Skanīgās “Ermoņiku skaņas”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 25 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 18 Augusts 2022 14:08

20220716 185351 93288Skanīgi un skaisti pagājušajā sestdienā ir aizvadi sešpadsmitie Ermoņiku skaņu svētki Medņevā. Kā katru gadu, arī šogad visi muzikanti un kolektīvi no Tautas nama devās gājienā uz laukumu pie pagasta, kur ar skaļām ovācijām muzikantus un dejotājus sagaidīja daudzie pasākuma apmeklētāji. Gājienu kuplināja „Retro Gaz-51” saimnieks Imants Erciks, kurš īpaši šiem svētkiem savu „kumeliņu” bija uzfrišinājis ļoti skaistu, no kura skatītāji un interesenti neatkāpās visu pasākuma laiku, izskatot un aplūkojot katru nospodrināto skrūvīti. „Gazikā” muzicēja: Kociņu kapela  no Cēsīm, vadītājs Imants Ozoliņš, Kaunatas muzikants Antons Savickis. Tikpat skaisti un skanīgi gājienā devās tautas deju kolektīva „Oglīte” vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi, kurus daudzus gadus vada Jānis Marcinkevičs, Briežuciema Dāmu kapela „AMMA”, vadītāja Maruta Daukste, Vīksnas folkloras kopa „Olūts”, vadītājs Aldis Laicāns, Medņevas Etnogrāfiskais ansamblis ar muzikantu Alfrēdu Circeni, muzikanti Kristiāns Šaicāns, Elīza Pužule, Dainis Ločmelis, Māris Sprinģis, Vitālijs Logins, Iveta un Maija Arenas no Raunas, Salnavas kapela „Sveicinojam vielejam”, vadītāja Aija Zeiļuka.

Visi muzikanti izspēlēja savas dziesmas, kuru pavadībā apmeklētāji dejoja no sirds līdz rīta gaismai. „Oglītes” dejotāji prom braucot atzina, ka mums šeit ir tik skaisti un vienreizēji, un svētīgi. Šis brauciens ilgi palikšot atmiņā. Kolektīvs piebilda, ka gribētos atgriezties nākamajos pasākumos Medņevas pagastā. Viļakas Romas katoļu priesteris Guntars Skutels deva svētību dalībniekiem un apmeklētājiem.
Paldies manai darba grupai- Ligitai Brokānei, Jāzepam Zarembam, Imantam Ercikam, Sarmītei un Oskaram Roņiem, Reinim Motresku, Aldai un Mārim Sprinģiem un visiem, kuri rūpējās, lai šis pasākums būtu skaists un sirdī paliekošs! Uz tikšanos nākamgad!

lkp logo 2

Teksts un foto: Medņevas Tautas nama vadītāja Skaidrīte Šaicāne

Muzikanti un kolektīvi no Tautas nama devās gājienā uz laukumu pie pagasta, kur ar skaļām ovācijām muzikantus un dejotājus sagaidīja daudzie pasākuma apmeklētāji. Visi muzikanti izspēlēja savas dziesmas, kuru pavadībā apmeklētāji dejoja līdz rīta gaismai.Pasākums Muzikanti ar savām dziesmām priecēja plašu apmeklētāju auditoriju.Dziesmas un dejas pasākumā Dalībnieki muzicēja „Retro Gaz-51”, kuru svētkiem sagatavoja īpašnieks Imants Erciks.

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei