Pirmajā dzejas slamā «Rogovkys dzejis voga» uzvarējusi Mārīte Slišāne

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 12 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 21 Septembris 2022 10:02

Mārīte SlišāneSestdien, 10. septembrī, Rēzeknes novada Rogovkā notika pirmais dzejas slams – dzejnieku sacensība – latgaliski "Rogovkys dzejis voga", kurā piedalījās latgaliski rakstoši dzejas autori. Dzejas slams ir dzejas kustība, kas Latvijā un pasaulē (starptautiski zināma kā “Poetry slam”) atdzīvinājusi interesi par mūsdienu dzeju. Rogovkā notikušais dzejas slams ir viens no septembrī tradicionālo Dzejas dienu laika pasākumiem.

Dzejas slamā sacentās deviņi latgaliski rakstoši autori, bet par uzvarētāju trijās sacensību kārtās žūrija un skatītāji atzina Mārīti Slišāni.

Pirmā dzejas slama latgaliski uzvarētāja saņēma arī naudas balvas – 100 eiro no Nautrānu pagasta pārvaldes un 100 eiro no latgaliešu kultūras ziņu portāla lakuga.lv. Kā atzīst pati Mārīte, tad šī uzvara ir ļoti liels pārsteigums: “Līdz pēdējam nezināju, vai varēšu tikt uz Rogovku, bet māsa Annele Slišāne mudināja braukt un piedalīties. Kopumā tā arī bija, ka es braucu, lai gūtu emocijas un piedzīvotu kaut ko savādāku un nevienā brīdī nebiju iedomājusies par sacensību. Kad mani nosauca par uzvarētāju - biju ļoti pārsteigta. Tā sanācis, ka man kā cilvēkam, kurš nav ļoti publisks, arī nepārliecināts par sevi un pat bailīgs, šis ir ļoti patīkami un svarīgi, jo tas ļauj apzināties, ka es taču arī varu! Un arī pati Rogovka man ļoti patīk - ir daudz brīnišķīgu atmiņu no studiju laiku ekspedīcijas un no piedalīšanās “Vosoruošonā”.”

Latgaliešu dzejas slama “Rogovkys dzejis voga” idejas autore ir Nautrēnu pagasta kultūras pasākumu organizatore Inga Vigule, bet to rīkoja Nautrānu pagasta pārvalde sadarbībā ar biedrību “LgSC” un latgalīšu kultūras ziņu portālu lakuga.lv. Dzejas slama nosaukumā "Rogovkys dzejis voga" simboliski savijas septembra pirmā daļa, kas laukos parasti ir ražas novākšanas, jo īpaši kartupeļu lasīšanas laiks un dzejas sacensība. "Tāpat kā kartupeļu vagā, visi slavē to, kurš visnaskāk lasa, tāpat arī slamā – kuram tie vārdi raisīsies vislabāk, tas arī būs uzvarētājs, kas "ražu" būs savācis," skaidro Vigule.


Informācija, foto: Bīdreiba “LgSC”; latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei