Iepazīstot tūrisma nozares uzņēmējus Balvu novadā

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 23 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 29 Septembris 2022 10:39

Iepazīst viesmīlības nozari Balvu novadā2022. gada 20. septembrī Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu Latgales uzņēmējdarbības centru (LUC) organizēja informācijas apmaiņas dienu, viesojoties pie Balvu novada Viļakas un Baltinavas puses uzņēmumiem.

Šāda veida tikšanās, apmeklējot Balvu un Rugāju puses viesmīlības nozares uzņēmumus, jau notika 3. augustā, kuras laikā tika uzklausīti uzņēmēju stāsti par pašreizējo situāciju gan pašā uzņēmumā, gan tūrisma nozarē kopumā, kā arī izzinātas uzņēmēju vajadzības un nepieciešamais atbalsts no pašvaldības un citu uzņēmējdarbību atbalstošo institūciju puses.

Pakāpeniski tiek apzināti Balvu novada uzņēmumi, to pakalpojumu dažādība, tiek diskutēts par mārketinga un digitalizācijas rīku izmantošanas iespējām, kā arī tiek meklēti risinājumi efektīvākai savstarpējai sadarbībai. Savstarpēja viesmīlības nozares uzņēmumu sadarbība, kas vērsta uz kvalitatīvāku un dažādāku pakalpojumu kompleksu piedāvājumu, iesaistot pašvaldības speciālistus un uzņēmējus atbalstošo institūciju pārstāvjus, radīs interesi tūristiem ilgāk uzturēties pie mums, raisot paliekošas pozitīvas sajūtas par mūsu novadu un tās viesmīlīgajiem cilvēkiem.

Šajā reizē tika apmeklēti šādi uzņēmumi: naktsmītne Egļavas mežniecības muzejā, aktīvā atpūtas vieta “Ezertūre”, rezidence “Vecozoli”, brīvdienu māja “Vosoras”, naktsmītne dabas parkā “Balkanu kalni”, apskates saimniecība “Stabļovas ķiploks” un Bišu namiņš.


Tikšanās laikā uzņēmēji stāstīja gan par savu līdzšinējo pozitīvo pieredzi uzņēmējdarbībā, gan arī aktualizēja tās problēmas, ar kurām saskaras ikdienas darbā. Tika noskaidrotas uzņēmumu aktuālās vajadzības - norādes nepieciešamība uz objekta atrašanās vietu, pievedceļu sakārtošana uz tūrisma objektiem, mārketinga aktivitāšu dažādošana tūristu piesaitei un citas.

Padomos ar uzņēmējiem dalījās Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centra vadītājs Andris Kucins, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Zināšanu un tehnoloģiju pārneses speciāliste asoc.prof Lienīte Litavniece, AS Attīstības finanšu institūcija “Altum” Vidzemes reģiona vadītāja Olita Untāla un Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centra speciālisti.

Egļavas mežniecības muzejā tās vadītājs Aldis Pušpurs mūs pārsteidza ar vērienīgo savākto eksponātu klāstu, stāstījumu par Egļevas mežniecību, šeit dzīvojošiem cilvēkiem un viņu nodotajām senajām šīs puses tradīcijām, kā arī tika izrādītas tūristiem pieejamās naktsmītnes.


Aktīvās atpūtas vieta “Ezertūre” Viļakas ezerā ir piemērs veiksmīgai uzņēmēja jau līdzšinējai sadarbībai ar pašvaldību, kurā tiek plānots un domāts arī par turpmāku iesākto darbu turpināšanu Viļakas ezera un tās apkārtnes veidošanā par vēl pievilcīgāku apskates un atpūtas  vietu novada ciemiņiem.

Rezidencē “Vecozoli” saimniece Ilze Strelča dalījās ar līdzšinējo uzņēmējdarbības pieredzi viesmīlības nozarē, kā arī plāniem tūristu naktsmītņu pakalpojuma attīstībā.

Brīvdienu mājā “Vosoras” – vienots, izturēts Latgales laukiem raksturīgais stils gan ēkas iekštelpās, gan visā tās apkārtnē. Šī vieta tā vien aicina tūristus pabūt šeit un izbaudīt īstu lauku atmosfēru.

Dabas parkā “Balkanu kalni” tika apzinātas gan nakšņošanas iespējas, gan pirts izmantošanas, gan dažādas aktīvās atpūtas iespējas un spriests par nākotnes iespējām.

Apskates saimniecībā “Stabļovas ķiploks” Ilze un Juris Supes sagaidīja brauciena dalībniekus tikko uzstādītā stikla kupolā, kurš iegādāts par pašvaldības granta konkursā iegūto finansējumu. Tā ir iespēja uz vietas saimniecībā uzņemt lielāku apmeklētāju skaitu, piedāvājot viesiem iespēju degustēt un  iegādāties pašu saražoto produkciju un noklausīties iedvesmojošu stāstu par saimniekošanu laukos.

Uzņēmuma atmosfēru veido iekārtojums, aprīkojums, pakalpojumu piedāvājuma klāsts, bet vislielāko artavu dod profesionāla viesu apkalpošana un saimnieku viesmīlība, ko izjutām šī brauciena laikā.

Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centra vārdā pateicamies uzņēmējiem par interesi tikties, viesmīlību un sarunām veltīto laiku.

Ja nepieciešama papildus informācija par pieejamām finanšu un citām atbalsta iespējām uzņēmējdarbības attīstībai vai nepieciešami sadarbības kontakti, esat vienmēr laipni gaidīti Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrā Balvos.

Informāciju sagatavoja:

Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centra

Uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste

Gunta Božoka

 

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei