Tautasdziesma dzīvo, ja to dzied!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 24 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 29 Novembris 2022 09:46

Grāmatas atklāšanaApgādā “Jumava” izdota Evitas Zarembas-Krīgeres grāmata “Pa dziesmas pēdām Ziemeļlatgalē”. “Dziesmu tekstu un melodiju krājums  piedāvā aizraujošu ceļojumu pa Ziemeļlatgales dziesmas pēdām, kura gaitā lasītājam piedāvāts kļūt par dziedātāju, jo dziesmas domātas dziedāšanai, ne plauktā turēšanai. Tomēr arī plaukta turētājiem un pētniekiem šī grāmata būs noderīga, jo še iespējams sastapt leģendāras Ziemeļlatgales dziedātājas, un uzzināt ko vairāk par viņu dzīvi, kas šajā gadījumā stāstīta ne svešiem, bet savējiem, un tādējādi satur arī jaunu un līdz šim mazāk zināmu informāciju” – tā grāmatu raksturo Anda Beitāne, etnomuzikoloģe, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore.

Pelēkajā 23. novembra pēcpusdienā Viļakas bibliotēkas zālē gaismu un sirsnību ienesa jaunās grāmatas autores Evitas aizraujošais stāstījums un folkloras kopas “Atzele” sievu skanīgās dziesmas. Evita kopā ar mammu Anitu jau 2013. gadā aizsāka tautasdziesmu vākšanu, ciemojoties pie Ziemeļlatgales teicējām, iegūstot gan dziesmu tekstus, gan dzīvesstāstus un fotogrāfijas.

Evitas mērķis – ļaut dziesmām nonākt pie plašāka interesentu loka, tās saglabāt un dot iespēju dzīvot tālāk. “Tautasdziesma būs dzīva tikai tad, ja to dziedās” – atzīst grāmatas autore.

Evitas rīcība ir vēl daudz vēsturisku materiālu, kurus varētu apkopot citās grāmatās. Apbrīnojama ir viņas uzņēmība un mērķtiecība. Lai veicas!

Informācija un foto: Viļakas bibliotēkas vadītāja Rutta Jeromāne

Tautasdziesma dzivo_ka to dzied_.jpgTautasdziesma dzivo_ka to dzied_ 1.jpegTautasdziesma dzivo_ka to dzied_ 2.jpegTautasdziesma dzivo_ka to dzied_ 3.jpegTautasdziesma dzivo_ka to dzied_ 4.jpeg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei