Ko darīt skolēnu rudens brīvlaikā?

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 24 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 24 Oktobris 2022

Labklājības ministrija aicina ikvienu skolēnu Latvijā, īpaši jauniešus no 7. līdz 12. klasei, piedalīties radošajā konkursā “Vienlīdzība”, kur kopējais naudas balvas fonds ir 8000 euro iesniegt savus darbus līdz 4. novembrim.

 Dalībniekiem tiek dota radošā brīvība, ļaujot tēmu - vienlīdzība interpretēt pēc saviem ieskatiem – zīmēt, fotografēt, rakstīt, filmēt un dažādi citādi radoši izpausties, lai savos darbos parādītu, kā viņi redz tādas svarīgas vērtības, kā vienlīdzība, cilvēcība, iekļaušana un cieņa.

Lasīt tālāk...


Pirmsskolas pedagogi tiekas metodiskajā dienā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 20 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 20 Oktobris 2022

Metodiskā dienaMūsdienās, kad pārmaiņas ir viens no laikmetam zīmīgiem elementiem, jebkuram cilvēkam ir nepieciešamas ne tikai zināšanas un dažādām darbības jomām specifiskas prasmes, bet arī vispārīgās prasmes, kas palīdz mācīties, darboties kompleksā pasaulē un realizēt tuvākus un tālākus personīgos un profesionālos mērķus. Pilnveidotajā mācību saturā šādas 21.gadsimtā jo īpaši nepieciešamās vispārīgās prasmes dēvē par caurviju prasmēm.

Lasīt tālāk...


Pirmsskolas vecuma bērni izzina veselīga dzīvesveida ieradumus

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 20 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 10 Janvāris 2023

Izzina veselīga dzīves veida ieradumusBalvu novada pirmsskolas izglītības iestāžu un grupu pie skolām izglītojamie ir aktīvi iesaistījušies projektā “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Balvu novadā” (Nr.9.2.4.2/16/I/050). No 2022.gada 10. līdz 28.oktobrim izglītības iestādēs konkursa “Mazais prātnieks” ietvaros tiek īstenota aktivitāte, kurā 4-7 gadus veci bērni, ar mērķi veicināt veselīgā dzīvesveida popularizēšanu izzina tēmu “Esi vesels”. Aktivitātē dalību pieteikušas 21 grupas 330 bērni.

Lasīt tālāk...


Viļakas un tās apkārtnes vēstures erudīts skolēniem

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 18 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Oktobris 2022

Erudīcijas konkurss Viļakā2022.gada 14.oktobrī Viļakas muzejā notika pasākums Balvu novada skolām “Viļakas un tās apkārtnes vēstures” erudīts. Pasākuma mērķis bija iepazīt Viļakas un tās apkārtnes vēsturi. Pasākuma uzdevumi: veicināt skolēnu interesi par vēsturi, pievērst uzmanību nozīmīgākajiem notikumiem un cilvēkiem, pilnveidot skolēnu spējas strādāt komandā, diskutēt un pieņemt lēmumus, kā arī pievērst uzmanību vēstures izpētes dažādībai.

Lasīt tālāk...


Informatīvā sanāksmē tikās novada krievu valodas (svešvalodas) skolotāji

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 14 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 14 Oktobris 2022

13.oktobrī informatīvā sanāksmē tikās novada krievu valodas (svešvalodas) skolotāji, lai pārrunātu aktualitātes mācību priekšmetā un darba plānu šim mācību gadam.

Krievu valodas skolotājas šajā mācību gadā plāno iesaistīties svešvalodu skolotāju mācīšanās kopienā, piedalīties Latgales reģiona valodu (dzimtās un mazākumtautību) skolotāju V Valodu simpozijā „Valodas loma kompetenču izglītībā”, kā arī apgūt pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmu „ Krievu valodas pasniegšanas aktualitātes, metodes un mācību grāmatas”.

Lasīt tālāk...


Sumināti Balvu novada Gada skolotāji 2022

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 10 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 10 Oktobris 2022

Sumināti Balvu novada Gada skolotāji 2022

10.oktobrī Balvu Kultūras un atpūtas centrā tika sumināti Balvu novada Gada skolotāji 2022. Skolotāju dienai veltītajam pasākumam, kurā tiek godināti novada izcilākie skolotāji par ieguldījumu mūsu jaunās paaudzes izglītošanā un audzināšanā, ir dziļas saknes, bet jaunapvienotajā Balvu novadā tas notika otro reizi.

Pedagogus sveica Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, Balvu novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Inese Circene un Balvu novada domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Aija Mežale.

Lasīt tālāk...


Baltinavas Mūzikas un mākslas skola aicina uz Madaras un Daumanta Liepiņu kamermūzikas koncertu “Brālis un Māsa”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 07 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Oktobris 2022

Koncerts Baltinavas MMS28. oktobrī plkst. 15:00 Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas kamerzālē koncertā klausītājus priecēs brālis un māsa Daumants (klavieres) un Madara (vijole) Liepiņi. Virtiozo jauniešu izpildījumā izskanēs daudzpusīgs un piesātināts klasiskās mūzikas repertuārs.

“Koncertā kopā ar klausītājiem ceļosim klasiskās un  romantiskās mūzikas laikmetos. Satiksim straujās un humoristiskās dabas pārpilno Bēthovenu, romantisko vijoļvirtuozu Kreisleru un dziļo, pārdomu pilno Brāmsu,” koncertprogrammu raksturo mūziķi.

Daumants Liepiņš ir viens no pieprasītākajiem jaunās paaudzes latviešu pianistiem un Lielās mūzikas balvas ieguvējs (2017).

Lasīt tālāk...


„Gada skolotājs 2022”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 13 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 06 Oktobris 2022

Gada skolotājs 2022

APBALVOJAMO SKOLOTĀJU SARAKSTS


Balvu novada jaunieši studē ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 04 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Oktobris 2022

Vītolu fondsJauno mācību gadu ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām Latvijas augstskolās uzsāka 830 studenti. No tiem aptuveni puse – pirmkursnieki, bet pārējie esošie stipendiāti, kuri studijas turpinās, saņemot fonda atbalstu. Pateicoties vairāk nekā 200 ziedotājiem no visas pasaules – Latvijas, Austrālijas, ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas un Zviedrijas –  gada laikā stipendijās būs iespējams izmaksāt aptuveni 1,6 miljonus eiro.

Lasīt tālāk...


Sirsnīgi sveicieni Skolotāju dienā!

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 30 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Oktobris 2022

Skolotaju diena


Arī turpmāk pašvaldība nodrošinās brīvpusdienas skolēniem

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 28 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Oktobris 2022

Skolēnu ēdināšana_ēdamzāles skats

Balvu novada pašvaldība arī turpmāk nodrošinās brīvpusdienas Balvu novada pašvaldības izglītības iestāžu obligātās pirmsskolas izglītības programmu 5.-6. gadīgajiem bērniem, skolēniem līdz 12.klasei (ieskaitot) un Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas 1.-4.kursu izglītojamajiem, kas apgūst profesionālās izglītības četrgadīgo izglītības programmas, kā arī bezmaksas ēdināšanu skolēniem, kuri uzturas izglītības iestādes internātā (skolēniem līdz 12.klasei (ieskaitot) un Balvu Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas 1.-4.kursu izglītojamajiem, kas apgūst profesionālās izglītības četrgadīgo izglītības programmas.

Lasīt tālāk...


Uz Balvu novadu atceļo trīs Nikodema Rancāna balvas!

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 26 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Oktobris 2022

Nikodema Rancāna balvas saņēmējas no Balvu novada

Iesākot Skolotāju dienas svinības un godinot vienu no izcilākajiem skolotājiem Nikodemu Rancānu, 25.septembrī Balvu Kultūras un atpūtas  centrā notika Nikodema Rancāna balvas pasniegšana Latgales izcilākajiem pedagogiem. Starp viņiem arī trīs Balvu novada pedagogi - Baltinavas vidusskolas skolotāja Ligita Spridzāne un Rugāju vidusskolas skolotāja Natālija Garā saņēma balvu nominācijā par ieguldījumu un sasniegumiem latgaliešu valodas, kultūrvēstures un novada mācības ieviešanā un iedzīvināšanā skolā, bet Balvu sākumskolas skolotāja Gunta Blauma saņēma balvu nominācijā par radošu un psiholoģiski atbalstošu pieeju mācību procesa organizēšanā.

Turpretim Rekavas vidusskolas skolotāja Daina Pužule saņēma Atzinību un Latgales Etnogrāfiskās vēstniecības specbalvu.

Lasīt tālāk...


Balvos notiks Nikodema Rancāna konkursa noslēgums

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 22 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Oktobris 2022

305451144 404410611863461 2597451843090560850 n c9441

Nikodema Rancāna konkursam pieteikti 14 pretendenti no Rēzeknes pilsētas un novada, Balvu, Krāslavas novada un Daugavpils. Noslēguma pasākums notiks 25. septembrī Balvu Kultūras un atpūtas centrā (tiešraide notiks Balvu novada pašvaldības Youtube kanālā), iesākot Skolotāju dienas svinības un godinot vienu no izcilākajiem skolotājiem Nikodemu Rancānu.

N. Rancāna balvai pieteikti 14 pretendenti no piecām Latgales pašvaldībām. Pretendenti pārstāv divas nominācijas: par ieguldījumu un sasniegumiem latgaliešu valodas, kultūrvēstures un novada mācības ieviešanā un iedzīvināšanā skolā un par radošu un psiholoģiski atbalstošu pieeju mācību un studiju vidē. Neskatoties uz to, ka otrajā nominācijā tika aicināts pieteikt izglītības iestāžu vadītājus, tajā ir daudz radošu un sirdsgudru pedagogu, kas strādā bērniem par prieku, sava aicinājuma vadīti. Tajā pašā laikā divās nominācijās nav pieteikti skolotāji, tādā veidā parādot, ka pirmsskolā un augstākajā izglītībā latgaliešu valodas, literatūras un kultūrvēstures jautājumi prasa spēcīgāku vērību un finansējumu.

Lasīt tālāk...


Balvu novada izglītības iestādes piedalās profesionālās pilnveides programmā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 20 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Balvu novada izglītības iestādes piedalās profesionālās pilnveides programmā “Skola katram bērnam: Iekļaujošas izglītības iespējas un risinājumi izglītības iestādē”. 

Eglaines pamatskolas un Balvu pirmsskolas izglītības iestādes “Sienāzītis” pedagogu komandas ir iesaistījušās Skola2030 projekta Nr.8.3.1.1/16/l/002 “Kompetenču pieeja mācību saturā” profesionālās pilnveides programmā “Skola katram bērnam: Iekļaujošas izglītības iespējas un risinājumi izglītības iestādē”. Projekta mērķis ir ikviena izglītojamā iekļaušana, ieraugot viņa vajadzības, spējas, talantus u.c., lai sniegtu vispiemērotāko atbalstu un veidotu attīstošu mācību procesu ikvienam.

Lasīt tālāk...


STREIKS ATCELTS!!! Arī Balvu novada izglītības iestāžu darbinieki plānoja piedalīties streikā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 16 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Pedagogu streiksLatvijas Izglītības un zinātnes pedagogu arodbiedrība (LIZDA) 19.septembrī plānoja uzsākt izglītības un zinātnes nozares darbinieku beztermiņa streiku, kurā savu dalību bija apstiprinājuši arī 438 izglītības iestāžu darbinieki no 18 Balvu novada izglītības iestādēm.

Streika mērķis bija pievērst atbildīgo valsts amatpersonu un sabiedrības uzmanību kritiskajai nevienlīdzības situācijai nozarē un panākt streika prasību izpildi.

Lasīt tālāk...


Piešķirti Ekoskolu apbalvojumi

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 08 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 08 Septembris 2022

Eko skolu apbalvojumi 2022Arvien vairāk bērnu un jauniešu izrāda interesi par vides jautājumiem un vēlmi rīkoties klimata labā. 193 izglītības iestādes no visas Latvijas saņems Ekoskolu programmas apbalvojumus par sasniegumiem vides izglītībā – gan integrējot vides aizsardzības jautājumus mācību procesā, gan aktīvi rīkojoties vides interesēs un iesaistot apkārtējo sabiedrību.

Starptautiskais Zaļais Karogs 2022./2023. mācību gadam piešķirts 94 izglītības iestādēm. Latvijas Ekoskolu Sertifikāts 2022./2023. mācību gadam piešķirts 52 izglītības iestādēm, tostarp arī Balvu Valsts ģimnāzijai, Stacijas pamatskolai, Bērzpils pamatskolai un pirmsskolas izglītības iestādei "Pīlādzītis". Savukārt pateicību par dalību Ekoskolu programmā 2022./2023. mācību gadā saņem 45 izglītības iestādes, to skaitā arī Rugāju vidusskola, Balvu profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola un Eglaines pamatskola.

Lasīt tālāk...


Aizvadīta ikgadējā Balvu novada pedagogu konference

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 01 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 01 Septembris 2022

bnp09461 df93eĪsi pirms jaunā mācību gada, 30.augustā, Balvu Kultūras un atpūtas centrā norisinājās ikgadējā Balvu novada pedagogu augusta konference, kurā valdīja pozitīva atmosfēra, draudzīgas sarunas un īpašs atkalredzēšanās prieks.
Pedagogiem īpašu sveicienu bija sarūpējuši Viktors Tilčiks un Elita Tilčika, kuru muzikālais baudījums vēl mirkli ļāva atslēgties no realitātes. Iedvesmojošu uzrunu un spēka vārdus pedagogiem jaunajā mācību gadā veltīja Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs un Izglītības pārvaldes vadītāja Inese Circene.

Lasīt tālāk...


Balvu novada Izglītības pārvaldes sveiciens 1. septembrī!

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 01 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 01 Septembris 2022

1. septembris


Matemātikas skolotāji “iekāpj” izglītojamo kurpēs

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 31 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 31 Augusts 2022

23. un 24. augustā Balvu novada matemātikas skolotāji piedalījās kursos "IT rīku izmantošanas iespējas matemātikā devīto klašu skolēniem izvirzītā sasniedzamā rezultāta apguvei" (10h). Kursus vadīja Balvu Valsts ģimnāzijas matemātikas skolotāja Ludmila Uglovska.

Kursu sasniedzamais rezultāts – nodarbību beigās katrs skolotājs iegūtās teorētiskās zināšanas pielieto praktiskā darbā, izmantojot apgūtos IT rīkus. Lai nonāktu pie sasniedzamā rezultāta, kursu vadītāja L. Uglovska katrai skolotājai izsniedza atbalstošu izdales materiālu – detalizētu instrukciju, kā rīkoties, lai pielietotu attiecīgo IT rīku. Kursu nodarbību laikā katrs varēja papildināt šo materiālu, atzīmējot sev noderīgu informāciju, pierakstot darbību soļus vai citus vērtīgus ieteikumus.

Lasīt tālāk...


Balvu novada izglītības iestādes gatavas jaunajam mācību gadam

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 30 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 31 Augusts 2022

Balvu novada izglītības iestādes gatavas jaunajam mācību gadamStraujiem soļiem tuvojas brīdis, kad izglītības iestādēs atkal būs dzirdamas bērnu čalas un vērojamas alkas pēc piedzīvojumiem un zināšanām, ko papildinās īpašs atkalredzēšanās prieks.

Lai tuvāk iepazītos ar situāciju katrā izglītības iestādē, pārrunātu paveikto un izvirzītu mērķus jaunajam darba cēlienam, Balvu novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja un izglītības darba speciālistes no 21.augusta līdz 29.augustam apmeklēja visas divdesmit deviņas Balvu novada izglītības iestādes.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei