Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
English (United Kingdom)   Latvian   Russian (CIS)
Balvu novads Uzņēmējdarbība

NVA rīko vakanču gadatirgu un aicina pieteikties darba devējus

Novērtējot pozitīvo pieredzi vakanču gadatirgu organizēšanā 2013.gadā, arī šī gada pavasarī Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) visos valsts reģionos rīkos vakanču gadatirgus. Tā būs lieliska iespēja un vieta, kur satikties darba devējiem ar darba meklētājiem, lai vienotos par iespējamo sadarbību. Darba devēji apmeklētājus varēs informēt par vakancēm, darba nosacījumiem, karjeras izaugsmes iespējām, kā arī veikt pirmās darba intervijas ar piemērotākajiem kandidātiem uz brīvajām darba vietām un atrast piemērotus darbiniekus. Tāpat darba devējs apmeklētājus varēs iepazīstināt ar savu uzņēmumu, uzņēmēju prezentācijām vakanču gadatirgos būs paredzēta atsevišķa telpa.

Vakanču gadatirgū interesenti varēs uzzināt arī par Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) sniegtajiem pakalpojumiem: par apmācību un nodarbinātības iespējām, par pakalpojumiem bezdarbniekiem, darba meklētājiem un darba devējiem, kā arī saņemt karjeras konsultācijas un informāciju, kā meklēt darbu plašākajā CV un brīvo darba vietu datu bāzē Latvijā – NVA CV/Vakanču portālā. Bet Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) speciālisti informēs par izglītības un darba iespējām, kā arī dzīves apstākļiem Eiropas valstīs.

Lasīt tālāk...

 

Uzņēmēji, amatnieki aicināti prezentēt savu produkciju!

Latgales plānošanas reģions sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju Latvijā (VARAM) ir uzsācis programmas LV07 „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projektu Nr.4.3-24/NFI/INP-001 „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde”.

Projekta mērķis ir stiprināt Latvijas pašvaldību un reģionu kapacitāti un sniegt atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanas jautājumos.

Lasīt tālāk...

 

Uzņēmēji aicināti ievietot informāciju bukletā

Balvu novada pašvaldība sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju veido bukletu par investīcijas iespējām Balvu novadā, kurā plānots izteikt investīciju piedāvājumus potenciālajiem investoriem.
Aicinām uzņēmējus, kuri vēlas piesaistīt ārvalstu investorus un publicēt informāciju par sevi šādā izdevumā, pieteikties līdz 2014.gada 7. aprīlim plkst.10.00, rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , zvanot 26461435.

 

Pārtikas mājražotājus un mazos ražotājus aicina pieteikties SĀBRU tirgum

Pārtikas mājražotāji un mazie ražotāji tiek aicināti uz kopīgu tirgošanos SĀBRU tirgū - tā ir laba platforma pastāvīgai Jūsu ražotās produkcijas realizēšanai.
SĀBRU tirgus norisināsies konsekventi vienā un tajā pašā vietā un laikā, vienu reizi nedēļā, un tiks organizēts pie lieliem veikaliem, tirdzniecības centriem un vietās ar lielu cilvēku plūsmu. SĀBRU tirgus galvenokārt tiks organizēts Latgales reģionā.
SĀBRU tirgus vienmēr saglabās kompaktu formātu - vienā reizē nepārsniedzot 6-7 tirdzniecības vietas/teltis, tādā veidā neradot nevajadzīgu konkurenci starp tirgus dalībniekiem.
Lai nodrošinātu vienotu un nemainīgu SĀBRU tirgus vizuālo koncepciju, teltis, priekšautus, galdus un galdautus tirgus dalībniekiem nodrošināsim mēs.
Detalizētāka informācija un pieteikšanās pa tālruni + 371 26660018 vai draugiem.lv/sabrutirgus
 

 

5. Uzņēmēju partneriāts Pleskavā

Pleskavas apgabala Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Eiroreģionu „Pleskava – Livonija” un Pleskavas apgabala Garantiju un biznesa attīstības fondu 2014. gada 10.aprīlī Pleskavā (Krievija) organizē piekto pierobežas teritorijas uzņēmēju tikšanos – partneriātu. Partneriāta formāts – individuālas sarunas starp partneriem (Latvijas, Igaunijas un Krievijas uzņēmējiem) par sadarbības iespējām biznesa attīstībai. Plānots, ka partneriātā piedalīsies arī uzņēmēji no Dokšices rajona Baltkrievijā.
Aicinām uzņēmējus un uzņēmējdarbību veicinošās institūcijas, kas ir ieinteresētas veidot sadarbību ar Igaunijas un Krievijas uzņēmumiem, piedalīties partneriātā.
Dalības maksa – 20 EUR/pers.

Lasīt tālāk...

 

Lauku labumu tirdziņš 2014. gadā

 

Latgales uzņēmēji dibina biznesa kontaktus Polijā

No 26. novembra līdz 29. novembrim Latgales Uzņēmējdarbības centrs (LUC), kas ir Latgales Plānošanas reģiona struktūrvienība, organizēja Latgales reģiona mazo un vidējo uzņēmēju braucienu uz Polijas pilsētu Krakovu, kur mūsu ražotājiem tika organizētas tikšanās ar Polijas uzņēmējiem kontaktu nodibināšanai un sadarbības veicināšanai. Tāpat mūsu uzņēmējiem tika piedāvāta iespēja apmeklēt vairākus ražotāju uzņēmumus Krakovā un tās apkaimē. Šis bija pirmais šāda veida brauciens, nākošgad plānoti līdzīgi braucieni arī uz citām valstīm.

Polijā Latgales reģiona delegāciju uzņēma Mazpolijas reģiona administrācijas vadība, ar kuru šī gada vasarā abu valstu prezidentu klātbūtnē Latgales plānošanas reģions parakstīja starpreģionu sadarbības līgumu.

Vizītē devās 11 reģiona uzņēmēji no Preiļu, Līvānu, Krāslavas un Aglonas novadiem un Daugavpils pilsētas, kuri pārstāv dažādas nozares – pārtikas rūpniecība, mēbeļu ražošana, minerālmēlojuma ražošana, gaļas pārstrāde u.c.

Latgales Uzņēmējdarbības centra vadītājs Vladislavs Stankevičs norāda, ka brauciens ir bijis veiksmīgs, uzņēmēji ne tikai iepazinās ar poļu kolēģu darbu, bet vairākiem no viņiem ir izdevies vienoties ar poļu uzņēmējiem par turpmāku sadarbību, kas nākotnē, cerams, nesīs augļus abām pusēm.

Lasīt tālāk...

 

Latgales plānošanas reģions uzņēmējdarbības veicināšanas pasākumus īstenos sadarbībā ar LIAA

Š.g. 9.decembrī, Latgales plānošanas reģiona pārstāvji parakstījuši līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) par sadarbību uzņēmējdarbības veicināšanas pasākumu īstenošanā, informē Latgales uzņēmējdarbības centra vadītājs Vladislavs Stankevičs.
Noslēgtā vienošanās paredz informācijas apmaiņu uzņēmējdarbības jomā, konsultāciju sniegšanu par komercdarbības atbalsta programmām, kā arī motivācijas pasākumu organizēšanu. Ļoti būtisks aspekts parakstītajā līgumā ir arī apņemšanās sadarboties kopīgā ārvalstu investoru vizīšu organizēšanā Latgales plānošanas reģiona teritorijā.
„Patlaban viens no veiksmīgākajiem biznesa veidiem Latgalē ir nelielas pārtikas ražotnes. Tādu ir visai daudz, tās pietiekami veiksmīgi strādā gan eksportam, gan vietējam tirgum. Priecē arī fakts, ka Latvijā aizvien vairāk cilvēku strādā tieši uz ārējo tirgu, veidojot mazas ražotnes,” atzīst V. Stankevičs.

Lasīt tālāk...

 

Latgales uzņēmējdarbības centrs konsultē uzņēmējus

Kopš savas darbības sākšanas, šī gada 1.martā, Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) ir intensīvi strādājis, organizējot dažādus pasākumus un konsultējot topošos un esošos uzņēmējus. Par uzņēmējdarbības sākšanu LUC speciālisti ir konsultējuši 186, bet par uzņēmējdarbības attīstību, pārstrukturēšanu un dažādošanu - 118 personas. Septiņos gadījumos konsultācijas sniegtas potenciāliem investoriem ražošanas un pakalpojumu attīstībai nepieciešamās infrastruktūras atrašanai un attīstībai.
Lursoft veiktajā pētījumā konstatēts – lai arī krīzes iespaidā Latgalē reģistrēto uzņēmumu skaits sarucis par 12,64%, noslīdot no 14 061 2009.gadā līdz 12 284 2010.gadā, kopējās tendences reģionā uzņēmējdarbībā ir pozitīvas. Par to liecina arī veiksmīgā atkopšanās jau nākamajā gadā pēc krituma, kad Latgalē reģistrēto uzņēmumu kopējais skaits pieaudzis par 20,96%. Arī 2012.gadā Latgalē reģistrēto uzņēmumu kopējais skaits turpinājis pieaugt, un tas sasniedzis jau 15 579. Jāpiebilst, ka liela daļa no pēdējos gados reģiona reģistrētajiem uzņēmumiem ir arī mazkapitāla SIA. Pēc Lursoft pētījuma datiem kopš 2010.gada maija Latgalē reģistrētas jau 1 624 SIA ar samazinātu pamatkapitālu.

Lasīt tālāk...

 

Valsts atbalsts uzņēmējiem visā Latvijā – Hipotēku bankā

Veicot attīstības institūcijas uzdevumus, Hipotēku banka izsniedz valsts atbalsta aizdevumus uzņēmējiem, kuriem ir grūtāk saņemt finansējumu komercbankās. Tie ir gan iesācēji biznesā un jauni projekti, gan pieredzējuši uzņēmēji, kas vēlas attīstīt savu biznesu un celt konkurētspēju, kā arī lauku saimnieki.

Par Hipotēku bankas sniegto valsts atbalstu uzņēmējiem un šogad visā Latvijā atvērto Hipotēku bankas Attīstības konsultāciju centru darbu stāsta bankas Gulbenes filiāles vadītājs Valtis Krauklis.

Ko Hipotēku banka piedāvā uzņēmējiem?

Šogad kopumā sešās dažādās valsts atbalsta programmās uzņēmējiem Hipotēku bankā pieejami aptuveni 50 miljoni latu.
Mazāki un lielāki aizdevumi pieejami plašam uzņēmēju lokam. Jaunajiem uzņēmējiem paredzēta Starta programma, kuru līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds. Tā piedāvā gan aizdevumu ar atvieglotiem nosacījumiem, gan bezmaksas konsultācijas biznesa plāna sagatavošanai.
Tāpat piedāvājam Mikrokreditēšanas programmu, kas ir ļoti populāra un kurā var vienkāršākā veidā saņemt aizdevumu līdz 10 tūkstošiem latu. Lielāki aizdevumi ir pieejami divās citās valsts atbalsta programmās, īpašas programmas ir arī lauksaimnieku vajadzībām. Hipotēku banka piedalās arī lauksaimniecības zemes iegādes programmas īstenošanā.

Lasīt tālāk...