LNB Skaļās lasīšanas sacensības finālu Rīgā pārstāv Rasa Servidova

Категория: Aktualitātes kultūrā
28.09.2022
Обновлено: 28.09.2022, 12:43

Skaļās lasīšanas konkurssSestdien, 24. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa  zālē norisinājās Skaļās lasīšanas sacensību fināls, kurš notiek jau 6.gadu pēc kārtas.

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11-12 gadus veciem 5.-6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Starp 30 reģionālajiem lasīšanas čempioniem no visas Latvijas Balvu reģionu  veiksmīgi un pārliecinoši pārstāvēja Balvu sākumskolas 6. klases skolniece Rasa Servidova. Viņa uzstājās ar M. Gūtmanes grāmatas “Minkāns” fragmenta lasījumu. Rasa par lasīšanu saka: Atverot grāmatu, sākas lasīšanas piedzīvojums, kas attīsta iztēli un bagātina cilvēku. Lasīšana ir  intelekta un fantāzijas avots. Vislabākais veids, kā pavadīt brīvo laiku, ir lasīt grāmatas!

Rasa bija arī to lasītāju skaitā, kas uz skatuves kāpa vēlreiz, jo viņai par savu izjusto un aizraujošo lasījumu tika piešķirta veicināšanas balviņa no žurnāla “Astes”.

Lai mums vairāk tādu labu lasītāju!

Informācija: LNB Skaļās lasīšanas reģionālā konkursa kuratore Ligita Pušpure

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei