Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
English (United Kingdom)   Latvian   Russian (CIS)
Balvu novads Kultūra Aktualitātes kultūrā

„Latgales podnieku dienas 2014”

No 2014. gada 24. līdz 26. aprīlim notiks pasākums „Latgales podnieku dienas 2014”, kurā jau tradicionāli tiksies keramiķi un viņu darba cienītāji. Podnieku dienās notiks izstādes, atvērto durvju dienas darbnīcās, amata prasmju paraugdemonstrējumi, kopīga cepļa kurināšana, kā arī teorētiskie lasījumi, kur nozares speciālisti analizēs norises dažādas tautas lietišķās mākslas jomās.

Podnieku dienas apvieno visus Latgales māla meistarus – tos, kas amatu mācījušies skolās, podniekus, kas māla prasmi apguvuši pie kāda vecmeistara, un tādus, kas pašmācības ceļā cenšas iepazīt māla īpašības.

Ceturtdien, 24. aprīlī uz atvērto durvju dienu Daugavpils Māla mākslas centrā (no plkst. 12.00 līdz 18.00) aicina Olga un Valdis Pauliņi. No plkst. 15.00 līdz 20.00 notiks keramikas cepļa kurināšana Jura Krompāna darbnīcā Krāslavā.

Lasīt tālāk...

 

Balvu Tautas teātra režisore un aktieri saņems diplomus

Šī gada aprīlī Balvu Kultūras un atpūtas centrā un Dailes teātrī, Rīgā, notika Latvijas amatierteātru iestudējumu skates „Gada izrāde 2013” fināls.
Lai arī kopvērtējumā reģionu skatēs Balvu Tautas teātris ar H.Vuolijoki izrādi „Jaunā saimniece”, režisore Vaira Resne, ieguva augstāko vērtējumu, tomēr finālā par aizvadītās sezonas labāko Latvijas amatierteātru izrādi skatē „Gada izrāde 2013” tika atzīts Smiltenes Tautas teātra iestudējums Paula Putniņa lugai „Pusdūša” (režisors Agris Māsēns).
Šodien Latvijas Nacionālajā kultūras centrā notiek apbalvošana un reģionu un fināla ekspertu analīze par redzēto skatēs. Par laikmetīgu klasikas interpretāciju Hellas Vuolijoki lugas "Jaunā saimniece" iestudējumā diplomu saņems Balvu Tautas teātris, režisore Vaira Resne.
Reģiona skašu diplomus saņems arī Modris Romanovskis - par veiksmīgu Juhani Niskavuori lomas atveidojumu Balvu Tautas teātra izrādē – H.Vuolijoki „Jaunā saimniece”; Vita Romanovska - par veiksmīgu Lovisas lomas atveidojumu Balvu Tautas teātra izrādē – H.Vuolijoki „Jaunā saimniece”; Andris Tjunītis - komponists un dziesmu teksta autors Balvu Tautas teātra izrādē – H.Vuolijoki „Jaunā saimniece”. Astra Ločmele - Ambarova - par veiksmīgu Malvīnes lomas atveidojumu Balvu Tautas teātra izrādē – H.Vuolijoki „Jaunā saimniece” un par scenogrāfiju Balvu Tautas teātra izrādei – H.Vuolijoki „Jaunā saimniece”.
Sveicam Balvu Tautas teātra aktierus un režisori ar gūtajiem panākumiem!
 

Pēdējās izmaiņas (Trešdiena, 16 aprīlis 2014 09:24)

 

Noslēgusies deju skate jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīviem

12.aprīlī Balvu Kultūras un atpūtas centrā notika jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu skate, kurā piedalījās 12 deju kolektīvi no Balvu, Rugāju, Viļakas novadiem.
Katrs kolektīvs dejoja divas dejas, kuras vērtēja žūrijas komisija 9 cilvēku sastāvā. Tie bija deju kolektīvu vadītāji, kuri vērtēja visu, izņemot savus vadītos kolektīvus.
Skates rezultāti ir ļoti labi:
• I pakāpe - Viļakas novada Šķilbēnu pagasta Kultūras centra „Rekova” jauniešu deju kolektīvs „Bitīt matos”, vadītāja D.Astreiko; Balvu novada Vectilžas pagasta jauniešu deju kolektīvs, vadītāja K.Jermacāne; Viļakas pilsētas Kultūras nama deju kopa „Dēka”, vadītāja A. Jevstigņejeva, Balvu novada Kubulu pagasta Kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs, vadītāja Zita Kravale; Balvu Kultūras un atpūtas centra vidējās paaudzes deju kolektīvs „Nebēda”, vadītājs A.Veismanis; Balvu novada Briežuciema pagasta Tautas nama vidējās paaudzes deju kopa „Pāris”, vadītāja S.Pakalnīte; Rugāju novada vidējās paaudzes deju kopa „Rugāji”, vadītāja L.Bukša; Rugāju novada senioru deju kolektīvs „Ezerrieksts”, vadītāja I.Sleža; Balvu Kultūras un atpūtas centra senioru deju kopa „Luste” vadītāja I.Sleža;
• II pakāpe - Balvu novada Bērzpils pagasta jauniešu deju kolektīvs, vadītāja Iveta Tiltiņa; Balvu novada Vīksnas pagasta deju kopa „Piesitiens”, vadītāja G.Grāmatiņa;
• III pakāpe - Balvu novada Tilžas Kultūras nama jauniešu deju kolektīvs, vadītāja V.Kirsanova, III pakāpe;
Paldies kolektīvu vadītājiem par darbu, dejotājiem par raito dejas soli un uz tikšanos starptautiskajā deju festivālā „ Eima, eima”!

Galerija

 

„Satiec savu meistaru” Tilžā

Pasākums „Satiec savu meistaru” Tilža sapulcināja dažādu paaudžu rokdarbnieces.
Ikviens interesents varēja iepazīt un apgūt visdažādākās amatu prasmes- aušanu, izšūšanu, kā arī adīšanu un tamborēšanu. Īpaša uzmanība tika veltīta tautas tērpa darināšanai- brunčus auda meistare Astrīda Krainā, tautisko blūzi izšuva Dzidra Dulmane. Pasākuma laikā bija iespēja iepazīties arī ar tautisko jostu un prievīšu darināšanu.

Lasīt tālāk...

 

“Satiec savu meistaru” darbnīcas Briežuciemā

4. aprīlī pie Briežuciema amatu pratējiem - Jāņa Kaša un Laimas Ločmeles, pulcējās vairāk nekā 20 interesenti, lai piedalītos akcijas “Satiec savu meistaru” ietvaros rīkotajās meistardarbnīcās – alus brūvēšanā un piespraužu veidošanā.
Alus darīšanas meistardarbnīcu ''Dzintaru"' mājās pie Jāņa Kaša apmeklēja gan vietējie iedzīvotāji, gan Nacionālā teātra aktieri, kuri vēroja alus darīšanas procesu, to filmēja, lai materiālu izmantotu jaunās izrādes iestudēšanā. Meistardarbnīcas apmeklētājus sagaidīja saimnieks Jānis un meita Eva, tērpušies tautu tērpos. Eva klātesošos priecēja ar latgaliešu melodijām, spēlējot vijoli.

Lasīt tālāk...

 

Balvu „Jaunā saimniece” izvirzīta „Gada izrāde 2013” finālam

No janvāra līdz martam norisinājās skates Latvijas reģionos, kurās eksperti vērtēja 73 amatierteātru iestudējumus. Dr.art., teātra zinātniece Līga Ulberte, kas piedalījās reģionālo skašu vērtēšanā, stāsta: „Starp piedāvātajiem iestudējumiem bija izrādes, kuru realizācija visos teātra kā mākslas veida aspektos (dramaturģiskā materiāla izvēle, režija, aktierspēle, vizuālais un skaniskais noformējums) ne tikai ir ļoti labā profesionālā līmenī, bet arī uzrāda režisoriskā risinājuma novatorismu un meistarības ziņā tuvojas profesionālās mākslas līmenim”.

Pēdējās izmaiņas (Trešdiena, 09 aprīlis 2014 08:20)

Lasīt tālāk...

 

Mūsdienu deju radošais konkurss–festivāls „Move it, move it"

Lai popularizētu jaunu mūsdienīgu deju stilu attīstību un sekmētu mūsdienu deju kolektīvu radošo darbību Balvu Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Balvu Kultūras un atpūtas centru izsludinājusi konkursu-festivālu „Move it, move it".
Festivāls notiks šī gada 26. aprīlī plkst. 14.00 Balvu Kultūras un atpūtas centrā.
Latvijas un Balvu novada izglītības un kultūras iestāžu audzēkņi un neatkarīgo studiju mūsdienu deju grupu dalībnieki, nepārsniedzot 25 gadu vecumu konkursam var pieteikties un iesniegt anketas līdz 22.aprīlim Balvu Bērnu un jauniešu centrā vai rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , sīkāka informācija - Dita Nipere m.t.29284927. Dalības maksa no katra kolektīva – EUR 15,00.
Konkursa dalībnieki tiks vērtēti un apbalvoti katrā vecuma grupā atsevišķi. 1.,2., un 3. vietu ieguvēji saņems kausus, diplomus un sponsoru balvas, pārējie dalībnieki- pateicības un sponsoru balvas.

Konkursa nolikums
 

 

Spēļu programmu vadītāju saspēle "No smieklu kules”

Balvu Kultūras un atpūtas centrā arī šogad notika pasākumu vadītāju saspēle ,,No smieklu kules”. Pasākumu vadīja Vivita Ķepse no Gulbenes. Apmeklētāji, kuri bija piepildījuši gan lielo zāli, gan balkonu, šoreiz aktīvi piedalījās sekojošās spēļu programmās: ,,Plastiskie ķirurgi” no Rīgas Kultūras koledžas – Mārtiņš Vecvagars, Adelīna Priedniece, Zelma Jēgere, Sņežana Pundure un kompānija ,,Latgales aborigēnu cilts” no Balvu novada Lazdulejas, ,,Tik dēļ Jums” - Alda Liepiņa no Apes, ,,Viss uz labu!” – Valentīna Kirsanova no Salnavas, Radošā apvienība ,,Termoss” – Dainis Platacis un Andris Badūns no Dagdas novada, ,,Pavasara terapija” - Līga Stebere no Valmieras un ,,Krāsainais ceļojums” – Inese Buliņa, Valda Lapiņa, Kristīna Gančaka no Gulbenes. Īpašais viesis pasākumā bija TV seriāla ,,UgunsGrēks” Jezups – Kristaps Rasims. Skatītāju simpātiju ieguva radošā apvienība ,,Termoss”.
Pasākuma organizatori spēļu programmu vadītājiem bija sarūpējuši pateicības balvas, kuras tika papildinātas arī ar sponsoru dāvaniņām. Īpaša pateicība Diānai Bordānei – SEB bankas Balvu nodaļas vadītājai un Ņinai Barsukovai - Balvu maizes kombināts.
Apmeklētājus priecēja muzikantu grupa ,,Bruģis” no Madonas.
Gaidīsim atkal nākamo pavasari un spēļu programmu vadītāju saspēli ,,No smieklu kules”!
Balvu Kultūras un atpūtas centra kultūras menedžere, Aija Putniņa
 

 

Satiec savu meistaru Bērzpilī, Tilžā, Briežuciemā

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicināja tautas lietišķās mākslas meistarus, stāstniekus, teicējus, muzikantus un ikvienu, kam rūp tradicionālās kultūras vērtību saglabāšana un tālāknodošana, pieteikt savu iniciatīvu līdzdalībai projektā „Satiec savu meistaru!”, kas norisināsies jau sesto reizi.

Plašākai sabiedrībai par vērtīgāko, kas mums ir – cilvēku, viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē Balvu novadā stāstīs, rādīs, mācīs, rīkos meistardarbnīcas, individuālas nodarbības, atvērtās darbnīcas:
Bērzpils pagastā 5.aprīlī plkst. 15 00 Irēna Kindzule un Bērzpils audējas -piedāvās iemācīties aušanas pamatus, ieaust rakstu grīdas celiņā, kopīgi veidos tamborētu segu no maziem gabaliņiem, ko katra apmeklētāja iztamborēs;
Briežuciema pagastā 4.aprīlī plkst. 14 00 Laima Ločmele no dažādiem materiāliem - auduma, papīra, filca, pērlītēm mācīs izgatavot piespraudes, puķes;
Briežuciema pagastā 4.aprīlī plkst. 10 00 Jānis Kašs rādīs alus darīšanas procesa un degustēšanas meistardarbnīcu.
Tilžā, Raiņa ielā 15 5.aprīlī plkst.10 00 Astrīda Krainā un biedrība „ Tilžas Rūķīši” vadīs adīšanas, aušanas un knipelēšanas meistardarbnīcas.

Aicinām interesentus apmeklēt pasākumus projekta „ Satiec savu meistaru” ietvaros. Mīļi gaidīti Bērzpilī, Briežuciemā un Tilžā.
 

 

Balvu Tautas teātris atzinīgi novērtēts

Visā Latvijā sākušās Latvijas amatierteātru iestudējumu skates „Gada izrāde 2013”. Arī Balvu Tautas teātris piedalījās skatē ar mācību izrādi pēc H.Vuolijoki luga „Niskavuori jaunā saimniece” motīviem ,,Jaunā saimniece”. Režisore Vaira Resne, scenogrāfe - Astra Ločmele - Ambarova, komponists un dziesmu teksta autors - Andris Tjunītis, muzikālais aranžētājs - Ģirts Ripa.
Šogad aizvadītās sezonas izrādes Latvijas amatierteātros vērtē teātra zinātniece, mākslas zinātņu doktore Līga Ulberte, režisors Arnis Ozols un aktieris, dramaturgs un režisors Ēriks Vilsons. Skati "Gada izrāde 2013" rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām un Dailes teātri.
Žūrija atzinīgi novērtēja Balvu Tautas teātra sniegumu. 30.martā noslēgsies skates reģionos. Veiksmīgākos iestudējumus varēs skatīt Rīgā 11., 12. un 13.aprīlī. Gaidīsim rezultātus!
 

 
Vairāk rakstu...