Lieldienu atskaņas Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Piektdiena, 25 Aprīlis 2014
Pēdējās izmaiņas: 25 Aprīlis 2014

Ar siltu sauli, ar šūpošanos un olu cīņām esam aizvadījuši Lieldienas. Pēc garajām Lieldienu brīvdienām atgriezušies bērnudārzā, "Mārīšu" grupas bērni iestādes gaitenī un garderobē pamanīja zaķa pēdas. Ko gan zaķis šeit darījis? Dodamies to noskaidrot. Pēdas mūs aizved uz zāli, kur atrodam krāsainas Lieldienu olas un vēstuli no Lieldienu zaķa. Izlasījuši to, uzzinām, ka zaķis daļu olu ir paslēpis. Ja visas noslēptās olas tiks atrastas, tiek solīts pārsteigums. Bērni ne tikai veikli atrada Garauša paslēptās olas, bet arī dziedāja, runāja tautas dziesmas par Lieldienām, gāja rotaļās. Īpašu prieku sagādāja olu ripināšana. Kad visas olas no groziņa tika izņemtas un izripinātas, izrādījās, ka groziņš tomēr nav tukšs. Tajā slēpās Lieldienu zaķa apsolītais pārsteigums - šokolādes oliņas košos papīriņos.

Lasīt tālāk...


Bērzkalnes PII ieskandina pavasari

Kategorija: Bērzkalnes PII
Piektdiena, 11 Aprīlis 2014
Pēdējās izmaiņas: 11 Aprīlis 2014

9.aprīļa rītā, kas visus mūs pārsteidza ar lielām sniega pārslām no debesīm, Bērzkalnes pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi pulcējās zālē, lai kopā ar Pavasara rūķi( Bērzkalnes pagasta kultūras darbiniece S. Gorbāne), "dziedošajiem cāļiem" un teatralizētiem uzvedumiem ieskandinātu pavasari.
Pavasara rūķis bija nedaudz noskumis, jo tajā laikā, kad rūķa brāļi – Rudens rūķis un Ziemas rūķi katrs savā laikā ciemojās pie Bērzkalnes pirmsskolas izglītības iestādes bērniem, Pavasara rūķis draiskojās, blēņojās un neklausīja savus vecākus. Tāpēc šodien Pavasara rūķis lūdza bērnus viņu pamācīt, lai arī viņš varētu iepriecināt savus vecākus.

Lasīt tālāk...


Ceļojums krāsu, formu un lielumu pasaulē Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Ceturtdiena, 23 Janvāris 2014
Pēdējās izmaiņas: 23 Janvāris 2014

22.janvārī Bērzkalnes PII "Mārīšu" grupas bērni, pārvērtušies par maziem zaķēniem, kopā ar Zaķu mammu - M. Tiltiņu devās ceļojumā krāsu, formu un lielumu pasaulē. Ceļojums nebija viegls, bet interesants. Lai būtu jautrāk, ceļā līdzi tika ņemtas arī dziesmas un rotaļas, piepalīdzot mūzikas skolotājai L. Akmeņkalnei.
Mazie zaķēni veiksmīgi atpazina ģeometriskās figūras, kas bija paslēpušās Zaķu mammas priekšauta kabatās, gan tās, kas bija izvietotas pie sienas. Cits citam piepalīdzot, bērni noskaidroja arī figūru krāsu un lielumu.
Ceļojuma turpinājumā tika atrastas divas atšķirīga lieluma bļodas ar ūdeni. Šajās bļodās gribēja peldēt ne tikai krāsainas pīlītes, bet arī lielas un mazas papīra laiviņas. Bērni veikli atrada katrai laiviņai pareizo vietu.Kopīgi tās tika saskaitītas un salīdzinātas pēc daudzuma.
Darbiņš paveikts, un ceļojums varēja turpināties. Nodziedājuši dziesmu par lieliem un maziem rūķiem, pamanījām, ka bērnudārza zālē kāds rūķis ir aizmirsis savu cepuri. Bērni cerēja, ka tajā būs paslēptas konfektes, taču šoreiz nekā! Cepurē atradās krāsainas figūras, ar ko rotaļāties lācim, pelei un zaķēnam. Bērniem tikai atlika tās pareizi katram sadalīt, ievērojot krāsu un formu. Prieks, ka tad, ja kāds no mazajiem bērniem kļūdījās, lielākie ātri šīs kļūdas izlaboja.

Lasīt tālāk...


„Rudens Rūķis ciemos iet”

Kategorija: Bērzkalnes PII
Piektdiena, 18 Oktobris 2013
Pēdējās izmaiņas: 18 Oktobris 2013

Kad kokos krāsojas lapas, mēs zinām - klāt ir rudens. Tas atnes savas veltes gan dārzos, gan mežos, tāpēc ir īstais laiks svinēt rudens svētkus.
9.oktobrī Bērzkalnes PII rudens svētkus svinēja visi, kas bija ieradušies pasaku mežā, kurā dzīvo lielā Mušmire, Rudens Rūķis, Ezis un Sēņotājs ar lielo sēņu grozu. Sēņotājs, staigājot pa mežu un meklējot sēnes, redzēja kādu notikumu. Zem sēnes cepurītes no lietus slēpās mārīte, taurenītis, pelīte un zvirbulītis. Viņiem pievienojās zaķis, kurš bēga no viltnieces - rudās lapsas (Pēc V.Sutejeva „Zem sēnītes.”).
Rudens Rūķis saņēmis ielūgumu no Eža, tūliņ sāka gatavot cienastu, ko aiznest draugam. Viņš ar bērnu palīdzību noskaidroja, kuri ir lieli un kuri mazi āboli, kā arī apskatīja, kādi viņa dārzā ir izauguši burkāni, sīpoli, ķiploki, kabači un ķirbji, pirms likt tos savos ratos.

Lasīt tālāk...


Bērzkalnes PII “Gailis un Mince aicina sportot”

Kategorija: Bērzkalnes PII
Piektdiena, 27 Septembris 2013
Pēdējās izmaiņas: 27 Septembris 2013

Sagaidot Olimpisko dienu, rudenīgajā 25. septembra rītā Bērzkalnes pirmsskolas izglītības iestādes mazos iemītniekus uz Sporta dienu aicināja Gailis un Mince.
Rīta agrumā “Mārīšu” un “Taurenīšu” grupiņu bērnus apciemoja Gailis un pārbaudīja, vai visi pamodušies. Visi bērni apliecināja, ka ir labā noskaņojumā un gatavi sportot. Pavisam samiegojusies ieradās vienīgi Mince. Lai Minci pamodinātu, Gailis aicināja viņu kopā ar bērniem, vadītāju, skolotājām un skolotāju palīgiem uz rīta vingrošanu.
Kārtīgi iesildījušies, bērni varēja ķerties arī pie nopietnākiem uzdevumiem. Veicot stafetes, dalībniekiem vajadzēja papildināt ziemas krājumus lauku pelei un vāverītei, zaķa atrasto burkānu aizskriet parādīt draugiem.
Negadījums bija noticis Rudens rūķim. Ejot pa bērnudārza pagalmu, viņam bija saplīsis maiss, un visi kastaņi un ozolzīles izbiruši. Bērni ar prieku palīdzēja kastaņus un zīles salasīt un sašķirot.

Lasīt tālāk...


Dziedošie cāļi Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Piektdiena, 12 Aprīlis 2013
Pēdējās izmaiņas: 12 Aprīlis 2013

Kas gan ir pavasaris bez dziesmām? 10.aprīlī Bērzkalnes pirmsskolas izglītības iestādē sadarbībā ar Bērzkalnes pagasta kultūras darba organizatori Sarmīti Gorbāni, notika mazo vokālistu konkurss „Cālis”.
Uz pasākumu bija ieradusies Pelīte un Vistiņa, kuras mazie bērniņi bija pazuduši. Mazos cālēnus atveda divi Kaķi, kuri apgalvoja, ka mazie cāļi ir ļoti skaļi un traucē kaķiem gulēt. Lai cālēni varētu doties pie savas māmiņas, viņi dziedāja dziesmas Sauleszaķim, kura lomā iejutās Sarmīte Gorbāne. Ar skanīgajām dziesmām viņi parādīja visiem, ka ir dziedošie cāļi un nevis trokšņotāji. Kaķi minēja Sauleszaķa uzdotās mīklas un klausījās dziesmas, lai uzzinātu mīklu atminējumus. Izrādījās, ka kaķi ir tik ļoti lielīgi un pašpārliecināti, ka nezināja nevienu pareizu mīklu atminējumu, tāpēc viņiem bija jābūt uzmanīgiem un jāieklausās dziesmās, kuras izpildīja Artis Ziemelis, Sanija Āboliņa, Elīna Lapina, Andris - Aleksandrs Dūviņš un Andis Ivanovs.

Lasīt tālāk...


Raibo oliņu diena Bērzkalnes PII „Mārīšu” grupā

Kategorija: Bērzkalnes PII
Ceturtdiena, 04 Aprīlis 2013
Pēdējās izmaiņas: 04 Aprīlis 2013

Aprīļa pirmās dienas Bērzkalnes PII aizritēja tikko aizvadīto Lieldienu noskaņās. 3. aprīlī pie „Mārīšu” grupas bērniem bija atnācis Lieldienu zaķis, kurš bija ļoti nobēdājies, ka svētki pagājuši un viņa groziņš pavisam tukšs, jo visas olas izdalītas.
Bērni ļoti centās Garausi iepriecināt – gan meklējot paslēptās olas, gan dziedot jaukas dziesmiņas un ejot jautrās rotaļās. Zaķis bija pārliecināts, ka līdz ar Lieldienām klāt ir arī pavasaris. Taču bērni apgalvoja, ka ārā vēl ir dziļš sniegs – tātad vēl valda ziema, bet pavasaris ir kaut kur aizkavējies. Lai Garausim nesaltu ķepas, bērni palīdzēja viņam „adīt” cimdus.
Lieldienu zaķim ļoti gribējās, lai bērni neslimotu un katru dienu varētu satikt savus draugus bērnudārzā, tāpēc visus iepēra ar pūpoliem.

Lasīt tālāk...


Pepijas Sirsniņu darbnīcā

Kategorija: Bērzkalnes PII
Otrdiena, 19 Februāris 2013
Pēdējās izmaiņas: 19 Februāris 2013

Bērzkalnes pirmsskolas izglītības iestādē 13. Februārī Valentīndienas ieskaņās, „Mārīšu” un „Taurenīšu” grupas bērni ciemojās pie Pepijas „Sirsniņu darbnīcā”.
Saņēmuši no Pepijas mazu, mīļu atpazīšanas zīmi – sirsniņu uz vaiga, bērni varēja ķerties pie sirsniņu pagatavošanas saviem vecākiem. Darbojās visi – gan lieli, gan mazi. Prieks par padarīto un pārsteigums vecākiem bija garantēts. Pēc labi padarīta darba sekoja kopīgas rotaļas un dziesmas.

Lasīt tālāk...


Veselības nedēļa Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Trešdiena, 30 Janvāris 2013
Pēdējās izmaiņas: 30 Janvāris 2013

„Esi vesels!” - tā skanēja 5- 6 gadīgo grupas nedēļas tēma no 21. līdz 25. janvārim, jo arī ziemā mēs gribam būt veseli un ar žilbinošu smaidu sejā. Veselības nedēļa iesakās ar Balto dienu, kad tika runāts par piena produktiem un to daudzveidību, bērni izgaršoja pienu, sieru un biezpienu, tika noskaidrots, kāpēc nepieciešams šos produktus lietot uzturā.
Otrdien – Dzeltenajā dienā bērni iepazinās ar vitamīniem, kas atrodas augļos un ogās. Tika runāts par ķermeņa higiēnas ievērošanu, veselīgu uzturu un tā nozīmi. Kopā ar skolotāju bērni izveidoja „Vitamīnu grāmatu”.
Mājturības nodarbībā Zaļajā dienā bērni gatavoja divu veidu salātus - no dārzeņiem un no augļiem, paši tos ēda un bija gandarīti par sava darba rezultātu. Garšoja lieliski!
Ceturtdien – Mirdzošā smaida dienā runājām par zobu higiēnu, veidojām iemaņas pareizi tīrīt zobus, pārrunājām, kādi produkti zobiem kaitē un kādi – zobus stiprina.

Lasīt tālāk...


Sportiskas aktivitātes Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Otrdiena, 29 Janvāris 2013
Pēdējās izmaiņas: 29 Janvāris 2013

24. janvārī pie jauktā vecuma grupas bērniem ciemos ieradās Sniega un Saldumu rūķi. Sniega rūķim ļoti patīk ziema un sniegs, tāpēc viņš aicināja bērnus sev līdzi padraiskoties. Tā kā Ziemassvētki un Jaunais gads jau sagaidīti, dāvanas izdalītas, tad arī Saldumu rūķim ir daudz brīva laika. Arī viņš labprāt piekrita pavadīt laiku kopā ar bērniem.
Rūķi aicināja bērnus iztēloties, ka viņi dodas uz sniegoto mežu. Vispirms visi brauca ar vilcienu, tad zirga pajūgā. Visbeidzot bija jābrien pa lielām kupenām, izlienot pa apakšu kokiem, kuru zarus sniegs noliecis gandrīz līdz pašai zemei.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei