Paziņojums par publisko apspriešanu

Kategorija: Sabiedrības līdzdalība
Ceturtdiena, 29 Novembris 2018
Pēdējās izmaiņas: 29 Novembris 2018

Balvu novada dome 2018.gada 22.novembrī pieņēmusi lēmumus Nr.14:

  • 2.§ „Par lokālplānojuma, Balvu novada Bērzkalnes pagastā “Veldrītes”, redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”;
  • 3.§ „Par lokālplānojuma, Balvu novada Krišjāņu pagastā “Mežaine”, redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.

Publiskās apspriešanas termiņš noteikts četras nedēļas – no 2018. gada 29.novembra līdz 27.decembrim.

Lokālplānojumu publiskās apspriešanas sanāksme notiks 14.12.2018. plkst. 15:00 Balvu novada pašvaldībā, Bērzpils ielā 1A, Balvi, 3. stāvā zālē (telpa Nr.39).

Lokālplānojumu publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas sanāksme notiks 28.12.2018. plkst. 10:00 Balvu novada pašvaldībā, Bērzpils ielā 1A, Balvi, 3. stāvā zālē (telpa Nr.39).

Lasīt tālāk...


Aicinām izteikt viedokļus

Kategorija: Sabiedrības līdzdalība
Ceturtdiena, 08 Novembris 2018
Pēdējās izmaiņas: 08 Novembris 2018

Cienījamie iedzīvotāji! Satiksmes drošības uzlabošanas nolūkos tiek izskatīts priekšlikums par satiksmes kustības izmaiņām Pilsoņu ielas posmā no Daugavpils ielas līdz adresei Pilsoņu iela 23 (iespējamo ceļazīmju izvietojumu skatīt attēlā). Šajā posmā plānots divvirzienu satiksmi pārveidojot par vienvirzienu satiksmi.

Lasīt tālāk...


Tiesībsargs aicina iedzīvotājus piedalīties aptaujā par nodokļu reformu

Kategorija: Sabiedrības līdzdalība
Otrdiena, 16 Oktobris 2018
Pēdējās izmaiņas: 16 Oktobris 2018

tmb20181016161021Tiesībsargs aicina iedzīvotājus līdz šī gada 21. oktobrim aizpildīt aptaujas anketu par informētību, zināšanām un attieksmi par diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanu. Aptauja ir daļa no tiesībsarga ierosinātās pārbaudes lietas par nodokļu reformas neapliekamā minimuma, atvieglojumu un attaisnoto izdevumu piemērošanas problēmu, efektivitātes un risinājumu izvērtējuma.

Lasīt tālāk...


Paziņojums par ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma iesniegšanu

Kategorija: Sabiedrības līdzdalība
Pirmdiena, 15 Oktobris 2018
Pēdējās izmaiņas: 17 Oktobris 2018

2018. gada 25. septembrī Vides pārraudzības valsts birojā (Rūpniecības iela 23, Rīga, LV-1045, tālr. 67321173, e-pasta adrese - Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tīmekļa vietne - www.vpvb.gov.lv) iesniegts ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojums - Kūdras ieguves lauku paplašināšanai „Lutinānu purvs” kūdras atradnē Balvu novada Lazdulejas un Briežuciema pagastos (ziņojuma redakcija uz 25.09.2018.).

Lasīt tālāk...


PAZIŅOJUMS

Kategorija: Sabiedrības līdzdalība
Ceturtdiena, 17 maijs 2018
Pēdējās izmaiņas: 06 Augusts 2018

Balvu novada dome 2018.gada 10.maijā pieņēmusi lēmumu Nr.5, 6.§ “Par lokālplānojuma, Balvu novada Balvu pilsētā Bērzpils ielā 30, redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.

Publiskās apspriešanas termiņš noteikts četras nedēļas – no 2018. gada 17. maija līdz 13. jūnijam.

Lokālplānojuma publiskās apspriešanas sanāksme notiks 18.06.2018. plkst. 17:00 Balvu novada pašvaldībā, Bērzpils ielā 1A, Balvi, 3. stāva zālē.

Lasīt tālāk...


Pētījums par kūlas ugunsgrēkiem Latvijā

Kategorija: Sabiedrības līdzdalība
Pirmdiena, 16 Jūlijs 2018
Pēdējās izmaiņas: 16 Jūlijs 2018

Pētniecības uzņēmums Oxford Research Baltics sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu veic pētījumu par kūlas ugunsgrēkiem Latvijā un Lietuvā, ar mērķi izstrādāt iespējamos risinājumus kūlas ugunsgrēku novēršanai. Pētījuma ietvaros tiek īstenota aptauja, kurā ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts piedalīties un izteikt saviu viedokli par galvenajiem kūlas dedzināšanas iemesliem, sekām un zaudējumiem. Aptaujas anketa pieejama šeit: https://ej.uz/aptauja-kula.


Aicinām aizpildīt aptauju par informētības līmeni par konkurences politikas un tās īstenošanas jautājumiem

Kategorija: Sabiedrības līdzdalība
Pirmdiena, 16 Jūlijs 2018
Pēdējās izmaiņas: 16 Jūlijs 2018

Lai noskaidrotu sabiedrības informētības līmeni par konkurences politikas un tās īstenošanas jautājumiem, Konkurences padome veic sabiedriskās domas aptauju ar mērķi uzlabot un pilnveidot Konkurences padomes kā konkurences politikas īstenotājas darbību Latvijā.
Anketa pieejama www.visidati.lv/aptauja/1374844799/
Aptauja ir anonīma un tās aizpildīšana prasīs aptuveni 10 minūtes Jūsu laika.


Izsludināts atkārtots Balvu novada pašvaldības konkurss „Par Balvu novada logo un moto izstrādi”

Kategorija: Sabiedrības līdzdalība
Piektdiena, 23 Marts 2018
Pēdējās izmaiņas: 17 maijs 2018

Lai veicinātu Balvu novada atpazīstamību un vienotu vizuālā tēla veidošanu, kā arī Balvu novada iedzīvotāju piederības sajūtu novadam, Balvu novada pašvaldība organizēja atklātu ideju konkursu „Par Balvu novada logo un moto izstrādi”, kurš noslēdzās 15.martā.

Kopā konkursam tika iesūtīti 20 darbi, no kuriem 5 neatbilda konkursa nolikuma prasībām, netika iesniegti laikā. Pārējos 15 darbus, starp kuriem 11 - bija moto un logo kopīgs piedāvājums, 3 - atsevišķi moto piedāvājumi un 1 - atsevišķs logo piedāvājums.

Lasīt tālāk...


Turpinās Balvu novada pašvaldības konkurss „Par Balvu novada logo un moto izstrādi”

Kategorija: Sabiedrības līdzdalība
Ceturtdiena, 15 Februāris 2018
Pēdējās izmaiņas: 16 Aprīlis 2018

Lai veicinātu Balvu novada atpazīstamību un vienotu vizuālā tēla veidošanu, kā arī Balvu novada iedzīvotāju piederības sajūtu novadam, Balvu novada pašvaldība organizē atklātu ideju konkursu „Par Balvu novada logo un moto izstrādi”.

Moto un logo idejai ir jāsaskan ar Balvu novada vīzijas pamatideju: “Balvu novadā ir veselīga un labvēlīga dzīves vide visu vecumu iedzīvotājiem, tajā dzīvo aktīvi cilvēki, kuri veido savu labklājību, radoši apvienojot dabas kapitāla, pierobežas, kultūras mantojuma un jauno tehnoloģiju sniegtās iespējas.”

Lasīt tālāk...


RACA aicina biedrus aktīvi iesaistīties ES nākamā budžeta perioda prioritāšu apspriešanā

Kategorija: Sabiedrības līdzdalība
Piektdiena, 09 Februāris 2018
Pēdējās izmaiņas: 15 Februāris 2018

Reģionālo attīstības centru apvienība (RACA) aicina aktīvi izmantot Eiropas Komisijas sniegto iespēju izteikt savu viedokli par ES nākamā budžeta perioda (2021. - 2028.) kohēzijas politikas prioritātēm. Šobrīd notiek Eiropas Komisijas izsludinātā daudzgadu budžeta prioritāšu sabiedriskā apspriešana, lai ES mērogā apkopotu visu ieinteresēto pušu viedokļus par to, kā panākt pēc iespējas lielāku atdevi no ikviena eiro ES budžetā.
“Es ļoti aicinu visas RACA ietilpstošās pašvaldības aktīvi piedalīties šajā procesā, kā arī mudināt savu viedokli izteikt šo pašvaldību iedzīvotājiem. Ļoti būtiski, ka Eiropas Komisija ir nodrošinājusi pavisam vienkāršu veidu, kādā ikviens no mums - gan juridiskas, gan fiziskas personas - var paust savu attieksmi pret līdzšinējām ES fondu prioritātēm un naudas izlietojumu, kā arī nepieciešamajām izmaiņām nākamajā periodā - ir tikai jāaizpilda viena latviešu valodā iztulkota anketa Komisijas mājaslapā internetā. https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/17c034bf-d01b-4724-bd3a-ef629b1b35cd?draftid=e22df0aa-f764-49e1-b303-b641ef381ee7&surveylanguage=LV
Tādēļ nestāvēsim malā un pēc tam nesūdzēsimies, ka Eiropa mūs neuzklausa!”, aicina RACA valdes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.
Pašreizējā daudzgadu finanšu shēma - ES ilgtermiņa budžets - darbosies līdz 2020. gada beigām. Eiropas Komisija tādēļ jau šogad nāks klajā ar vispusīgiem priekšlikumiem attiecībā uz daudzgadu finanšu shēmu laikposmam pēc 2020. gada un nākamās paaudzes finanšu programmām. Komisijas priekšlikumi tiks izstrādāti tā, lai ES sevi realizētu vissvarīgākajās jomās, kurās tā var panākt vairāk nekā dalībvalstis atsevišķi. Tam ir nepieciešams rūpīgi sagatavots novērtējums par to, kas līdz šim ir izdevies labi, gan par to, kādi uzlabojumi būtu nepieciešami nākotnē. Kādām vajadzētu būt turpmāko rīcībpolitiku nun programmu/fondu prioritātēm? Kas būtu jāņem vērā to izstrādē, lai efektīvi gūtu rezultātus?, norāda Eiropas Komisija, aicinot ieinteresētās organizācijas un visus ES pilsoņus iesaistīties šajā diskusijā.


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas

Jaunākais video

Pasākumu afišas