Uzzini, kas ir “Zaļais ceļš Rīga – Viļaka”

Kategorija: Greenways
Pirmdiena, 11 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 25 Jūlijs 2022 16:24

afisa greenway 4 5 augusts 5ac2flv lidzfinanse eiropas savieniba pos fb4f1

2022. gada 4. augustā Viļakā un 5. augustā Balvos notiks projekta “Zaļais ceļš Rīga un Viļaka” noslēguma pasākumi.
Projekta īstenošanu 2019. gada 1. septembrī uzsāka toreizējā Viļakas novada dome kopā ar sadarbības partneriem: Vidzemes tūrisma asociāciju, Balvu novada domi, Gulbenes novada domi, Ērgļu novada domi, Ogres novada domi, Ropažu novada domi un Latvijas zaļo ceļu asociācija uzsāka projekta īstenošanu. Pēc administratīvi teritoriālās reforma Balvu novada pašvaldība ir Viļakas novada domes saistību pārņēmēja un šobrīd projekta vadošais partneris, bet Madonas novada pašvaldība pārņēma Ērgļu novada domes saistības.
Projekta vispārējais mērķis ir ietvert vietējos kultūras un dabas resursus (dzelzceļa vēsturi, dabas takas, kā arī tuvējos tūrisma dabas un kultūras objektus) kopīgos un ilgtspējīgos tūrisma produktos, kas dod ekonomisku labumu visam reģionam.


Ilgtermiņa ieguvums gala saņēmējiem un plašākai sabiedrībai reģionā ir tas, ka vietējie pārrobežu reģioni saņems jaunu tūrisma produktu (zaļie ceļi Rīga – Pleskava), kas sniegs ekonomisku labumu vietējiem, mazajiem uzņēmējiem, amatniekiem un visai vietējai ekonomikai kopumā.
4. augustā ar organizētu autobusu (sākums Viļakas estrādē, Pils ielā 6, Viļakā) no plkst. 10.00 līdz 18.30:
•    atklāsim noslēpumaino velo māju;
•    uzkāpsim Viļakas katoļu baznīcas tornī;
•    redzēsim kā marķē zaļos ceļus Latvijā;
•    uzzināsim, ko piedāvā z/s Sēnītes;
•    ieraudzīsim Viļaku turku, somu, korejiešu acīm;
•    pabūsim 729 gadus senā vietā;
•    atpūtīsiemie Žīguros;
•    neaizmirsīsim mieloties kafijas pauzēs.
5. augustā plkst. 10.00 pulcēsimies Balvu kultūras un atpūtas centrā, Brīvības ielā 61, Balvos, lai uzzinātu par projektā paveikto, ieklausītos Balvu novada domes priekšsēdētāja Sergeja Maksimova iedvesmojošā uzrunā, iepazītos ar uzņēmēju veiksmes stāstiem. Pēcpusdienā būs iespēja doties īstā velobraucienā (bez maksas pieejami būs velosipēdi) uz Kubuliem, lai sasniegtu zaļo trasi un uzzinātu, kur dzīvo “Škladi”.
Dalība abu dienu pasākumos ir bezmaksas.
Tikai aicinām pieteikties, lai visiem interesentiem tiktu rezervētas sēdvietas un kafijas pauzes. Lūdzam reģistrēties līdz 25.07.2022. ŠEIT.
PASĀKUMU PROGRAMMA
Priecāsimies Jūs satikt un pastāstīt mūsu zaļo ceļu stāstu.  

Teksts: projekta vadītāja Vineta Zeltkalne, mob.t. 29373559

Šī Publikācija ir sagatavota ar programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild  Balvu novada pašvaldība, tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.
Projekts “GreenWays Riga – Viļaka” (“Zaļie ceļi Rīga – Viļaka”) tiek īstenots pārrobežu
sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība.