Lote no "Izgudrotāju ciema" viesojās Kubulu PII

Kategorija: Kubulu PII "Ieviņa"
Ceturtdiena, 29 Septembris 2011
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 29 Septembris 2011 12:55

Es, Lote no Izgudrotāju ciema (ja kurš nezin, mani izdomāja igauņu rakstnieks Andruss Kivirehks), 26. un 27. septembrī viesojos pie Kubulu pirmsskolas izglītības iestādes „Ieviņa” bērniem. Biju priecīgi pārsteigta, ka bērni pazina, gan mani, gan manus draugus Alberto, Bruno un Susumu, jo bija lasījusi par mums grāmatā.
Sākoties rudenim, man bija sakrājušās jaunas idejas un izgudrojumi, kurus nespēju viena pati realizēt, tādēļ aicināju „Ieviņas” bērnus palīgā. Lai darbs ritētu bez aizķeršanās vispirms liku „Ieviņas” bērniem izvingrināt smadzenes, rokas, pirkstus un citas darbam nepieciešamās ķermeņa daļas, veicot dažādus tikai man vien zināmus vingrinājumus.

Ar bērni mēs pagatavojām krāsainas „Vēja slotas”, kas savu lapu krāšņumu nezaudēs arī vēlajā rudenī, kad citas lapas no kokiem būs nobirušas. Nu tās tagad rotā „Ieviņas” pagalmu, mājot ar savām zaru rokām, sveicinot atnācējus.
No skaistajiem rudens dārzeņiem izgatavojām auto, laivu, ķirbju karalienes, tārpiņus, dinozaurus, vēžus un veselu ēžu saimi un citus jautrus ceļotājus, kuri nu devušies ceļojumā pa bērnudārza teritoriju.
Ilgi gudrojot, mēs izgudrojām kā pagatavot visgarāko lapo virteni. Tas nu gan nebija viegli, lai darbs ritētu raiti, vienlaicīgi un saskanīgi jādarbojas vismaz 6 roku pāriem. Bet mums tas izdevās!
No bagātīgajām rudens veltēm – zīlēm, kastaņiem un čiekuriem, bērni man palīdzēja izgatavot skaistas gleznas, kas mainījās ar katru jaunu rokas pieskārienu. Bet, kad rokas bija piekusušas, tās izpeldinājām zīļu un kastaņu vannās. Tas nu gan bija jautri!!!
Es ilgi gudroju kā bērniem interesanti parādīt meža sēnes un izgudroju! Es sēnes izgatavoju no koka un uzdāvināju tās bērniem, lai viņiem ir prieks! Sēnes mēs visi iestādījām zālītē pie bērnudārza, varen jauki izskatās!
Un pirms došanās projām mēs kārtīgi izspēlējāmies, jo manā pūrā ir arī jaunizgudrotās rotaļas. Visjautrākās bija rotaļas ar „Avīžu lapām”, „Jūras akmentiņiem” un „Kā aug sēnes”.
„Ieviņas” bērni man ļoti patika, tādēļ es viņus uzaicināju ekskursijā. Jūs gribiet zināt uz kurieni? Tad gaidiet, gan jau es jums izstāstīšu!
 

DSCF9596.jpgDSCF9606.jpgDSCF9620.jpgDSCF9639.jpgDSCF9647.jpgDSCF9654.jpgDSCF9661.jpgDSCF9671.jpgDSCF9730.jpgDSCF9753.jpgDSCF9768.jpgDSCF9790.jpgDSCF9799.jpgDSCF9833.jpgDSCF9854.jpgDSCF9858.jpgDSCF9869.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei