Baltinavas Mūzikas un mākslas skola aicina uz Madaras un Daumanta Liepiņu kamermūzikas koncertu “Brālis un Māsa”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 07 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 07 Oktobris 2022 13:29

Koncerts Baltinavas MMS28. oktobrī plkst. 15:00 Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas kamerzālē koncertā klausītājus priecēs brālis un māsa Daumants (klavieres) un Madara (vijole) Liepiņi. Virtiozo jauniešu izpildījumā izskanēs daudzpusīgs un piesātināts klasiskās mūzikas repertuārs.

“Koncertā kopā ar klausītājiem ceļosim klasiskās un  romantiskās mūzikas laikmetos. Satiksim straujās un humoristiskās dabas pārpilno Bēthovenu, romantisko vijoļvirtuozu Kreisleru un dziļo, pārdomu pilno Brāmsu,” koncertprogrammu raksturo mūziķi.

Daumants Liepiņš ir viens no pieprasītākajiem jaunās paaudzes latviešu pianistiem un Lielās mūzikas balvas ieguvējs (2017).

Daudzu starptautisku konkursu laureāts un uzstājies kopā ar lielākajiem Spānijas orķestriem, Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, Sinfonietta Rīga, Liepājas simfonisko orķestri, Karalisko Liverpūles simfonisko orķestri, Rumānijas nacionālo simfonisko orķestri, Helsingborgas simfonisko orķestri, Kauņas simfonisko orķestri u. c. Pagājušogad iznācis arī Daumanta debijas CD albums “Rahmaņinovs. Zemzaris”. Šosezon Daumants ir rezidējošais mākslinieks Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā Beļģijā un Ingesundas Klavieru centrā Zviedrijā.

Madara Liepiņa sākusi spēlēt sešu gadu vecumā, 2018. gadā iegūts maģistra grāds vijoļspēlē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Kopš 2017. gada pilnveidojas Itālijā pie M.Roberto Muttoni, kā arī asistē meistarklašu projektu "Maksims Jākobsens". Kā soliste un ar dažādiem kameransambļiem ir uzvarējusi konkursus Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Krievijā, Armēnijā un Itālijā. Vairāku starptautisku konkursu laureāte, tai skaitā  1. vieta (2018.g.) konkursā Jaunie Veronas mākslinieki Itālijā, kā arī ir ierakstījusi tiešraides koncertus Radio Klasika. 2017. gadā Arvikas (Zviedrija) Ingesunds Musikhogskolan uzticēja Madarai spēlēt Gaetano Pollastri (1936) vijoli, bet kopš 2018.gada ir privileģēta spēlēt Giovanni Lazzaro vijoli (Paduja, Itālija).

Koncerts “Brālis un Māsa” notiks 28. oktobrī plkst. 15:00 Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas kamerzālē. Ieeja bez maksas.

Koncertu rīko Baltinavas Mūzikas un mākslas skola, pasākumu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Balvu novada pašvaldība.

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei