Klašu audzinātāju metodiskās apvienības pieredzes apmaiņa

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 29 Jūnijs 2020
Pēdējās izmaiņas: 29 Jūnijs 2020

Attālinātais mācību process ieviesis korekcijas arī klašu audzinātāju metodiskās apvienības darbā. Otrajā semestrī bijām plānojuši ikgadējo klašu audzinātāju pieredzes apmaiņas semināru, diemžēl šo ideju varējām realizēt tikai attālināti. Balvu, Baltinavas un Rugāju novadu skolas tika aicinātas iesūtīt vienu līdz trīs veiksmīgākos klases stundu vai skolas pasākumu scenārijus par tēmām “Pilsoniskā un patriotiskā audzināšana”, “Sadarbība ar vecākiem” un, ņemot vērā jauno situāciju, varēja iesūtīt materiālus, kas tapuši, lai atvieglotu klases audzinātāja darbu attālinātajā mācību procesā. Aicinājumam atsaucās Balvu Valsts ģimnāzija, Balvu pamatskola, Stacijas pamatskola, Tilžas vidusskola un Balvu profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola. Tika iesūtīti trīs Latvijas dzimšanas dienas svētku scenāriji, seši veiksmīgākie klases stundu piemēri un viens materiāls attālinātajam mācību procesam. Paldies par ieguldīto darbu! Iesūtītie materiāli tika apkopoti un izsūtīti skolām, lai klašu audzinātāji un skolas pasākumu organizētāji varētu smelties jaunas idejas darbam nākamajā mācību gadā.

Cerams, ka nākamajā mācību gadā varēsim tikties klātienē.

Saulainu vasaru!

Daina Mediniece,
klašu audzinātāju MA vadītāja


Balvu, Baltinavas un Rugāju novadu pedagogu augusta konference “21.gadsimta skola - skola, kas mācās un pieņem izaicinājumus”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 21 Augusts 2020
Pēdējās izmaiņas: 01 Septembris 2020

afisa 28 augusts b4aa5


Pašvaldība līdzfinansēs piecas bērnu un jauniešu vasaras nometnes

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 25 Jūnijs 2020
Pēdējās izmaiņas: 25 Jūnijs 2020

Balvu novada pašvaldība jau vairākus gadus līdzfinansē bērnu un jauniešu vasaras nometņu organizēšanu. Šogad pašvaldības līdzfinansējumu saņems piecas vasaras nometnes. Nometnes dalībniekiem jāmaksā arī dalības maksa.

Pieteikšanās organizētajām nometnēm novadā notiek, sazinoties ar konkrētās nometnes vadītāju. Informācija par nometnēm visos Latvijas novados - http://nometnes.gov.lv

Šovasar bērnu un jauniešu nometnēm tiek piemērotas īpašas drošības prasības, kas apkopotas Izglītības un zinātnes ministrijas interneta vietnē publicētajās Vadlīnijas piesardzības pasākumiem bērnu nometņu organizētājiem.

Gan dienas, gan diennakts nometnes dalībnieki ne agrāk kā 7 dienas pirms nometnes darbības sākuma jāsaņem ģimenes ārsta izziņa, kurā apliecināts, ka bērnam nav infekcijas slimību pazīmju un viņš nav bijis kontaktā ar COVID-19 saslimušajiem vai to kontaktpersonām.

Balvu novada organizētās nometnes ŠEIT


Mācību gada noslēguma seminārs izglītības iestāžu vadītājiem

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 12 Jūnijs 2020
Pēdējās izmaiņas: 12 Jūnijs 2020

foto

10.jūnijā Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvalde (IKS) organizēja mācību gada noslēguma semināru Balvu un Baltinavas novadu izglītības iestāžu vadītājiem. IKS pārvaldes vadītāja Inta Kaļva un izglītības darba speciālisti sniedza pārskatu par aizvadīto mācību gadu, aktualizējot gan pirmsskolas, gan vispārējās, gan profesionālās ievirzes un interešu izglītības jautājumus. Darba gaitā tika izvirzīti arī nākamā mācību gada galvenie uzdevumi.

Lasīt tālāk...


Apbalvoti novada labākie skolēni un pedagogi

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 05 Jūnijs 2020
Pēdējās izmaiņas: 28 Augusts 2020

img_1072_d4791.jpg

Noslēdzies mācību gads, pavisam citāds kā ierasts, jo ārkārtas situācijas dēļ tika atcelti daudzi nozīmīgi pasākumi, konkursi un sacensības, bet Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvalde, turpinot iesākto tradīciju, 3., 4. un 5.jūnijā, šoreiz šaurākā lokā, rīkoja sešus apbalvošanas pasākumus, uz kuriem aicināja labākos un talantīgākos audzēkņus un viņu pedagogus.

Lasīt tālāk...


Paliec sveiks, bērnudārzs!

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 29 maijs 2020
Pēdējās izmaiņas: 28 Augusts 2020

img-20200528-wa0059tmb_sd23_8fdd0.jpg

Maijā ziedošie ceriņi ir kā vēstnesis, ka visapkārt virmo izlaidumu laiks. Lai gan šogad tas ir nedaudz savādāks, novada pirmsskolas izglītības iestādēs un pirmsskolas grupās pie skolām, bērni, kas rudenī sevi lepni sauks par skolēniem, svinēja atvadas no bērnudārza.

Lasīt tālāk...


Balvu novada bērnu un jauniešu vasaras nometņu projektu konkurss

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 15 Marts 2018
Pēdējās izmaiņas: 25 maijs 2020

Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvalde izsludina konkursu bērnu un jauniešu vasaras nometņu organizēšanai 2020.gada vasaras brīvlaikā.

Nolikums
Pielikumi
Līgums

Pieteikumi jāiesniedz Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldē, Bērzpils ielā 1A, Balvos līdz 2020.gada 1.jūnijam. Izstrādājot pieteikumu vasaras nometņu organizēšanai, jāņem vērā vadlīnijas piesardzības pasākumiem bērnu nometņu organizētājiem!

Kontaktinformācija – Ilona Salmane, interešu izglītības speciāliste
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
29440694


Balvu Valsts ģimnāzijas piedāvājums 2020./2021. mācību gadam

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 25 maijs 2020
Pēdējās izmaiņas: 26 maijs 2020


Bērzpils vidusskola izcīna godalgu makulatūras vākšanā Latvijā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 22 maijs 2020
Pēdējās izmaiņas: 22 maijs 2020

makulatura infografiks latgale 002 86f78Noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2019./2020. mācību gada sezona, kurā vairāk nekā 1000 tūkstoši bērnu no 407 izglītības iestādēm kopā ar ģimenēm pārstrādei savāca 907 tonnas 79 kg makulatūras. Latgales reģionu konkursā pārstāvēja 63 izglītības iestādes, pārstrādei nogādājot 113,286 tonnas makulatūras. Bērzpils vidusskolas skolēni izcīnīja 2. vietu valsts mērogā pēc savāktā makulatūras apjoma uz vienu iestādes audzēkni.

Lasīt tālāk...


Tikšanās ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pārstāvjiem

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 22 maijs 2020
Pēdējās izmaiņas: 22 maijs 2020

20.maijā uz tikšanos ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) dekānu Ēriku Teirumnieku un inženierzinātņu doktoru Arti Teilānu devās Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes (IKSP) vadītāja I.Kaļva un Balvu Valsts ģimnāzijas (BVĢ) direktore I.Paidere, lai izrunātu sadarbības iespējas jaunajā 2020./21.m.g.

Īpaši svarīgi šobrīd ir jautājumi, kas skar IT jomas mācībspēkus, lai veiksmīgi uzsāktu jauno mācību priekšmetu ”Inženierzinības” , “Robotika”, “Dizains un tehnoloģijas” apguvi BVĢ. Sarunas gaitā tika pārrunāts konkrēts grafiks nodarbībām ģimnāzijā, un arī šīs skolas skolēnu nodarbības klātienē RTA. Savukārt IKSP vadītājai ir vairākas idejas skolotāju kursu, meistarklašu organizēšanai sadarbībā ar RTA mācībspēkiem. Augstskolas viens no interesantiem piedāvājumiem ir ZPD elektroniskās grāmatas izveide, informātikas olimpiādes organizēšana, u.c.

Radošā gaisotnē tika pārrunāti arī citi ar izglītību aktuāli jautājumi.

Noteikti ceram uz abpusēji veiksmīgu sadarbību!


Sveiciens Pēdējā zvana dienā!

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 15 maijs 2020
Pēdējās izmaiņas: 15 maijs 2020

tmb20200515151634


Nāc un mācies Balvu Valsts ģimnāzijā!

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 11 maijs 2020
Pēdējās izmaiņas: 11 maijs 2020

tmb20200511152608


Tiešsaistes sanāksmē tiekas profesionālās ievirzes izglītības iestāžu direktori

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 28 Aprīlis 2020
Pēdējās izmaiņas: 28 Aprīlis 2020

28. aprīlī Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Inta Kaļva uz tiešsaistes sanāksmi bija aicinājusi Balvu un Baltinavas novadu profesionālās ievirzes izglītības iestāžu direktorus. Sanāksmē tika pārrunāts par to, kā šajās iestādēs norit attālinātās mācības. Skolu direktori atzina, ka pedagogi ir pielāgojušies jaunajai situācijai. Lai mācību process norisinātos pēc iespējas veiksmīgāk, tiek nodrošināta regulāra informācijas apmaiņa gan ar skolēniem, gan skolotājiem, gan vecākiem. Šī situācija ir devusi iespēju apgūt līdz šim neizmantotas tiešsaistes platformas un rīkus. I. Kaļva aktualizēja Latvijas Nacionālā kultūras centra ieteikumus, 2019./2020.mācību gadu noslēdzot, tāpēc tika pārrunāti arī jautājumi par noslēguma vērtējumiem un eksāmeniem, kā arī par jauno audzēkņu uzņemšanu un izlaidumu norisi. Noslēgumā Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja uzmundrināja un uzteica iestāžu vadītājus un pedagogus par attālinātā mācību procesa veiksmīgu īstenošanu un koordinēšanu, uzsverot, ka galvenais ir izglītojamo drošība un veselība.


Pirmsskolu izglītības iestāžu vadītāji tiekas tiešsaistes sanāksmē

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 28 Aprīlis 2020
Pēdējās izmaiņas: 28 Aprīlis 2020

27.aprīlī Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Inta Kaļva uz tiešsaistes sanāksmi Zoom platformā aicināja Balvu novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus, pirmsskolas grupu pie skolām atbildīgos un izglītības darba speciālisti L.Bukovsku.

Neviltots prieks bija redzams vadītāju acīs par iespēju satikties, redzēties un strādāt citādi nekā ierasts. Sanāksmes laikā tika pārrunāti aktuāli jautājumi:

Lasīt tālāk...


Tiešsaistes sanāksmē tiekas skolu direktori

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 23 Aprīlis 2020
Pēdējās izmaiņas: 23 Aprīlis 2020

23.aprīlī tiešsaistes sanāksmē Zoom platformā Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Inta Kaļva tikās ar Balvu un Baltinavas vispārizglītojošo skolu direktoriem. Šī bija pirmā šāda veida sanāksme un tās laikā tika pārrunāti aktuāli jautājumi, kas jārisina neskatoties uz to, ka mācību process, arī skolu vadīšana notiek attālināti.

Sanāksmes laikā skolu direktori dalījās par attālināto mācīšanos, kā arī izteica savu viedokli par 9. un 12.klašu valsts pārbaudes darbu organizēšanu, jo šobrīd vēl nav pieņemts galīgais lēmums par to, vai šogad valsts pārbaudījumi notiks. Domājot par nākamā mācību gada 1.septembri, kad skolās tiks uzsākta pilnveidotā mācību satura ieviešana, I.Kaļva aicināja direktorus apzināt savu skolu informācijas tehnoloģiju nodrošinājumu un sagatavot informāciju par vēl nepieciešamo.

Sanāksmes noslēgumā I.Kaļva pateicās skolu direktoriem un visiem pedagogiem par prasmi vadīt izglītības procesus ārkārtas situācijas laikā.


Izsludina “Garās pupas” ikgadējo dzejoļu konkursu bērniem un pusaudžiem

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 16 Aprīlis 2020
Pēdējās izmaiņas: 16 Aprīlis 2020

tmb20200416172716Biedrība "Ascendum" un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) izsludina dzejoļu konkursu, kurā ar saviem darbiem tiek aicināti piedalīties 5–15 gadus veci bērni un pusaudži no visas Latvijas. Labākie darbi tiks publicēti dzejas gadagrāmatā bērniem "Garā pupa 2020", kas iznāks septembrī, Dzejas dienu laikā.

Lasīt tālāk...


Apsveikums Lieldienās no Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 09 Aprīlis 2020
Pēdējās izmaiņas: 09 Aprīlis 2020

tmb20200409115306


Latgales plānošanas reģions aicina piedalīties radošajā konkursā bērniem “Esi varūņs – palīc sātā!”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 08 Aprīlis 2020
Pēdējās izmaiņas: 08 Aprīlis 2020

tmb20200408174511Latgales plānošanas reģions aicina vietējos bērnus, tostarp remigrantu un repatriantu bērnus, kā arī potenciālos remigrantus, kas dzīvo ārpus Latvijas, diasporas locekļus, latviešu skoliņu audzēkņus (vecumā līdz 16 gadiem) piedalīties radošajā konkursā bērniem “Esi varūņs – palīc sātā!”.

Konkursa mērķis ir veicināt bērnos izpratni par Latvijā un pasaulē notiekošajiem drošības pasākumiem ārkārtas situācijas laikā saistībā ar Covid 19 izplatības ierobežošanu, lietderīgi un radoši pavadot pašizolācijas laiku ģimenē.

Lasīt tālāk...


Par bērnu un jauniešu vasaras nometņu projektu konkursu

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 03 Aprīlis 2020
Pēdējās izmaiņas: 03 Aprīlis 2020

Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvalde informē, ka sakarā ar Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojumu Nr.103 “Par ārkārtas situācijas izsludināšanu” tiek atlikta pieteikšanās Balvu novada bērnu un jauniešu vasaras nometņu projektu konkursam.

Informācija par tālākajām norisēm būs atkarībā no situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi jaunākajai informācijai!


Piedalies radošajā konkursā skolēniem “Pasaka “Kā radās.............................profesija””

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 03 Aprīlis 2020
Pēdējās izmaiņas: 03 Aprīlis 2020

aifsha_radosajam_konkursam-3rfwdd.jpg

Piedalies radošajā konkursā skolēniem “Pasaka “Kā radās.............................profesija””

Lai skolēnos radītu interesi par profesiju daudzveidību un attīstot viņu radošās spējas, Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes karjeras konsultantes rīko radošo konkursu skolēniem “Pasaka “Kā radās.............................profesija””.

Kas Tev jādara?

1. Jāsacer mūsdienīga pasaka par kādu no profesijām.
2. Jāuzzīmē pasakas saturam atbilstoša ilustrācija, kura jānofotografē un jāatsūta elektroniski uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. līdz 20.aprīlim.

KONKURSA NOLIKUMS

Lidija Ločmele, tel.nr.25440049
Inese Ozoliņa tel.nr. 29339756

 

logo-324rfi2qwedqwd.png


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei