Gūst starptautisku pieredzi projektā “Social Inclusion: Make it Sportif”

Kategorija: Balvu novada Bērnu un Jauniešu centrs
Pirmdiena, 28 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 19 Decembris 2022 14:13

BJCB PortugālēPortugāles pilsētā Koimbrā no 14. līdz 22. novembrim norisinājās nevalstiskās organizācijas Youth of the Future  Erasmus+ projekts “Social Inclusion: Make it Sportif “ , kurā piedalījās sešas Eiropas valstis: Portugāle, Rumānija, Spānija, Itālija, Ķipra un Latvija, ko šajā projektā pārstāvēja seši Balvu novada jaunieši: Krista Mača, Beāte Apine, Makss Hilmens, Jūlija Kuzņecova, Kristena Rakstiņa un komandas līdere jaunatnes darbiniece Alīna Logina, caur biedrību “Kalmārs”. Erasmus+ ir neaizmirstama pieredze, viena no lielākajām iespējām attīstīt prasmes un kompetences ceļojot un mijiedarbojoties ar dažādiem kultūrām paplašinot savu redzes loku.

Šis projekts bija vērsts uz sociālo iekļaušanu izmantojot sportu kā iespējām bagātu instrumentu, kā arī stiprināt pozitīvu sociālo domāšanu un vērtības. Pievērst sabiedrības uzmanību  un nepieciešamību veidot dažādas sociālās kampaņas un publiskos pasākumus iekļaujošajam sportam. Projekts bija piepildīts ar dažādām aktivitātēm, kā piemēram “Neiespējamā misija”, kuras mērķis bija iepazīt pilsētu, iemācīties sadarboties un adoptēties komandā pildot uzdevumus ar dažādiem izaicinājumiem. Vēl viena aktuāla aktivitāte bija darbnīca par par sportu un iekļaujošo vidi, Tajā tika sagatavotas prezentācijas un veikts īss pētījumu par situāciju savā valstī iepazīstinot ar to pārējos. Projekts tika koncentrēts arī uz digitālajām kompetencēm, veidojot video un uzskates materiālus, tika pielietotas arī neformālās izglītības metodes , viena no tām bija "Pasaules kafejnīca", kurā diskutējām un dalījāmies pieredzē. Viena no svarīgākajām un iedvesmojošākajām aktivitātēm bija tikšanās ar Sporta kluba ”Conimbricense” pārstāvi un profesionālo futbolistu ar redzes invaliditāti. Tā bija ļoti aizkustinoša tikšanās, jo neskatoties uz to, ka spēlētājs ir akls, viņš ir spējis izveidot profesionālu futbolista karjeru. Mums tika dota iespēja izmēģiniet īpašo sporta aprīkojumu, kas paredzēts neredzīgiem cilvēkiem, kuri vēlas nodarboties ar tādu sporta veidu kā futbols. Viena no pēdējām, bet ne mazāk svarīgākajām aktivitātēm bija volejbola turnīru, ko kopīgi dalībnieki sarīkoja un izplānoja sporta universitātes telpās. Komandas tika plānotas ar līdzvērtīgām spējām un vienlīdzīgu meiteņu un zēnu sadalījumu tajās.

Neatņemama sastāvdaļa katrā Erasmus + projektā ir kultūras  vakari, kuros katrai dalībvalstij ir iespēja dalīties savas valsts kultūrā, ēdienos un tradīcijās. Latvijas kultūras vakara gaisotne bija īpaši  emocionāla un aizkustinoša, jo tas norisinājās tieši dienu pirms Latvijas dzimšanas dienas. Piedaloties šajā projektā mums visiem bija iespēja satikt cilvēkus no dažādām valstīm un dalīties pieredzē, mācīties vienam no otra un iepazīt dažādas kultūras, izbaudīt skaisto Koimbras pilsētu un izmēģināt jaunas lietas, kopīgi radītas neaizmirstamas atmiņas un iegūti jauni draugi. Dalība projektā ir pieredze, ko mēs nekad neaizmirsīsim un ko novēlam katram piedzīvot!

Teksts: Jaunatnes darbiniece Alīna Logina

Foto: no personīgā arhīva

erasmus plus logo

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei