„Ceļojumā pa Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem”

Kategorija: Bērzkalnes PII
Piektdiena, 16 Novembris 2012
Pēdējās izmaiņas: 16 Novembris 2012

Straujiem soļiem tuvojas Latvijas neatkarības proklamēšanas diena. 14. novembrī Bērzkalnes pirmsskolas izglītības iestādes bērni bija saposušies svētkiem. Tika aicināti vecāki, iestādes un pagasta pārvaldes darbinieki, kā arī pagasta iedzīvotāji, lai kopā ar bērniem dotos neklātienes ceļojumā pa Latviju.

Tika dziedāta valsts himna un skaitīti dzejoļi Latvijai - mūsu dzimtenei. Iestādes vadītāja veltīja brīnišķīgus vārdus par mūsu valsti, kā arī atgādināja visiem to, ka mīlestību uz savu zemi, tautu un valsti, tās nacionālās vērtības var iemācīties darot, īpaši svarīgi tas ir bērnam pirmsskolas vecumā, jo mazais bērns pasauli vislabāk iepazīst caur paša pārdzīvoto, sajusto, ieraudzīto.

Ceļojumā bērniem līdzi devās Nezinītis, jo viņš neko nezināja par Latviju. Bērni ceļā devās ar lielu kuģi, vilcieniņu - bānīti un arī zirdziņiem. Ciemojoties katrā no četriem kultūrvēsturiskajiem novadiem tika dziedātas dziesmas un skaitītas tautasdziesmas. Bērni bija gatavojuši pasākumam deju „Rīga dimd” un arī rotaļas, kas saistītas ar mūsu valsti. Kad ceļojums bija galā, Nezinītis bija ļoti priecīgs, ka ir uzzinājis, kas ir Latvija un kāda tā ir.

Noslēgumā iestādes darbinieki savā izpildījumā veltīja Latvijai U. Stabulnieka dziesmu „Tik un tā”, kuru līdzi dziedāt aicināja visus klātesošos.

Bērni vēlēja: „ Daudz laimes Latvijai dzimšanas dienā!”. Ceram, ka svētku pasākums sasildīja un priecēja ikviena sirdi, esot lepniem par to, ka dzīvojam Latvijā.


Bērzkalnes PII „Ceļojumā pa Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem”

Kategorija: Bērzkalnes PII
Piektdiena, 16 Novembris 2012
Pēdējās izmaiņas: 16 Novembris 2012

Straujiem soļiem tuvojas Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas diena. 14. novembrī Bērzkalnes pirmsskolas izglītības iestādes bērni bija saposušies svētkiem. Tika aicināti vecāki, iestādes un pagasta pārvaldes darbinieki, kā arī pagasta iedzīvotāji, lai kopā ar bērniem dotos neklātienes ceļojumā pa Latviju.
Tika dziedāta valsts himna un skaitīti dzejoļi Latvijai - mūsu dzimtenei. Iestādes vadītāja veltīja brīnišķīgus vārdus par mūsu valsti, kā arī atgādināja visiem to, ka mīlestību uz savu zemi, tautu un valsti, tās nacionālās vērtības var iemācīties darot, īpaši svarīgi tas ir bērnam pirmsskolas vecumā, jo mazais bērns pasauli vislabāk iepazīst caur paša pārdzīvoto, sajusto, ieraudzīto.
Ceļojumā bērniem līdzi devās Nezinītis, jo viņš neko nezināja par Latviju. Bērni ceļā devās ar lielu kuģi, vilcieniņu - bānīti un arī zirdziņiem. Ciemojoties katrā no četriem kultūrvēsturiskajiem novadiem tika dziedātas dziesmas un skaitītas tautasdziesmas. Bērni bija gatavojuši pasākumam deju „Rīga dimd” un arī rotaļas, kas saistītas ar mūsu valsti. Kad ceļojums bija galā, Nezinītis bija ļoti priecīgs, ka ir uzzinājis, kas ir Latvija un kāda tā ir.

Lasīt tālāk...


Rotaļu rīts Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Pirmdiena, 22 Oktobris 2012
Pēdējās izmaiņas: 22 Oktobris 2012

17. oktobra rīts uzausa drēgns un lietains, bet jauktā vecuma bērnu grupā drūmu noskaņu nemanīja.
Jau no paša rīta pastnieks bija atnesis vēstuli lielā, saulaini dzeltenā aploksnē. Kad vēstule bija izlasīta, bērni uzzināja, ka viņi tiek gaidīti zālē. Te visus sagaidīja lelles, rotaļu lācītis un zaķēns. Lelles Jana un Dana pastāstīja, ka viņam patīk priecāties un jautri smieties, tāpēc lūdza, lai bērni viņas iepriecina ar jautrām rotaļām.
Lācītis bija nobēdājies, ka viņam būs jādodas gulēt ziemas miegu ar tukšu vēderu, jo bites rudenī ir dusmīgas un nedod viņam saldo medutiņu. Ar dziesmu un rotaļu bērni centās bitītēm uzlabot omu un mudināja tās pažēlot lācīti.

Lasīt tālāk...


Miķeļdienas pasākums „Miķelīt’s uz tirgu sauc!”

Kategorija: Bērzkalnes PII
Pirmdiena, 08 Oktobris 2012
Pēdējās izmaiņas: 08 Oktobris 2012

Rudens visus priecē ar daudzkrāsainību un bagātām dabas veltēm. 3.oktobrī 5-6 gadīgo grupas bērni bija uzaicinājuši jauktās grupas bērnus uz pasākumu, kas tika veltīts Miķeļdienai.

Bērniem bija pašu gatavotas maskas, viņi dziedāja dziesmas par rudeni un dārzeņiem, kā arī iesaistīja jaunākos bērnus kopīgās rotaļās.

Pēc dziesmām un rotaļām skatītājiem tika rudens vitamīni- āboli, bet 5-6 gadīgo grupas bērni devās uz Miķeļdienas tirgu.

Lasīt tālāk...


Atraktīvā skolotāju diena Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Piektdiena, 05 Oktobris 2012
Pēdējās izmaiņas: 05 Oktobris 2012

Līdz ar zeltainām rudens lapām un salnām spītējošiem miķelīšiem atkal klāt ir SKOLOTĀJU diena!
Jau pirmdienas rītā noslēpumains pastnieks bija atnesis ielūgumus, kuros š.g. 3. oktobrī Bērzkalnes PII kolektīva tehniskie darbinieki aicināja pedagoģiskos darbiniekus aktu zālē uz vienu mācību stundu.
Tā iesākās ar skaistiem apsveikuma vārdiem, kam sekoja pārbaudījumi mums – pedagogiem, lai noteiktu Gada skolotāja titulu.
Mēs sportojām, trenējām pirkstu veiklību ar knaģiem pārlasot pupas, asinājām prātu, izliekot matemātisku puzli, centīgi šuvām pogas, mēģinājām ielocīt mēli, lasot latgaliešu izloksnē, dziedājām dziesmas, gatavojām dāvanas un rakstījām apsveikuma vārdus viena otrai.

Lasīt tālāk...


Rudens balle Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Piektdiena, 28 Septembris 2012
Pēdējās izmaiņas: 28 Septembris 2012

Līdz ar rudens ienākšanu dabā, 26. septembrī, rotājušies ar košiem kļavu lapu vainagiem, uz Rudens balli pulcējās jauktā vecuma grupas bērni.
Zālē viņi sastapa zaķus Garausi un Īsļipi, kuri bija novākuši rudens ražu un aicināja bērnus atpazīt rudens veltes, dziedāt dziesmas un iet jautrās rotaļās. Bet, kas tad tas, groziņā starp rudens veltēm bija iemaldījušās arī ozolzīles un kastaņi, ko bērni veiksmīgi arī atpazina.

Lasīt tālāk...


Karnevāls Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Piektdiena, 27 Janvāris 2012
Pēdējās izmaiņas: 27 Janvāris 2012

25. janvārī Bērzkalnes pirmsskolas izglītības iestādes jauktā vecuma grupas bērni jautrā karnevāla noskaņā atvadījās no Zaķa – Kaķa gada.
Divi lielie zaķi – pirmsskolas skolotājas – rosināja bērnus atcerēties visa gada garumā dziedātās dziesmas par zaķiem, lāčiem, rūķiem un lellēm, kā arī draiskoties jautrās rotaļās.
Tā kā bērni bija ieradušies uz karnevālu dažādās maskās, zaķi aicināja rīkot masku parādi.
Svētku noslēgumā ieradās negaidīts viesis – Pūķītis, kurš apņēmās kopā ar bērniem pavadīt visu 2012. gadu. Atvadoties no bērniem, zaķi visus pacienāja ar sulīgiem, vitamīniem bagātiem burkāniem.

Lasīt tālāk...


Bērzkalnes PII dodas pretī zelta rudenim

Kategorija: Bērzkalnes PII
Trešdiena, 28 Septembris 2011
Pēdējās izmaiņas: 28 Septembris 2011

Bērzkalnes PII 5-6 gadīgo grupas audzēkņi kopā ar skolotāju un skolotāja palīgu 27. septembrī devās pārgājienā „ Pretī zelta rudenim”, ar mērķi nostiprināt bērnu veselību un radīt prieku un emocionālu pacēlumu.
Diena solījās būt īpaši labvēlīga tādam pasākumam, pēc brokastīm paši pagatavojām sviestmaizes, nodrošinājāmies ar dzeramo ūdeni un devāmies ceļā uz netālo „Užgovu”. Ak, cik daudz interesanta piedzīvojām:
- vērojām kokus un rudenīgās lapas,
- pētījām dzīvnieku atstātās pēdas uz ceļa,
- klausījāmies vēja šalkoņā.

Lasīt tālāk...


Teātra diena Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Trešdiena, 27 Aprīlis 2011
Pēdējās izmaiņas: 27 Aprīlis 2011

Par jauku tradīciju Bērzkalnes PII ir kļuvusi teātra diena. Tai bērni un skolotājas gatavojas jau laikus, izvēloties un iestudējot ludziņas. Savu aktiermākslu parāda ne tikai bērni, bet arī bērnudārza darbinieces.
Šogad, aizejot Lieldienu brīvdienās, jauktā vecuma grupas bērni rādīja pasaku „Vecīša cimdiņš”, 5-6 gadīgo grupas bērni bija iestudējuši muzikālu ludziņu „Grūtais uzdevums”, savukārt bērnudārza darbinieces attēloja pasaku „Kukulīša noslēpums” mūsdienu interpretējumā.

Lasīt tālāk...


Bērzkalnes PII ieskandina zaķa - kaķa gadu

Kategorija: Bērzkalnes PII
Pirmdiena, 07 Februāris 2011
Pēdējās izmaiņas: 07 Februāris 2011

Mēdz teikt – kā gadu sagaidīsi, tā visu gadu dzīvosi. Kaut gan Jaunā gada svētki jau ir krietni aiz muguras, pēc austrumu kalendāra jaunais zaķa - kaķa gads iestājas tikai februārī.
Iespēju nosvinēt vēl vienus svētkus izmantoja Bērzkalnes pirmsskolas izglītības iestādes bērni un skolotājas. Jau divas nedēļas visi kopā veidoja izstādi ar dažādiem zaķiem un kaķiem: gan rotaļlietām, gan gleznām, gan suvenīriem, pat spilveniem, krūzītēm un baloniem.
Aizputināto ceļu un slimību dēļ daži bērni gan bija palikuši mājās, bet paši stiprākie un izturīgākie, tērpušies zaķu un kaķu maskās, ieskandināja jautrus svētkus. Kopā ar lielajiem zaķiem – skolotājām mazie zaķēni dziedāja jautras dziesmas, iejūtoties zaķa vai vilka lomās, izspēlēja rotaļas.
Lai arī rotaļās dusmīgais vilks tramdīja gan zaķēnus, gan kazu, svētku nobeigumā bērni nolēma to pacienāt ar cepumiem, cerībā, ka tie vilkam labāk garšos par zaķīšiem.
Vēlot veiksmīgu un saticīgu Jauno zaķa- kaķa gadu, visi devās savās dienas gaitās.
Laimīgu zaķa - kaķa gadu arī Jums!
 


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei