Briežuciemā svētki ne tikai dramatiskajam kolektīvam, bet visiem pasākuma apmeklētājiem

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 04 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 04 Novembris 2022 11:49

dsc 0666 34edf

"Nekas nav tā, kā izskatās, es redzu visu citādāk,” ik reiz, kāpjot uz skatuves, esot iesaucies kādas ceļojošas teātra trupas aktieris. Un tā jau ir, aktieriem un citiem skatuves ļaudīm ir dots talants dzīvi ieraudzīt citādās krāsās un dāvināt šo citādāko redzējumu arī mums, skatītājiem!

Dramatiskais kolektīvs savu divdesmito jubileju arī izvēlējās svinēt nedaudz citādāk- bez materiālām dāvanām un klātiem galdiem. Aicinot ciemiņus, tika lūgts uzdāvināt viņiem un visiem koncerta apmeklētājiem kādu skaistu priekšnesumu. Tāpēc svētki  bija visiem, kuri atradās zālē. Paldies ciemiņiem no Krišjāņiem, Tilžas, Vectilžas, Bērzpils, Susājiem un Baltinavas. Paldies aktieru vārdā arī sava tautas nama kolektīviem – deju kolektīvam „Pāris”, etnogrāfiskajam ansamblim, folkloras kopas meitenēm, dāmu deju grupai „Optimistes’’  un AMMAs muzikantēm. Paldies par sveicienu Kultūras pārvaldei!

Šoreiz gribējās uz mūsu teātra ļaudīm paskatīties vairāk kā uz personībām, uz cilvēkiem ar interesantiem vaļaspriekiem, uz tādiem, kādi viņi mums ir blakus ikdienā. Aktieru skatuves dzīvi varēja aplūkot fotogrāfijās.

Teātra aktieri savā dzimšanas dienā gribēja paskatīties uz skatuvi no citas, no skatītāju puses, bez lugu vārdiem, tērpu paunām un rekvizītu nešanas, bez uztraukuma, bez skatīšanās uz citu priekšnesumiem pa durvju spraudziņu.

Bet tā nu īsti nesanāca, pasākuma noslēgumā tomēr teātra ļaudis ieņēma vietu uz skatuves, vietu, kur viņi jūtas labi, kur ir novērtēti, kur ir viņu ierastā vieta pasākumu laikā. Bija jau jāsaka paldies ļaudīm, kuri pagodināja ar savu klātbūtni, kuri teica labus vārdus un dāvināja brīnišķu svētku sajūtu ar dziesmām, dejām, teātri, humoru un brīnišķīgiem rudens ziediem.

Izskanēja arī „Sipiņu’’ himnas pirmatskaņojums Reiņa Apara izpildījumā. Reinis ir arī mūzikas un teksta autors. Šoreiz himnu izpildīja Reinis viens pats, jo arī teātra kolēģiem tas bija pārsteigums. 

Neizpalika tomēr arī dāvanas, bet tās bija no sirds, ar izdomu un simbolisku nozīmi.

Paldies visiem ‘’Sipiņu’’ vārdā

Zita Mežale

Briežuciema tautas nama vadītāja

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei