Balvu novada skolotāja Inita Raginska saņēmusi balvu “Latvijas lepnums”

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 23 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 23 Novembris 2022 11:14

Saņem Latvijas lepnuma balvuLatvijas Republikas proklamēšanas gadadienas vakarā aizvadīta svinīgā “Latvijas Lepnums” laureātu godināšanas ceremonija, kurā apbalvoti cilvēki, kas ar īpašu aizrautību un pašaizliedzību spējuši palīdzēt un iedvesmot. “Latvijas Lepnums 22” balvu nominācijā “Skolotāja” saņēmusi Inita Raginska – mūzikas skolotāja, kas ikvienu satikto, bet jo īpaši savus skolēnus, apņem ar pozitīvi uzlādējošu enerģiju.

Inita strādā trīs skolās – Viduču pamatskolā, Žīguru pamatskolā un Viļakas mūzikas un mākslas skolā. Viņa ir arī Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas ērģelniece, draudzes vecākā un arī katahēte. Inita vada un pati piedalās ļoti daudzos ansambļos un kapelās. Piemēram, kapela “Paeglīte”, kapela “Egle”, vokālais sieviešu ansamblis “Melodija”, skolas ansambļos u. c. Lai arī darbi nogurdina, tas viņai netraucē uzņemties jaunas atbildības un brīvo laiku pavadīt kopā ar savu ģimeni. Inita vienmēr atrod laiku, lai aprunātos gan ar skolēniem, gan vecākiem.  Viņa organizē pasākumus un koncertus, katru gadu rīkojot arī “Baznīcu nakti” Viļakas baznīcā. Palīdz pensionāriem sakopt viņu mājas. Novadā viņu pazīst kā lielu darbaholiķi, kas dzīvo gandrīz bez brīvdienām, taču saglabā optimismu un nekad neskopojas ar padomiem vai sirsnīgām sarunām.

Inita pirmajā acumirklī šķiet nosvērta un mierīga, taču, uzsākot sarunu, nekavējoties jūtams – no viņas strāvo teju neizsīkstoša enerģija. Viņai ir grūti nosēdēt mierā un nepārtraukti kaut ko gribas darīt. 

Saņem Latvijas lepnuma balvu

Par saņemto “Latvijas Lepnuma” balvu viņai ir fantastiskas, pat neaprakstāmas sajūtas. Savā ziņā pat grūti noticēt, kā tas iespējams, jo ikdienā Inita vienkārši dara savu darbu no sirds un vēlas, lai visiem viss būtu labi. Acīmredzot citi to ir saredzējuši. “Tas ir vislielākais gandarījums, ka cilvēki redz un saprot, ka tas [mans darbs] notiek. Man par to ir ļoti liels prieks,” stāsta sieviete.

Saņem Latvijas lepnuma balvu

Inita saņēmusi balvu nominācijā “Skolotājs”. Taujāta, vai arī pašai ir kāds skolotājs ar lielo burtu, kuram vēlētos pateikt paldies, atbilde viņai uzreiz ir rokā – tā ir Initas Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas (tolaik koledžas) skolotāja Rūta Salmiņa. “Varu teikt, ka viņa arī ir “Latvijas Lepnums” ar to darbu, kuru ir ieguldījusi. Pats galvenais ir tas, ka viņa ikvienam ir devusi mīlestību pret mūziku, kuru arī es esmu sevī sajutusi.”

Saņem Latvijas lepnuma balvu

Vienlaikus gan viņa apzinās – visu mūžu par mūzikas skolotāju nevarēs strādāt, jo lauku skolās notiek visādi. Tomēr arī šeit jau ir savs rezerves plāns – pandēmijas laikā Inita iemācījusies spēlēt un arī citiem mācīt akordeonu un cer saskatāmā nākotnē izveidot akardeonistu orķestri. “Kad sāku mācīties un spēlēt, atklāju, ka tas ir mans. Iegāju azartā un esmu sajūsmā, ka varu mācīt bērnus. Priekšdienām arī ir lieli plāni – vēlos vadīt akardeonistu orķestri. Tas būs kaut kas jauns, bet joprojām ar mūziku, jo no tās es vienkārši nevaru aiziet. Tās ir manas emocijas – es varbūt tās neprotu izteikt vārdos, bet es tās izstāstu caur mūziku,” teic Inita.

Informācija: https://www.tv3.lv/latvijas-lepnums/muzikas-skolotaja-kura-kusa-neizsikstosa-energija-latvijas-lepnums-inita-raginska/

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei