Iedegta pirmā svecīte Adventa vainagā

Kategorija: Balvu PII "Sienāzītis"
Trešdiena, 04 Decembris 2013
Pēdējās izmaiņas: 05 Decembris 2013

Ir atkal laiks,
Kad sveces ienāk mājā-
Ar Adventi tā pirmā, otrā, trešā, ceturtā
Klāt atkal laiks,
Kad sveces aizsāk runāt....

2.decembrī visi pulcējāmies zālē, lai kopīgi aizdegtu pirmo Adventes svecīti. Šoreiz Advente atnākusi pie mums balta. Tāpēc zālē valdīja gaišuma un mīļuma atmosfēra, ko radīja bērnu skandētie dzejoļi Adventei, vadītājas siltie vārdi un Roberta māmiņas Astras Ločmeles -Ambarovas mīlestības pilnās Adventa dziesmas.

Lasīt tālāk...


Latvijai-95!

Kategorija: Balvu PII "Sienāzītis"
Piektdiena, 15 Novembris 2013
Pēdējās izmaiņas: 15 Novembris 2013

Latvijas 95.dzimšanas dienas svinībām Balvu pirmsskolas izglītības iestāde ,,Sienāzītis’’ bērni gatavojās ar lielu degsmi un patriotisma sajūtu. Jau paši mazākie divgadnieki zīmēja, līmēja un veidoja kolāžas, lai piedalītos radošo darbu konkursā. Čakli strādāja arī ģimenes. Un kopumā tika iesniegti 65 krāsaini darbi. Darbus var apskatīt Balvu Izglītības, kultūras un sporta pārvaldē radošo darbu izstādē ,,Latvija bērna acīm’’, bet pārējie priecē skatītājus izglītības iestādes zālē.
11.novembrī vecāko grupu bērni devās pie Latgales partizānu pulka kritušo karavīru pieminekļa, lai noliktu svecītes.
Laba sadarbība izglītības iestādes pedagogiem izveidojusies arī ar Balvu Novada muzeja darbiniekiem. Ērti iekārtojušies uz pašaustām, raibām grīdsegām, ar interesi bērni klausījās Gaļinas Gruziņas stāstījumā par tautas tērpu tapšanas vēsturi, tuvāk iepazina tautas tērpa sastāvdaļas, tautasdziesmas un atbildēja uz izzinošajiem jautājumiem. Daudzi bērni pirmo reizi aplūkoja stelles un lauku sētas maketu. Lielāku priekšstatu bērni guva arī par latvju rakstu zīmēm. Bērnu ābeces tagad rotās dāvātās grāmatzīmes ar latvju rakstiem.

Lasīt tālāk...


Mārtiņdiena PII "Sienāzītis"

Kategorija: Balvu PII "Sienāzītis"
Pirmdiena, 11 Novembris 2013
Pēdējās izmaiņas: 11 Novembris 2013

Mārtiņi, Mārtiņi!
Ziemai vaļā vārtiņi.
Rudentiņš projām iet,
Nu tik ziemu sagaidiet!

Mārtiņdienā beidzās rudens darbi un sākas ziemas periods. Dabā mainās gadalaiki. Tas ir vidus starp rudens un ziemas saulgriežiem. Arī mēs Mārtiņdienas priekšvakarā devāmies ķekatās, skandējot tautasdziesmas, minot mīklas, ejot tautas rotaļās.

Lasīt tālāk...


Ekskursija Lāčplēša dienas priekšvakarā

Kategorija: Balvu PII "Sienāzītis"
Trešdiena, 06 Novembris 2013
Pēdējās izmaiņas: 06 Novembris 2013

Pozitīvu emociju pilna 5 gadīgajiem sienāzēniem bija oktobra nogale. Jo 23. oktobra rītā, kopā ar vecākiem un skolotājām A.Razgali un M.Masu bērni pulcējās, lai dotos ekskursijā Balvi –Alūksnes NBS-Alūksnes dabas muzejs – Balvi. Brauciens vairākiem bērniem izvērtās kā liels pārbaudījums, jo viņi autobusā brauca pirmo reizi. Ceļš uz Alūksni bija interesants, jo caur autobusa logiem bērnu acīm garām pazibēja uzarti tīrumi, rudenīgi zeltainie meži un vēl daudzi lieli un mazi brīnumiņi. Pirmais pieturas punkts – Alūksnes NBS, kur ciemiņus sagaidīja jaukais un smaidošais seržants Andris Čečiks. Viņš ekskursantus iepazīstināja ar Alūksnes NBS vēsturi, izrādīja kazarmas, pastāstīja par karavīru dienas režīmu, uzvedības noteikumiem, parādīja veco lidmašīnu, kas atrodas NBS teritorijā, dažādus ieročus un arī karavīra ekipējumu. Galvenais, ka bērni to visu varēja apskatīt, rokā paturēt un aptaustīt. Seržanta stāstījums bija tik interesants un aizraujošs, ka bērniem radās daudz dažādu jautājumu uz kuriem tika sniegtas izsmeļošas un bērniem saprotamas atbildes.

Lasīt tālāk...


Grāmatu diena PII "Sienāzītis"

Kategorija: Balvu PII "Sienāzītis"
Trešdiena, 23 Oktobris 2013
Pēdējās izmaiņas: 24 Oktobris 2013

Acis raugās grāmatā,
Rokas glāsta vāku.
Tagad tu man būsi tā,
Kas dos prasmi, māku.

Pagājušā nedēļa pirmsskolas izglītības iestādē bija veltīta grāmatām. Tās noslēgumā 2.jaunākās grupas un vidējās grupas bērni pulcējās zālē tematiskā pēcpusdienā, kas bija veltīta grāmatām. Jaunākās grupiņas bērni, skolotājas Andas Pušpures vadībā, bija iestudējuši N.Doroško tēlojumu ,,Notikums mežā,’’ kurā darbojās koki, ezīši, zaķēni, vējš un sniegs. Savukārt vidējā grupas skolotājas I.Voiciša un S.Saviča teatralizētajam uzvedumam izmantoja projekta ,, Maziņš esmu es, liels izaugšu es’’ laikā vecāku sarūpētās roku lelles. Bērni ar prieku atveidoja lomas no krievu tautas pasakas ,,Kukulītis’’. Grāmatu pēcpusdienas turpinājumā bērni gāja muzikālās rotaļās.

Lasīt tālāk...


Putras diena

Kategorija: Balvu PII "Sienāzītis"
Piektdiena, 11 Oktobris 2013
Pēdējās izmaiņas: 11 Oktobris 2013

Šī nedēļa mūsu pirmsskolas izglītības iestādē ,,Sienāzītis’’ bija īpaša, jo piedalījāmies Putras programmā un 10. oktobrī svinējām Starptautisko putras dienu. Graudaugu ēdieni izglītības iestādes ēdienkartē ir katru dienu, jo tie ir veselīgi un dod mazajiem bērniem enerģiju visai dienai. Putras nedēļā 5-6 gadus veci bērni iepazina graudaugus, pētīja putras receptes, minēja krustvārdu mīklas un čakli vingroja, izdomājot dažādus vingrojumus, lai kļūtu stipri un drosmīgi kā Herkuless. Pie 5-gadīgajiem bērniem ciemojās Kristofera Pušpura vecmāmiņa, ilggadējā agronome Ilga Pušpure. Kopā ar viņu bērni mācījās atšķirt dažādus Latvijā sastopamos graudaugus. Bērni ar interesi aplūkoja zeltainās vārpas un, jāatzīst, ka pazīstamākās bija auzas. Bērni vēroja, kā kafijas dzirnaviņās graudi pārvēršas miltos. Pēc tam ar aizrautību tika domātas jaunas putras receptes un bērniem, visgaršīgākās likās auzu pārslu putra ar rozīnēm un auzu pārslu putra saldummīļiem ar medu. Grūtāk padevās krustvārdu mīklu atrisināšanā. Sešgadīgie bērni no graudiem gatavoja bļodiņas un pēc tam centās atšķirt kādi graudi, kurā atrodas.

Lasīt tālāk...


Esam sportiska ģimene!

Kategorija: Balvu PII "Sienāzītis"
Otrdiena, 01 Oktobris 2013
Pēdējās izmaiņas: 01 Oktobris 2013

Pirmsskolas izglītības iestādes ,,Sienāzītis’’ bērni vienmēr jutušies, kā viena liela ģimene. Un tāpēc, labprāt, atsaucās LOK ģenerālsekretāra Žorža Tikmera aicinājumam piedalīties Olimpiskajā dienā 2013. Jau no rīta, katra grupiņa rīta vingrošanu iesāka īpašā noskaņā un ar nepacietību gaidīja, kad varēs doties laukā piedalīties sporta aktivitātēs.
Trīsgadīgie bērni bija īpaši apņēmīgi un droši un mēroja tālo ceļu uz Balvu stadionu, lai kopā sportotu. Un neaprakstāms bija prieks, kad skrējienā Raens Ceplītis ieguva I. vietu. Olimpiskajā dienā pie bērniem ciemojās arī pele un miegainais ezis, kas nu jau pavisam drīz dosies ziemas guļā. Ezis kopīgā stafetē devās ,,novākt’’ bagātīgo ābolu ražu, bet II. jaunākās grupas bērni, ieķērušies pelei astē, sparīgi vingroja pastaigas laukumā. Savukārt 6- gadīgo bērnu grupas bērni aktīvi sportoja Balvu parkā. Paši mazākie audzēkņi Olimpiskajā dienā mācījās iet pa līkumaino celiņu un pārvarēja dažādus šķēršļus.

Lasīt tālāk...


Ābolu svētki kopā ar Ezi Fēliksu

Kategorija: Balvu PII "Sienāzītis"
Piektdiena, 27 Septembris 2013
Pēdējās izmaiņas: 27 Septembris 2013

„Ezīts māj ar galvu un lūdzas balvu.
Ābele sola: - Es došu ābolu košu-
Adatas gaida, mute līdz ausīm smaida...”

Ābolu nedēļas ietvaros Ābolu svētkos pie bērniem ciemojās ezis Fēlikss, kuru bērni atrada piekusušu zeltainajā lapu kaudzē. Kopā ar bērniem un Rudens rūķiem ezis Fēlikss devās rudenīgos piedzīvojumos: kopā lasīja rudenīgās kļavu lapas, „mežā” meklēja sēnes un ogas, dārzā – ābolus, bumbierus, plūmītes. Rudens rūķi aicināja bērnus arī uzminēt āķīgas mīklas. Bet svētku noslēgumā visi aplūkoja kopā ar vecākiem darināto ābolu izstādi: „Apaļš kā ābols.”

Lasīt tālāk...


Projekta ,,Maziņš esmu es, liels izaugšu es!’’ noslēgums

Kategorija: Balvu PII "Sienāzītis"
Piektdiena, 20 Septembris 2013
Pēdējās izmaiņas: 20 Septembris 2013

12.septembrī pēcpusdienā pirmsskolas izglītības iestādes ,,Sienāzītis’’ zālē pulcējās vecāki un darbinieki uz KNHM atbalstītā fonda projekta ,,Maziņš esmu es, liels izaugšu es!’’ noslēguma darbu izstādi un pateicības pasākumu.
Projekta vadītāja Elīna Ķerģe uz galdiem bija izkārtojusi projekta laikā tapušos darbus. To daudzveidība un lielais klāsts pārsteidza pat pašus dalībniekus. Elīna pastāstīja, kā radās ideja rakstīt projektu, kas projekta realizācijas gaitā tika paveikts. Pavisam projektā iesaistījās 30 vecāki. Un izrādās, kā atzina, trīs bērnu māmiņa Elīna, cilvēks spēj izdarīt vairāk, kad ir mazāk laika. Projekta vadītāja pateicās visiem dalībniekiem un katram dāvāja filca sirsniņu un pašas sarūpēto ,,Sirdsiltuma’’ ievārījuma burciņu.
Pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Iveta Barinska priecājās par vecāku sapratni, atbalstu, rūpēm par bērniem visas dienas garumā un, protams, par neaptverami lielo ieguldīto darbu. Kā arī izteica vēlmi par turpmāko sadarbību.
Bijusī izglītības iestādes audzēkne, nu jau pirmklasniece Kerija Koļcova, kāpa uz jaunās, projekta laikā tapušās skatuves, un zāli pieskandināja ar dziesmām. Neizpalika arī gardais maiznieka kliņģeris.

Lasīt tālāk...


PII "Sienāzītis" tiek realizēts bērnu vecāku projekts

Kategorija: Balvu PII "Sienāzītis"
Ceturtdiena, 19 Septembris 2013
Pēdējās izmaiņas: 19 Septembris 2013

PII „Sienāzītis” bērnu vecāku uzrakstītais projekts „Maziņš esmu es, liels izaugšu es!” tika apstiprināts un 12. jūnijā aktīvie vecāki pulcējās uz pirmo radošo nodarbību, lai kopā izgatavotu, šūtu, veidotu, sadalītu pienākumus, lai kopā radītu mūsu bērniem dažāda veida attīstošās rotaļietas.
Projekta mēŗkis bija izgatavot dažādas bērnu attīstošas rotaļlietas, kas veicinās bērnu garīgo, fizisko un sociālo spēju attīstību, veicinās savstarpējo komunikāciju, kā arī attīstīs bērnu radošumu, zinātkāri, fantāziju un atmiņu.

Sīkāk par projektu skatīties šeit.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei