Marta pirmajā svētdienā jau ceturto gadu pēc kārtas norisinājās pasākums „Slīdonis”. Lai gan šogad laikapstākļi bija visnotaļ ziemīgi, skatītāji bija ieradušies par spīti sniegputenim un aukstumam. Arī dalībnieku skaits neatpalika no citu gadu aktivitātes – šogad sacentās septiņi slīdmobīļi.
Pasākumu vadīja divi aktīvi un runātīgi jaunieši - Rinalds Kindzulis un Raitis Vizulis, kas atklāja „Slīdoni 2013” ar jautru un skanīgu: „Hei, hei, hei!” Lai kārtīgi iesildītu kalnu, pirmais uzdevums bija masveida kalnā skriešana, kur pirmie finišējušie ieguva balvas – kafiju, bet visi pārējie tika pie konfektēm. Iespējas nopelnīt saldumus „Slīdoni” bija daudz: konfektes saņēma gan uzdevuma „Trāpi ar piku pa limonādes bundžu!” dalībnieki, gan tie, kas pavadīja šo pasākuma dienu, braucot pa kalnu ar ragaviņām. Pēc Balvu Bērnu un jauniešu centra vadītājas Olitas Losevas uzrunas, varēja sākties arī pašu slīdmobīļu sacensības.

Ar pirmo kārtas numuru startēja braucamrīks „Pretī pavasarim”(1) ar dalībniekiem Kristeru un Viesturu, kas drosmīgi un veiksmīgi sasniedza finišu. Nākamie dalībnieki bija Balvu Bērnu un jauniešu centra „Kalmārs” jaunieši Emīls un Rinalds, kuru iespaidīgais braucamrīks „Mineta”(2) gandrīz nobrauca dažus skatītājus, bet, par laimi, visi palika sveiki un veseli. Trešais kārtas numurs bija visskaļākajam un ātrākajam braucamrīkam – Ērika Kanaviņa būvētajam un vadītajam „Mocītim”(3). Viņš izpelnījās visaugstāko žūrijas novērtējumu – trīs desmitniekus! Arī pārējie „Slīdoņa” dalībnieki izcēlās gan ar neparastiem braucamrīkiem, gan visnotaļ efektīgiem nosaukumiem: „Šumahers”(4), „Tanki dubļus nebaidās”(5), „Vecais zābaciņš”(6) un „Reklāmas bannerītis”(7). Slīdmobīļa „Šumahers” vadītājs Kristers Kacēns atklāja, ka „tāds nosaukums braucamrīkam tika dots, tāpēc, ka tā ir formula, bet slīdmobīļa būvēšanā lielākais palīgs bija tētis.”
Pēc visu dalībnieku nobraucieniem pienāca laiks balsošanai. Šogad skatītāju simpātiju ieguva slīdmobīlis „Vecais zābaciņš”(6), kura veidotāji šajā pasākumā piedalās jau otro gadu. Uzņēmumu „Senda Dz” un „Kukuramba” simpātiju balvas tika piešķirtas „Mocītim”(3), „Balvu maiznieks” un Balvu picērijas favorīti bija „Vecais zābaciņš”(6), bet kafejnīca „Nāc un ēd!” savu balvu atdeva slīdmobīlim „Minete”(2). Visi pārējie dalībnieki ieguva BBJC balvas, ko bija sarūpējuši atbalstītāji - Balvu Sporta skolas peldbaseins, „Balvu bildes” un Balvu Kultūras un atpūtas centrs.
Pasākuma „Slīdmobīlis 2013” rīkotāji Balvu bērnu un jauniešu centrs Ināras Frolovas, Olitas Losevas un Ditas Niperes vārdā saka lielu paldies „Kalmāra” jauniešiem, uzņēmumam SIA „Automs”, visiem atbalstītājiem un dalībniekiem!

Galerija
 

Pēdējās izmaiņas (Pirmdiena, 04 marts 2013 15:41)