Balvu novada vizuālās mākslas skolotāju metodiskās apvienības tikšanās

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 27 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 27 Oktobris 2022

Vizuālā māksla26.oktobrī Balvu Valsts ģimnāzijā notika Balvu novada vizuālās mākslas skolotāju metodiskās apvienības tikšanās "Radītprieks un iedvesma mākslā starpdisciplinārā mācību procesā". Semināra sākumā apvienības vadītāja iepazīstināja skolotājus ar jaunāko informāciju par mācību programmu, tematu apguvi, uzdevumiem.

Lasīt tālāk...


Tiekas novada latviešu valodas un literatūras skolotāji

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 25 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 25 Oktobris 2022

Latviešu valodas un literatūras skolotāju zoom tikšanās24. oktobrī Zoom platformā tikās novada latviešu valodas un literatūras skolotāji, lai pārrunātu aktualitātes priekšmetā.

Jomas koordinatore Lolita Kokoreviča pastāstīja par svarīgāko, kam jāpievērš uzmanība, gatavojot skolēnus valsts pārbaudes darbam latviešu valodā 9. klasē. Savukārt kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas jomas koordinatore Valija Muldiņa pastāstīja par valsts pārbaudes darbu augstākajā mācību satura apguves līmenī. Ar kursos par valsts pārbaudes darbu programmām, vērtēšanu gūtajām atziņām dalījās Balvu Valsts ģimnāzijas skolotāja Rudīte Priedeslaipa.

Lasīt tālāk...


Ko darīt skolēnu rudens brīvlaikā?

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 24 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 24 Oktobris 2022

Labklājības ministrija aicina ikvienu skolēnu Latvijā, īpaši jauniešus no 7. līdz 12. klasei, piedalīties radošajā konkursā “Vienlīdzība”, kur kopējais naudas balvas fonds ir 8000 euro iesniegt savus darbus līdz 4. novembrim.

 Dalībniekiem tiek dota radošā brīvība, ļaujot tēmu - vienlīdzība interpretēt pēc saviem ieskatiem – zīmēt, fotografēt, rakstīt, filmēt un dažādi citādi radoši izpausties, lai savos darbos parādītu, kā viņi redz tādas svarīgas vērtības, kā vienlīdzība, cilvēcība, iekļaušana un cieņa.

Lasīt tālāk...


Pirmsskolas pedagogi tiekas metodiskajā dienā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 20 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 20 Oktobris 2022

Metodiskā dienaMūsdienās, kad pārmaiņas ir viens no laikmetam zīmīgiem elementiem, jebkuram cilvēkam ir nepieciešamas ne tikai zināšanas un dažādām darbības jomām specifiskas prasmes, bet arī vispārīgās prasmes, kas palīdz mācīties, darboties kompleksā pasaulē un realizēt tuvākus un tālākus personīgos un profesionālos mērķus. Pilnveidotajā mācību saturā šādas 21.gadsimtā jo īpaši nepieciešamās vispārīgās prasmes dēvē par caurviju prasmēm.

Lasīt tālāk...


Pirmsskolas vecuma bērni izzina veselīga dzīvesveida ieradumus

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 20 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 20 Oktobris 2022

Izzina veselīga dzīves veida ieradumusBalvu novada pirmsskolas izglītības iestāžu un grupu pie skolām izglītojamie ir aktīvi iesaistījušies projektā “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Balvu novadā” (Nr.9.2.4.2/16/I/050). No 2022.gada 10. līdz 28.oktobrim izglītības iestādēs konkursa “Mazais prātnieks” ietvaros tiek īstenota aktivitāte, kurā 4-7 gadus veci bērni, ar mērķi veicināt veselīgā dzīvesveida popularizēšanu izzina tēmu “Esi vesels”. Aktivitātē dalību pieteikušas 21 grupas 330 bērni.

Lasīt tālāk...


Viļakas un tās apkārtnes vēstures erudīts skolēniem

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 18 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Oktobris 2022

Erudīcijas konkurss Viļakā2022.gada 14.oktobrī Viļakas muzejā notika pasākums Balvu novada skolām “Viļakas un tās apkārtnes vēstures” erudīts. Pasākuma mērķis bija iepazīt Viļakas un tās apkārtnes vēsturi. Pasākuma uzdevumi: veicināt skolēnu interesi par vēsturi, pievērst uzmanību nozīmīgākajiem notikumiem un cilvēkiem, pilnveidot skolēnu spējas strādāt komandā, diskutēt un pieņemt lēmumus, kā arī pievērst uzmanību vēstures izpētes dažādībai.

Lasīt tālāk...


Informatīvā sanāksmē tikās novada krievu valodas (svešvalodas) skolotāji

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 14 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 14 Oktobris 2022

13.oktobrī informatīvā sanāksmē tikās novada krievu valodas (svešvalodas) skolotāji, lai pārrunātu aktualitātes mācību priekšmetā un darba plānu šim mācību gadam.

Krievu valodas skolotājas šajā mācību gadā plāno iesaistīties svešvalodu skolotāju mācīšanās kopienā, piedalīties Latgales reģiona valodu (dzimtās un mazākumtautību) skolotāju V Valodu simpozijā „Valodas loma kompetenču izglītībā”, kā arī apgūt pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmu „ Krievu valodas pasniegšanas aktualitātes, metodes un mācību grāmatas”.

Lasīt tālāk...


Sumināti Balvu novada Gada skolotāji 2022

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 10 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 10 Oktobris 2022

Sumināti Balvu novada Gada skolotāji 2022

10.oktobrī Balvu Kultūras un atpūtas centrā tika sumināti Balvu novada Gada skolotāji 2022. Skolotāju dienai veltītajam pasākumam, kurā tiek godināti novada izcilākie skolotāji par ieguldījumu mūsu jaunās paaudzes izglītošanā un audzināšanā, ir dziļas saknes, bet jaunapvienotajā Balvu novadā tas notika otro reizi.

Pedagogus sveica Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, Balvu novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Inese Circene un Balvu novada domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Aija Mežale.

Lasīt tālāk...


Baltinavas Mūzikas un mākslas skola aicina uz Madaras un Daumanta Liepiņu kamermūzikas koncertu “Brālis un Māsa”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 07 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Oktobris 2022

Koncerts Baltinavas MMS28. oktobrī plkst. 15:00 Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas kamerzālē koncertā klausītājus priecēs brālis un māsa Daumants (klavieres) un Madara (vijole) Liepiņi. Virtiozo jauniešu izpildījumā izskanēs daudzpusīgs un piesātināts klasiskās mūzikas repertuārs.

“Koncertā kopā ar klausītājiem ceļosim klasiskās un  romantiskās mūzikas laikmetos. Satiksim straujās un humoristiskās dabas pārpilno Bēthovenu, romantisko vijoļvirtuozu Kreisleru un dziļo, pārdomu pilno Brāmsu,” koncertprogrammu raksturo mūziķi.

Daumants Liepiņš ir viens no pieprasītākajiem jaunās paaudzes latviešu pianistiem un Lielās mūzikas balvas ieguvējs (2017).

Lasīt tālāk...


„Gada skolotājs 2022”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 13 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 06 Oktobris 2022

Gada skolotājs 2022

APBALVOJAMO SKOLOTĀJU SARAKSTS


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei