jūlija rītā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra ar ceļa vārdiem uzmundrināja Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs un Kultūras pārvaldes vadītāja Rudīte Krūmiņa.

8.jūlijā uz Rīgu dosies Bērzpils folkloras kopa “Saivenis”, Vectilžas folkloras kopa “Saime”, Tilžas Etnogrāfiskais ansamblis, Folkloras kopa un kapela “Upīte” un  Upītes Etnogrāfiskais ansamblis.

9.jūlijā mūsu kolektīviem Brīvdabas muzejā pievienosies Briežuciema jauniešu folkloras kopa “Soldanī”, Žīguru folkloras kopa “Mežābele”, Vīksnas folkloras kopa “Olūts” un Beņislavas etnogrāfiskais ansamblis, bet uz Alsungu dosies Rekovas folkloras kopa “Rekavas dzintars”.

10.jūljā Talsos Noslēguma koncertā un svētku gājienā piedalīsies  Vectilžas folkloras kopa “Saime”, folkloras kopa un kapela “Upīte”, Upītes etnogrāfiskais ansamblis un Rekovas folkloras kopa “Rekavas dzintars”.

Domes vadība un Kultūras pārvalde būs kopā ar kolektīviem starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” norises vietās.

Kopumā no Balvu novada festivālā piedalās 16 kolektīvi  ar 155 dalībniekiem. Balvos ar folkloras kolektīviem tiksimies Balvu novada svētku ietvaros, 14. jūlijā pulksten 18.00, Lāča dārzā, koncertā “Festivāla “Baltica 2022” atskaņas” un pēc tam latvisko danču vakarā.

Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica” Latvijā norisināsies no 2022. gada 6. līdz 10. jūlijam. Ar moto “Nāc ar mani spēlēties” vairāk nekā 250 folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi tiksies dažādos koncertos, notikumos un aktivitātēs Alsungā, Dundagā, Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Krimuldā, Kuldīgā, Lēdurgā, Mālpilī, Popē, Rīgā, Siguldā, Skrundā, Talsos, Turaidā un Ventspilī.

Vairāk par Balvu novada kolektīviem un viņu uzstāšanās laikiem Starptautiskajā folkloras festivālā "Baltica 2022" lasi ŠEIT!

Informācija: Iveta Tiltiņa

Foto: Iluta Jaunžeikare

Pirmie Balvu novada folkloras kolektīvi dodas uz festivālu “Baltica 2022”Mūsu novada pirmos festivāla dalībniekus 7.jūlija rītā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra ar ceļa vārdiem uzmundrināja Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs Ar ceļa vārdiem uzmundrināja Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs  pasniedz ceļa maizi pirmajiem Balvu novada folkloras kolektīviem, kuri dodas uz festivālu “Baltica 2022”Ceļa maizi saņem Baltinavas etnogrāfiskais ansamblis, Viļakas folkloras kopa un kapela “Atzele”, Medņevas etnogrāfiskais ansamblis un folkloras kopa “Egle”7.jūlija rītā Baltinavas etnogrāfiskais ansamblis, Viļakas folkloras kopa un kapela “Atzele”, Medņevas etnogrāfiskais ansamblis un folkloras kopa “Egle” devās uz Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2022” norises vietām Inčukalnā, Inciemā, Mālpilī. Balvu novada folkloras kolektīvi dodas uz festivālu “Baltica 2022”


AdmirorGallery 5.2.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.