Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
English (United Kingdom)   Latvian   Russian (CIS)
Balvu novads Bibliotēkas

Bibliotēka jau piekto reizi aicina uz nakts pasākumiem

Aprīlis bibliotēkām ir īpašs mēnesis, jo visā Latvijā no 22.-27.aprīlim notiek Bibliotēkas nedēļas aktivitātes. Šī gada Bibliotēku nedēļas vadmotīvs – Informēts un vesels!
25.aprīlī aicinām uz Balvu Centrālo bibliotēku neierastā laikā, no plkst. 19.00-22.00 jau piekto reizi notiks Bibliotēkas nakts aktivitātes - šoreiz “Mežs ienāk bibliotēkā”.
Šai vakarā ierastās bibliotēkas telpas pārvētīsies radošajās darbnīcās, filmu istabās un erudīcijas kambaros. Ikviens varēs minēt krustvārdu mīklas, spēlēt spēles, sacensties likt puzles, minēt mīklas, salikt tautasdziesmas, veidot no dabas materiāliem putniņus, uzzināt par Biolat un Elier veselīgo skuju produkciju, izgatavot koka barotavas “grāmatām”, spēlēt medības un vairāk par tām uzzināt, mēroties spēkiem orientēšanās trasītē.

Pēdējās izmaiņas (Ceturtdiena, 17 aprīlis 2014 07:49)

Lasīt tālāk...

 

Balvu centrālajā bibliotēkā fotoizstāde "Mežs un dabas vērtības NATURA 2000 teritorijās"

No 1.aprīļa Balvu Centrālajā bibliotēkas zālē skatāma Dabas aizsardzības pārvaldes veidotā fotoizstāde "Mežs un dabas vērtības NATURA 2000 teritorijās".

Plašāka informācija šeit.

 

Pavasara brīvlaiks ir klāt!

Es redzu pasauli, es redzu sauli, redzu debesis
kā zirgi auļo
es redzu un tas jau ir daudz
svilpo strazdi, dzenis kaļ, kaut kur durvis klaudz....
Bibliotēka ir vieta, kur vari lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku.
Bērnu un jauniešu lasītavā brīvdienu nedēļā tiks piedāvātas šādas aktivitātes -

Pirmdien – skaties pasakas un dažādas multfilmas.
Otrdien – mini krustvārdu mīklas un piedalies spēļu turnīrā.
Trešdien – iepazīsti labāk lasītavas žurnālus meklējot atbildes uz jautājumiem. Gatavo sava iecienītākā žurnāla apskatu un prezentē citiem lasītājiem.
Ceturtdien – piedalies radošajā darbnīcā, kur varēsi radīt dažādus darbiņus pavasara noskaņās.
Piektdien – skaties filmiņas un pasakas portālā www.pasakas.net
Interneta lasītavā būs stilīgi arī tad, kad Tu spēlēsi spēles adresē www.pasakas.net !
 

 

Tikšanās ar karsto punktu žurnālistu Ati Klimoviču

13.martā plkst.16.00 Balvu centrālās bibliotēkas zālē būs iespēja noskatīties dokumentālo filmu „Četrreiz katrs viens” un tikties ar žurnālistu, filmas autoru, novadnieku  Ati Klimoviču. 

Vairāk par filmu šeit http://www.ltv.lv/lv/raksts/11.11.2013-a.-klimovicha-s.-semjonova-i.-zanderes-filmas-cetrreiz-katrs-vie.id19895/

 

Apkopoti lasīšanas veicināšanas programmas „Bērnu-jauniešu- vecāku žūrija 2013”rezultāti

1.martā, Ķīpsalā, ar "Lielajiem lasīšanas svētkiem" noslēdzās lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu un jauniešu žūrija 2013". Apkopotie rezultāti liecina, ka šoreiz žūrijā ir piedalījies rekordliels dalībnieku skaits – jauno grāmatu vērtēšanā iesaistījās 17 tūkstoši lasītāju no Latvijas un latviešu diasporas centriem pasaulē (Eiropā, Amerikā un Austrālijā), rosinot lasītprieku 576 bibliotēkās un skolās.
Balvu Centrālā bibliotēka saņēma atzinību kā Latgales reģiona radošākā un aktīvākā bibliotēka lasīšanas veicināšanas programmā Bērnu - Jauniešu žūrija 2013! Tie, kas lasīja, vērtēja, izteica savas domas un aizpildīja anketas par izlasītajām grāmatām, bija 135 bērni un jaunieši, un 20 pieaugušie lasītāji!

Lasīt tālāk...

 

Ceļojošā Muminu izstāde Balvos

Balvu centrālajā bibliotēkā visu marta mēnesi būs skatāma ceļojošā Muminu izstāde.
Tollīšu muminu izstādi ir veidojis Somijas institūts Igaunijā sadarbībā ar partneriem:
Trollīšu Muminu autortiesību turētāju Moomin Characters, izdevniecību grāmatām zviedru valodā Schilds &Soderstrom, kā arī trollīšu Muminu žurnāla izdevēju izdevniecību Egmont. Izstādes starpnieks Latvijā ir Somijas vēstniecība Rīgā.
Somijas institūts Igaunijā darbojas, lai iepazīstinātu Baltijas valstis ar somu kultūru. Trollīši Mumini palīdz pasaulei iepazīties ar somu kultūru.
Šī izstāde ceļo jau no 1994. gada un ir kļuvusi par iecienītāko un populārāko un ilglaicīgāko ceļojošo izstādi , pateicoties bērniem un viņu vecākiem, kuri mīl Muminus.
Nāc un iepazīsti trollīšus Muminus grāmatās, žurnālos, spēlēs - pie mums Balvu centrālajā bibliotēkā!
 

 

Pasaku, dzejoļu autore, redaktore, tulkotāja Māra Cielēna Balvu centrālajā bibliotēkā

„Man patīk rakstīt- tāpat kā peldēties ezerā, sēdēt pie ugunskura, klīst pa svešām, skaistām pilsētām, domāt, iztēloties, sapņot, ”tā saka Māra Cielēna, kura šodien ciemojās Balvu centrālajā bibliotēkā, lai tiktos un sarunātos ar saviem mazajiem lasītājiem no Balvu pamatskolas.
Māras Cielēnas darbos var sastapt neparastas būtnes: baloņpuiku, princesi, kura dzīvo priedē ,ērmiņus Jābūtu un Nēbūtu, karalieni, karali, raganu, laupītāju, skursteņslauki, sienakaudzi, kura no laukiem dodas uz pilsētu pēc taisnības un daudzas citas .Cauri visām autores grāmatām, tāpat kā sarunās ar bērniem jūtama sirsnība un mīļums. Pazīstama arī kā tulkotāja, tulkotas interesantas grāmatas bērniem no angļu un vācu valodas. Par savām grāmatām saņēmusi arī daudz apbalvojumu, bet kopš 2003. gada Māra Cielēna ir arī bērnu žurnāla „Ezis” galvenā redaktore, kas sacer žurnālam pasakas, dzejoļus, izdomā uzdevumus. Patiess prieks rakstniecei bija par bērnu sagatavotajiem dzejoļu un pasaku uzvedumiem, jo viņa bija gaidīta Balvos.

Lasīt tālāk...

 

LURSOFT laikrakstu bibliotēka mūsu lasītājiem arī šogad bez maksas

Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA Lursoft projekta "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" ietvaros 2014. gadā nodrošina ”Laikrakstu bibliotēkas” datubāzes pieeju visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām bez abonēšanas maksas.
Īstenojot vērienīgos digitalizācijas projektus Latvijas bibliotēkās un rūpējoties par to, lai Latvijas iedzīvotājiem sev tuvākajā bibliotēkā būtu pieejamas mūsdienīgas un konkurētspējīgas tehnoloģijas, projekta "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" mērķis vienmēr bijis ar šo tehnoloģiju palīdzību bibliotēku lietotājiem piedāvāt daudzveidīgu pieeju jaunākajai informācijai un kvalitatīvu, izglītojošu saturu. Projekta īstenotāji īpašu nozīmi pievērsuši tieši latviešu valodā esošo uzticamo resursu nodrošināšanai bibliotēkās.

Lasīt tālāk...

 

Balvu reģiona bibliotekāri Grāmatu ķēdē

Sestdien, 18.janvārī, 30 Balvu reģiona bibliotekāri veidoja posmu Grāmatu draugu ķēdē, lai palīdzētu ikvienai, otrpus Daugavai ceļu iesākušai grāmatai, nonākt Gaismas pils plauktā. Ikvienu piepildīja satraukums un svētku sajūta būt klāt šai notikumā. Mūsu ķēdes posms atradās Gaismas pils trešajā stāvā, kur plānotās pusstundas vietā, dziedādami un dejodami, nodrošinājām grāmatu virzību. Darbu padarījām godam un ar lielu prieku!
Spītējot aukstumam, pasākumā piedalījās vairāk nekā 14 tūkstoši cilvēku no visas Latvijas, tostarp arī no ārzemēm – Baltijas valstīm, Vācijas, Zviedrijas, Šveices, ASV, Krievijas u.c. Piecu stundu laikā no LNB vecās ēkas K. Barona ielā 14 uz jauno ēku Mūkusalas ielā 3 no rokas rokā, cilvēkiem dziedot un gavilējot, sirsnīgā atmosfērā tika pārnestas aptuveni 2000 grāmatas. Tās tika izvietotas Tautas grāmatu plauktā, kas ēkas ātrijā slejas piecu stāvu augstumā un ir viens no centrālajiem tās interjera elementiem. Pirmā grāmata akcijā "Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde" ceļu uz jaunajām mājām sāka 1825.gadā Sanktpēterburgā latviešu valodā izdotā Bībele, ko bibliotēkai uzdāvinājis grāfs Lambsdorfs. Savukārt pēdējā un visilgāk pa cilvēku rokām ceļojusī akcijas grāmata bija Pētera Upenieka "Balandnieki".

Lasīt tālāk...

 

Konkurss jaunajiem lasītājiem „Kā atmodināt Saulcerīti?”

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs aicina bibliotēkas un skolas visā Latvijā piedalīties kopīgā projektā. Tām bibliotēkām, kuras jau darbojas nacionālajā lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu un jauniešu žūrija” un kurās izveidojušās aktīvas jauno lasītāju un viņu vecāku grupas, šī ir laba iespēja jauniem kopīgiem uzdevumiem un pasākumiem.

Konkursa nolikums