Pilngadības svētkos sumina Šķilbēnu pagasta jauniešus

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 29 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 18 Augusts 2022 14:08

029c7c51 8ca0 4774 8481 1c2c951aac09 b8f39Svētku devīze: Simtiem vēl, tūkstošiem, reižu paklupsim,
Un simtiem punu pieres vidū būs,
Kalniem pāri citi kalni būs
Ar vienu soli pāri tiem, ar vienu soli!

Šķilbēnu pagastā 2004.gadā dzimuši piecpadsmit gaviļnieki un divpadsmit no tiem piedalījās vasaras skaistāko svētku svinēšanā- Pilngadības svētkos. Tradīcijas slēpjas dziļi pagātnē, kad no vēl vecās Rekovas katoļu baznīcas zirgu pajūgos jauniešus veda uz Šķilbēnu muižas parku, lai katru jaunieti sveiktu šajos jaunības skaistākajos svētkos, kad tieši gada griezumā jaunietim aprit pilni 18 gadi.

Arī šoreiz Svētā Mise, nu jau jaunuzceltajā Rekovas baznīcā, ar svētību no Pr. Filipa un rotātiem zirgiem (tikai no dzelzs un ar motoru) noslēdzās ar svinīgu sveikšanu Kultūras centra zālē. Jauniešiem par godu, klātesošos uzrunāja pagasta pārvaldes vadītājs Andris Mežals un muzikālus priekšnesumus sniedza grupas Baritoni solists Mārtiņš Strods.
Pirms saņemt Balvu novada pašvaldības sarūpētās dāvanas, gaviļniekiem vajadzēja vēl īsu brīdi pasēdēt saviem vecākiem klēpī, ko jaunieši nav darījuši jau neskaitāmus gadus. Katrs jaunietis simboliski pasniedza mammai rozi, ko atstāja vecāku klēpi, nu jau esot pilngadīgas persona statusā, lai, tādējādi, spētu sagatavoties nopietniem lēmumiem savā dzīvē, piemēram, kļūt par šī gada Saeimas vēlēšanu dalībnieku vai iegūt autovadītāja apliecību.
Lai veiksme, izturība, veselība katram gaviļniekam šo gadu pavadot “Pilngadības zīmē”.

Teksts, foto: Šķilbēnu pagasta kultūras centra "Rekova" vadītāja Kristīna Lapsa

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei