“SUITU SĀGA” - operas tērpu un fotogrāfiju IZSTĀDE

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 04 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 04 Oktobris 2022 08:59

Izstādes "Suitu sāga" afiša 202224. septembrī Balvos viesojās Liepājas simfoniskais orķestris un jaunais vijolnieks Daniils Bulajevs. Mūziķi  sniedza ne tikai brīnišķīgu koncertu, bet atveda uz  Balviem arī  izstādi, ko joprojām varam apmeklēt.

Latvijas valsts simtgades zīmē  orķestris iestudēja Riharda Dubras operu “Suitu sāga” – pirmo latviešu oriģināloperu, kas jelkad tapusi pēc Liepājas ierosinājuma.

Līdz 20. oktobrim Balvu Kultūras un atpūtas centrā aplūkojami Daces Dēliņas- Lipskas kostīmi  un Jāņa Vecbrāļa fotogrāfijas no  iestudējuma.

Dace Dēliņa-Lipska  Latvijas Mākslas akadēmijā studējusi modes dizainu un glezniecību, 2002.gadā iegūstot mākslas maģistra grādu. Jau studiju laikā  sākusi darboties kā modes apskatniece un stiliste vadošajos Latvijas preses izdevumos, radījusi virkni tērpu kolekciju un vizuālo noformējumu muzikāliem projektiem, vēlāk pievērsusies glezniecībai. Pēc vairāku grafikai un glezniecībai veltītu personālizstāžu veidošanas, tieši suitu tērpa iedvesmotais radošais process atgriež mākslinieci modes pasaulē un dāvā debijas iespēju teātra žanrā.

Māksliniece pēdējos gados plašu atpazīstamību guvusi arī ar suitu sievu gleznu sēriju “Sauceeejas”. Viņas  darbi atrodas muzeju kolekcijās Latvijā, Ruckas mākslas rezidenču centrā, privātkolekcijās Latvijā, Itālijā, Dānijā, Zviedrijā, Vācijā un ASV.

Pieredzējušais fotomeistars Jānis Vecbrālis Liepājas Simfonisko orķestri savās fotogrāfijās popularizē daudzu gadu garumā.  Opera “Suitu sāga” tika  iemūžināta fotoizstādē “Pirmā…”

Informācija: Maija Laicāne, Kultūras pārvalde

 

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei