Īstenota noslēdzošā Nordplus Junior projekta mobilitāte Lietuvā

Kategorija: Balvu Profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola
Otrdiena, 04 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 04 Oktobris 2022 10:11

pie skolas acc03

No 2022.gada 5. lidz 9. septembrim Nordplus Junior projekta “Ecologic pointof view to the world through the actions we undertake” (projekta līguma nr.NPJR-2020/10169) ietvaros Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas skolotājas Iluta Balule un Elita Gaile kopā ar 15  aktīviem vidusskolēniem viesojās Lietuvā, Klaipēdas “Ažuolyno” ģimnāzijā, lai īstenotu projekta aktivitātes. 

Pirmdien tika mērots garš ceļš autobusā, pa ceļam apstājoties Jelgavā, lai izkustētos un izbaudītu pilsētas skaistumu. Lietuvā mūsu skolotāji un skolēni tika sirsnīgi sagaidīti - ar  Klaipēdas “Ažuolyno” ģimnāzijas mājturības skolotāju pagatavotām vakariņām. 

Nākamajā dienā Lietuvas projekta pārstāvji sniedza nelielu sagaidīšanas koncertu un arī ciemiņus no Latvijas iesaistīja tautu dejās. “Ažuolyno” ģimnāzija tika iepazīta ar orientēšanās spēles palīdzību - tas bija jautri un aizraujoši, bija jāliek lietā loģika, zināšanas un komandas darbs. Pēc aktivitātēm skolā projekta dalībnieki devās uz Klaipēdas botānisko dārzu, kurā ļoti daudz uzzināja par augiem un, degustējot tējas, minēja augus no kā tās pagatavotas. Tika apmeklēts arī  Lietuvas Piejūras reģionālais parks “Holandes cepure”, kas ir 24,4 metrus augsta klints, kura iekļauta dabas mantojuma vietu sarakstā.

Trešdien projekta dalībniekiem bija fantastiska iespēja doties mācību ekskursijā uz Lietuvas jūras muzeju un delfināriju, lai mācītos par jūras dabas daudzveidību gan no ekspozīcijām, kas iekārtotas, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un mūsdienīgus informācijas nodošanas veidus, gan vērojot dažādas zivis un jūras dzīvniekus.

Ceturtdien notika radošās un ar zaļo domāšanu saistītas aktivitātes skolā - būvēti tilti no makaroniem un veidotas gleznas no dabas materiāliem.  Katrs atmodināja sevī mākslinieku. Zaļā domāšana sevī ietver arī pēc iespējas vairāk pārvietoties ar kājām, tāpēc pēcpusdienā notika orientēšanās spēlē pa pilsētu, atklājot daudzas skaistas vietas.  

Piektdien tika saņemti sertifikāti, izskanēja daudzi pateicības vārdi un sekoja ceļš mājup. Projekts ir noslēdzies un dalībnieki saka, ka projekta aktivitātes viņiem ļoti patika – tās bija izglītojošas un interesantas. Tika uzzināts gan par augiem, gan par dzīvnieku dzīves vidi, kā arī vides saglabāšanas nozīmīgumu. Skolēni atzīst, ka iegūtās zināšanas noderēs mācību procesā, it īpaši bioloģijas un ģeogrāfijas stundās.

Informācija, foto: projekta koordinatore,

Inese Circene

No 2022.gada 5. lidz 9. septembrim Nordplus Junior projekta “Ecologic pointof view to the world through the actions we undertake” (projekta līguma nr.NPJR-2020/10169) ietvaros Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas skolotājas Iluta Balule un Elita Gaile kopā ar 15  aktīviem vidusskolēniem viesojās Lietuvā, Klaipēdas “Ažuolyno” ģimnāzijā, lai īstenotu projekta aktivitātes. Otrajā dienā projekta dalībnieki devās uz Klaipēdas botānisko dārzu, kurā ļoti daudz uzzināja par augiem un, degustējot tējas, minēja augus no kā tās pagatavotas. Ceturtdien notika radošās un ar zaļo domāšanu saistītas aktivitātes skolā - būvēti tilti no makaroniem un veidotas gleznas no dabas materiāliem.Tika apmeklēts arī  Lietuvas Piejūras reģionālais parks “Holandes cepure”, kas ir 24,4 metrus augsta klints, kura iekļauta dabas mantojuma vietu sarakstā.Radošajā darbnīcā katrs atmodināja sevī mākslinieku. Zaļā domāšana sevī ietver arī pēc iespējas vairāk pārvietoties ar kājām, tāpēc pēcpusdienā notika orientēšanās spēlē pa pilsētu, atklājot daudzas skaistas vietas.  Radošo un ar zaļo domāšanu saistīto aktivitāšu ietvaros jaunieši no dabas materiāliem veidoja unikālas gleznas.Jaunieši no dabas materiāliem veidoja gleznas.Klaipēdas “Ažuolyno” ģimnāzijā Lietuvas projekta pārstāvji sniedza nelielu sagaidīšanas koncertu.Lietuvas projekta pārstāvji ciemiņus no Latvijas iesaistīja tautu dejās.Piektdien tika saņemti sertifikāti, izskanēja daudzi pateicības vārdi un sekoja ceļš mājup. Projekts ir noslēdzies un dalībnieki saka, ka projekta aktivitātes viņiem ļoti patika – tās bija izglītojošas un interesantas. Tika uzzināts gan par augiem, gan par dzīvnieku dzīves vidi, kā arī vides saglabāšanas nozīmīgumu. Skolēni atzīst, ka iegūtās zināšanas noderēs mācību procesā, it īpaši bioloģijas un ģeogrāfijas stundās.

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei