Erasmus+ projekts Lihulā, Igaunijā, Balvu novada jauniešiem

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Trešdiena, 24 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 25 Oktobris 2022 09:07

Projekts Balvu novada jauniešiemIgaunijas pilsētā Lihulā no 7. līdz 15. augustam 12 Balvu novada jaunieši devās Erasmus+ starptautiskajā jaunatnes projektā, kur pulcējās jaunieši un jaunatnes līderi no četrām Eiropas valstīm - Maķedonijas, Portugāles, Igaunijas un Latvijas, lai pilnveidotu savas zināšanas par jauniešu mentālās veselības būtiskumu un balansu ķermenī, kā arī aktīvi diskutēja par to, kā “atstāt savu pēdu dabā” un kā mēs, jaunieši, varam mazināt pasaules piesārņojumu.

Nedēļas ietvaros jauniešiem nācās savstarpēji komunicēt angļu valodā, iepazīstināt ar savas valsts kultūru un tradīcijām kultūras vakaros. Darboties grupās un iepazīt citu valstu valodas īpatnības.

Lielākajai daļai projekta dalībnieku šī bija pirmā Erasmus+ pieredze, kas noteikti būs spilgti palikusi atmiņā, jo nedēļas programma bija ļoti dažāda un interesanta visa vecuma dalībniekiem.

Jauniešiem ik dienu bija iespēja izbaudīt brīvo laiku pie jūras, nodarboties ar jogu pie profesionālas treneres, izstaigāt pilsētu un izmantot projekta norises vietā piedāvātās atrakcijas kā, piemēram, šūpoles, kurās bija jāšūpojas kājās un bija iespējams gaisā apgriezties 360 grādos.

Latvijas jaunieši atzīst, ka šis ir bijis spilgtākais vasaras notikums un ar degsmi acīs nevar sagaidīt jaunu projektu iespējas.

Atgriežoties Latvijā, jaunieši, enerģijas pārpildīti,  ir ieplānojuši dalīties ar draugiem un skolas biedriem ar gūto pieredzi un mudināt kļūt aktīvākiem kā līdz šim, kā arī būtisku uzmanību pievērst tam, kā mēs varam mazināt atkritumu daudzumu savā ikdienā.

Liels paldies Santai Šmitei par palīdzību projekta plānošanā un komunikācijā ar Igaunijas partneriem!

Projekts Balvu novada jauniešiem

 

Teksts: Žaklīna Orlovska, Balvu novada Bērnu un jauniešu centra jaunatnes lietu speciāliste Viļakā

Foto: no personīgā arhīva

Erasmus_projekts Lihula, Igaunija, Balvu novada jauniesiem_1.jpgErasmus_projekts Lihula, Igaunija, Balvu novada jauniesiem_2.jpgErasmus_projekts Lihula, Igaunija, Balvu novada jauniesiem_3.jpgErasmus_projekts Lihula, Igaunija, Balvu novada jauniesiem_4.jpgErasmus_projekts Lihula, Igaunija, Balvu novada jauniesiem_5.jpgErasmus_projekts Lihula, Igaunija, Balvu novada jauniesiem_6.jpgErasmus_projekts Lihula, Igaunija, Balvu novada jauniesiem_7.jpgErasmus_projekts Lihula, Igaunija, Balvu novada jauniesiem_8.jpgErasmus_projekts Lihula, Igaunija, Balvu novada jauniesiem_9.jpgErasmus_projekts Lihula, Igaunija, Balvu novada jauniesiem_10.jpg


AdmirorGallery 5.2.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.