Pieņem jaunu Kultūras centru likumu

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 07 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 07 Oktobris 2022 11:29

Kultūras centru likumsSaeima ceturtdien, 15. septembrī, pieņēma jaunu Kultūras centru likumu, kas noteic pašvaldību dibināto kultūras centru statusu, funkcijas, darbību un citus ar kultūras centru darbību saistītus jautājumus. Kultūras centru likuma izstrādāšana, virzīšana un pieņemšana ilga teju 20 gadus. Likuma mērķis ir veicināt kultūras mantojuma saglabāšanu un attīstību, Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanu un attīstību, sabiedrības vispusīgu iesaistīšanos kultūras procesos, kultūras un mākslas pieejamību visās Latvijas pašvaldībās un visu vecumu un sociālo slāņu iedzīvotājiem. Jaunais likums nosaka kultūras centru funkcijas, dibināšanu, pienākumus, tiesības, finansējumu, kā arī valsts un pašvaldību kompetenci kultūras centru jomā.

4.oktobrī Rīgā, VEF kultūras pilī, notika svinīgs Kultūras centru likuma pieņemšanas pasākums, kurā piedalījās Kultūras ministrs Nauris Puntulis, parlamentārais sekretārs Ritvars Jansons, bijusī kultūras ministre Ž.Grende-Jaunzeme, Latvijas pašvaldību savienības padomniece izglītības, kultūras un sporta jautājumos I.Dundure un kultūras nozares speciālisti, kuri deva savu ieguldījumu likuma izstrādes procesā.

Pasākumā piedalījās arī Balvu novada Kultūras pārvaldes speciāliste Iveta Tiltiņa, kura no 2015.gada darbojās Kultūras centru likuma izstrādes darba grupā.

FOTOGALERIJA

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei