Grupa “Carnival Youth” koncertēs Balvos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 12 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Carnival Youth koncerta afiša

4. jūnijā plkst. 20:00 Balvu pilsētas estrādē norisināsies grupas “Carnival Youth”  koncerts.

Grupa “Carnival Youth” savā mūzikā apvieno melodiskumu un jauneklīgu melanholiju ar alternatīvā roka un indī mūzikas enerģiju. Kopš grupas dibināšanas 2012. gadā, “Carnival Youth” ir izdevuši sešus albumus. Pēdējos divus gadus grupa pavadījusi latviešu kino mūzikas koncertprogrammas “Naivais ku-kū” paspārnē, taču šogad “Carnival Youth” atgriežas pie oriģinālmūzikas un pašlaik aktīvi veido muzikālo materiālu jaunai programmai.

Lasīt tālāk...


Mātes dienas koncerts Viļakā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 11 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Mātes diena Viļakā

Šogad Mātes diena Viļakā bija īpaša, jo tradicionālajam Viļakas mūzikas un mākslas skolas audzēkņu koncertam Viļakas Romas katoļu baznīcā pievienojās arī profesionālas mākslinieces - ērģelniece Ilona Birģele un čelliste Inita Malnača.  Pēdējos divos gados pandēmijas mainīgo noteikumu dēļ mūzikas skolas audzēkņiem bija ierobežotas iespējas apmeklēt mūzikas nodarbības, taču, neskatoties uz visiem šķēršļiem, čaklākie skolnieki un viņu pedagogi bija sagatavojuši skanīgus priekšnesumus, lai iepriecinātu savas māmiņas, vecmāmiņas un Viļakas draudzes locekļus.

Lielākie drosminieki bija mūzikas skolas audzēkņi, kuri uzstājas vieni paši. Tie bija Annika Meijere (2. klavieru kl., ped. Jeļena Laicāne), Martins Vrubļevskis (3. flautas kl., ped. Arnis Prancāns), Elīza Pužule (3. akordeona kl., ped. Inita Raginska), Roberts Griestiņš (3. saksofona kl.,  ped. Aldis Prancāns) un Aļina Šaicāne (3. klavieru kl., ped. Jeļena Laicāne).

Lasīt tālāk...


14.maijā "Nāc un tusē" Kubulu kultūras namā!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 11 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Pasākuma "Nāc un tusē" afiša

14 maijā. Kubulu kultūras namā norisināsies skaļākais Latvijas elektroniskās mūzikas 12 stundu deju maratons. Piedalās DJ no Latvijas, Igaunijas un Anglijas, kuri gatavi padarīt vakaru neaizmirstamu.

NĀC UN TUSĒ - Tava labākā šīs sezonas izvēle!

Lasīt tālāk...


“Starts vasarai”  Viļakā!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 10 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Starts vasarai

Balvu novads ielūdz ikvienu interesentu 28. maijā atklāt vasaru pasākumā “Starts vasarai” aktīvās atpūtas vietā “Ezertūre” pie Viļakas ezera (Sporta iela 20, Viļaka). Aicinām interesanti un aizraujoši pavadīt dienu, iepazīt daudzveidīgo aktīvās atpūtas piedāvājumu gan uz ūdens, gan sauszemes, ko piedāvā novada aktīvisti un tūrisma uzņēmēji.

 “Starts vasarai” Viļakā sāksies plkst. 10.00  ar mājražotāju un amatnieku tirdziņu (aicināti pieteikties vietējie amatnieki un mājražotāji līdz 23. maijam, 28686600, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)

Plkst.10.30 Lustīgi svinīgā atklāšana kopā ar Viļakas kultūras nama kolektīvu.

No plkst. 11:00 – 14:30 Ģimeņu un tautas orientēšanās sacensības (reģistrācija no plkst. 10:30). Piedalīties var gan individuāli, gan ģimeņu komandas. Sīkāka informācija vēl sekos!

Lasīt tālāk...


Tilžā svin Māmiņdienu un vokālā ansambļa “Rasa” 10 darbības gadus

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 10 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Tilžas vokālā ansambļa Rasa dalībnieces

Un dziesma skaistāka ir tā,

Ko tu šai brīdī dziedi,

Ja vien šai dziesmā ieliec savu sirdi

Un tā kā sveci plaukstās turi.

Vienalga,- esi viens, vai tad, ja divi,

Bet īpaši jau vēlāk, kad nāk meitas, dēli,

Un prasa pastāstīt par pasauli un dzīvi...

Lasīt tālāk...


"Muzeju nakts 2022" pasākumi novadā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 09 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

14. maijā muzeji visā Latvijā aicina uz ikgadējo Muzeju nakti. Arī Balvu novada muzejos līdz pat vēlai vakara stundai notiks dažādas aktivtiātes, kurās aicināts piedalīties ikviens interesents.

Eiropas Muzeju nakts ir starptautisks muzeju pasākums, kas kopš 2005.gada ik pavasari notiek daudzās Eiropas valstīs. Līdz ar tradicionālajām ekspozīcijām notiek arī dažādi īpaši pasākumi – radošās darbnīcas, koncerti, teātra uzvedumi. 

Lasīt tālāk...


Pūtēju orķestra “Balvi ” koncerts

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 06 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Pūtēju orķestris

 Jau brūni pumpuri briest kailos bērzu zaros,

Pa kuriem vēji traucot liegi sīc –

No tālām aizjūrām skrien putni mājup baros,

Uz spārniem pavasari nesot līdz.

/A.Brocis/

        Ar pavasari sirdīs, ar sauli mūzikas  instrumentu spoguļos, ar  skaņām-klusām, skaļām, maigām, tīrām,  svinīgām- tik dažādām kā putnu dziesmas pārrodoties mājās -  1. maijā  Balvu kultūras  un atpūtas centrā  izskanēja  pūtēju orķestra “Balvi” koncerts -“Uz spārniem pavasari nesot līdz…”. Skatītāju pārpilnā zāle liecināja, ka tas bija ļoti, ļoti gaidīts pasākums.  

Lasīt tālāk...


Baltā galdauta svētki Bērzpilī; Dziesmotais pikniks “Kāda ir Tava Latvijas garša”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 06 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 06 maijs 2022

berzpils

4. maijs, Baltā galdauta diena, ir mūsu īpašie svētki.

1918. gada 18. novembris un 1990. gada 4. maijs ir divi nozīmīgākie datumi Latvijas valsts vēsturē. 18. novembrī mēs svinam Latvijas dzimšanas dienu, tāpēc varētu teikt, ka 4. maijs Latvijai ir tāda kā otrā dzimšanas diena, un kā paliekošu dāvanu  Latvijai Bērzpils pagasta pašdarbības kolektīvi ainaviski tematiskā parka teritorijā iestādīja trīs liepas, jo skaitlis 3 simbolizē pilnību, vienotu veselumu un  laimīgu izdošanos.

Pēc tam sekoja sieviešu vokālā ansambļa “Naktsvijole”, folkloras kopas “Saivenis”, (vadītāja Daiga Griestiņa), deju kopas “Asjate” (vadītāja Iveta Tiltiņa) muzikāls sveiciens svētkos.

4.maijs nav vienkārši brīvdiena. Tā ir diena, kad varam svinēt brīvību. To, ka mums ir brīvība izvēlēties. Brīvība lasīt, ko vēlamies.

Lasīt tālāk...


Maija dziedājumi Balvu novadā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 05 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 maijs 2022

Maija dziedājumi


Muzeju nakts 2022 Balvos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 03 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 03 maijs 2022

muzeju nakts"Muzeju nakts 2022 Balvos" notiks 14.maijā no plkst.19:00 līdz 23:00.

Šogad muzeju naktī jutīsimies droši, jo tiksies “Mūzas un varoņi”.

VAROŅI….

  • Muzejā varēs ielūkoties Latgales partizānu pulka un “Staņislava” vēsturē.
  • Unikāla iespēja – apskatīt Latgales partizānu pulka krūšu nozīmīti. / no Latvijas Kara muzeja krājuma/.
  • Pie muzeja - Zemessardzes 31. kājnieku bataljona militārā ekipējuma un  tehnikas izstāde un militāras aktivitātes kopā ar zemessargiem. Iespēja iepazīties ar bataljona vēsturi, zemessargu ikdienu un pievienoties Zemessardzei.

MŪZAS…

Lasīt tālāk...


Pavasara svētku prieks Rekovas ciemā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 28 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Aprīlis 2022

Rekova

Pavasara ziedu mirdzošajās acīs
paslēpies ir saules stariņš draisks.
Runāsim par laimi ziedoņlaikā,
laime nemīl viena pavasarī būt.

Tradicionāli Kultūras centrs “Rekova” Lieldienu nedēļas zaļajā ceturtdienā rīko bērnu pasākumu “ZAĶU KROSS”, kura pamatā ir šķēršļu josla ar dažādiem uzdevumiem. Jāpiemin tas, ka zaķi neskrien, bet lec, un lec dažādos veidos: uz sāniem, atpakaļ, kompānijā, sadevušies ķepiņās, priecīgi, bēdīgi un saucot “Hopā!”. Pasākumu parasti apmeklē arī Rekavas vidusskolas bērnu dārza “Putniņi” grupu audzēkņi kopā ar audzinātājām, arī šogad liels prieks, ka piedalījās gan lielie zaķīši, gan pavisam maziņie. Pēc krosa visi tika pie zaķa sarūpētajiem cienastiem un zaķu mammas saorganizētās izlēkāšanās pa piepūšamo atrakciju.

Lasīt tālāk...


Viļakas muzejā lekcija “Loginu senkapu 2019.gada izpētes rezultāti”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 27 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 27 Aprīlis 2022

akmens

2019.gadā Viļakas muzejam sadarbojoties ar arheologiem A.Vilcāni un U.Kalēju, un brīvprātīgajiem, izdevās īstenot projektu “Arheoloģiskā izpēte Loginu senkapos”. Viļakas apkārtne ir bagāta ar arheoloģiskajiem pieminekļiem. Pieminekļi pēc sava statusa ir dažādi - valsts un vietējās nozīmes. Loginu senkapi ir valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis, kurā 20.gs 50-tajos tika uzskaitīti 49 uzkalniņi. Diemžēl 2015.gada mantrači  Loginu senkapus ļoti stipri izpostīja. 2019.gada arheoloģisko izrakumu mērķis bija veicināt Ziemeļlatgales  arheoloģisko pieminekļu izpēti, kā arī paplašināt jaunu arheoloģisko avotu bāzi, iegūt jaunu materiālu priekš muzeja ekspozīcijas, kā arī sakārtot mantraču pēdas.

Lasīt tālāk...


"Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai!" Baltinavā!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 27 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 27 Aprīlis 2022

afisa

Atzīmējot Latvijas Valsts svētkus, 4.maijā baltinavā norisināsies pasākums "Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai!", kurā piedalīsies arī kultūras ministrs Nauris Puntulis.


Medņevas etnogrāfiskajam ansamblim – 35!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 26 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 26 Aprīlis 2022

Mednevas kolektivsJura dienas vakarā Medņevas Tautas namā pulcējās Medņevas etnogrāfiskā ansambļa jubilejas dalībnieki, atbalstītāji, draugi, Balvu novada pašvaldības pārstāvji un dziedāt mīļotāji.

“Mēs nevaram dzīvot bez maizes. Arī bez dziesmas mēs  nevar dzīvot. Dziesma ir tautas gara maize. Dziesmas ir jādzied, tās dziedē dvēseli! Katrs mēs nākam no ģimenes, ar  māmiņas  ielikto dziesmu pūrā. Tālajā 1987. gadā Medņevas pagasta ciemu sievas sāka dziedāt un izveidojās Medņevas etnogrāfiskais ansamblis,” atklājot pasākumu, teica Medņevas Tautas nama vadītāja Skaidrīte Šaicāne. Pirmā Medņevas etnogrāfiskā ansambļa vadītāja bija Viduču astoņgadīgās skolas dziedāšanas skolotāja Janīna Dukaļska, no 1989.gada vadību uzņēmās Natālija Smuška. No 2017.gada 1.jūnija kolektīvu vada Skaidrīte Šaicāne.

Lasīt tālāk...


Nevalstiskās organizācijas saņem savas “Sprēslīcas”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 25 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 25 Aprīlis 2022

kopbildeŠī gada februārī biedrība “Ritineitis” izsludināja konkursu „Ziemeļlatgales nevalstisko organizāciju gada balva”, kas ir arī biedrības viena no projekta “Iepazīsti sevi Ziemeļlatgalē” aktivitātēm.

Noslēdzoties konkursam un žūrijai apkopojot pieteikumus, Balvu Kultūras un atpūtas centrā 22.aprīlī tika rīkots apbalvošanas pasākums “Sprēslīca”.

Konkursa laikā tika saņemta informācija par 37 Ziemeļlatgales nevalstiskajām organizācijām. Uzvarētāji tika noteikti 10 nominācijās, tika piešķirtas arī specbalvas:

Lasīt tālāk...


Izzinoša ekskursija par II pasaules karu Viļakas pilsētā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 22 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Aprīlis 2022

ekskursija

21.aprīlī Viļakas muzejs kopā ar Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēniem devās izzinošā ekskursijā, iepazīstot II pasaules kara notikumus Viļakas pilsētā. Sākumā Viļakas muzejā apskatījām dažādus kara priekšmetus un dokumentus, centāmies tos analizēt. Apskatījām padomju un nacistiskās Vācijas kara lietas, apliecības, naudu u.c. Pārrunājām abu okupācijas varu gaitu Viļakas pilsētā un apkārtnē. Interesanti bija uzzināt par Raču karagūstekņu nometni un kastīti, ko veidoja karagūstekņi lai iemainītu to pret pārtiku. Pie bijuša kapucīnu mūku klostera pārrunājam tā pārveidošanu padomju laikā, kā arī pievērsām uzmanību Viļakas kinoteātra nosaukumam “17.jūnijs”. Šajā dienā 1940.gadā sarkanās armijas daļas ienāca Latvijas teritorijā.

 Runājām par bijušā klostera pagrabu, kur pēc dažu cilvēku atmiņām čeka turēja un spīdzināja cilvēkus. Braucot pa Balvu ielu, skolēni uzzināja, ka autoostas rajonā kādreiz bija izveidots ebreju geto, un, nogriežoties pa Tautas ielu, tur kur tagad atrodas Dz.Dvinska ekspozīcija “Abrenes istabas”,  bija čekas galvenais nams Viļakā, kurā tika turēti un spīdzināti cilvēki, vesti ebreji uz savākšanas punktu utt.

Lasīt tālāk...


Latgales Kultūrvēstures muzeja mākslas kolekcijas izstāde “Klusā daba”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 21 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Aprīlis 2022

klusa daba

Klusās dabas uzstādījums mākslas skolā bieži vien ir pirmais gleznošanas objekts jaunam censonim, kad viņš mācās izprast gaismas dabu, krāsu saskaņu, priekšmetu formu un materialitāti. Taču, skatoties pagātnē, jāteic, ka klusās dabas kā glezniecības žanra kvalitātes ir novērtētas jau vairāk kā četrus gadsimtus atpakaļ, kad tā uzplaukums bija vērojams Eiropas valstīs – Holandē, Vācijā, Anglijā, vēlāk – Francijā.

Arī mūsdienās mākslinieki nereti pievēršas klusās dabas glezniecībai, atrodot gan jaunus izteiksmes līdzekļus, gan pasnieguma veidu. Vienkārši sadzīves priekšmeti, kuriem cilvēks savā ikdienā pieskaras, izjūtot to formu, materialitāti, krāsu, arī smaržu, mākslinieka radītajā mazajā pasaulē rod otru iespēju savam stāstam un attiecībām gan ar pašu autoru, gan mākslas darba vērotāju.

Lasīt tālāk...


Žīguru kultūras nama līnijdeju grupa “Punktiņi” uzstājās Veclaicenes Tautas namā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 20 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 20 Aprīlis 2022

ziguri

Lieldienu saulainajā rītā Žīguru Kultūras nama līnijdejotājas posās tālajā ceļā uz Alūksnes novada Veclaicenes pagastu, lai uzstātos deju koncertā “Sadancojam Veclaicenē” un iepazītu Vidzemes skaistākos skatu torņus, dabas takas un medus muzeju.

Pašā sākumā mēs apmeklējām Mišu medus muzeju, kur aizrautīgi, sirsnīgi un zinoši saimnieks Artis atklāja biškopju pasauli. Šī ir kolosāla vieta, kur ir pilnīgs klusums, tik dzirdama strautiņu ūdens tecēšana.

Tālāk turpinājām ceļu uz Veclaicenes Tautas namu, kur mūs sagaidīja burvīga Tautas nama vadītāja Maija Rozīte, kura ierādīja telpas, lai varam sagatavoties koncertam. Koncertu “Sadancojam Veclaicenē” kuplināja: Veclaicenes Tautas nama līnijdeju grupa (vadītāja Dace Ķelne),  Žīguru Kultūras nama ritmikas un linījdeju grupa “Punktiņi” (vadītāja Laima Timmermane), Veclaicenes Tautas nama deju kolektīvs “Korneti” un Hānjas deju kolektīvs (vadītāja Ulvi Tommiku). Kā arī bija iespēja apskatīties apsveikumu kartiņu izstādi “Apsveikums no pagātnes”. Saviesīgajā daļā tika sumināts deju kolektīvs “Korneti”, kuram 2021.gada decembrī apritēja 5 gadi kopš izveidots.

Lasīt tālāk...


Satiekot savu meistaru, Briežuciemā apgūst jaunas prasmes

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 12 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 12 Aprīlis 2022

grāmatzīmePūpolsvētdienā Briežuciema rokdarbu darbnīcā „Atspole” pulcējās gan pieredzes bagātas rokdarbnieces, gan dāmas, kuras prot tikai vienkāršus rokdarbus. Bet mācīties nekad nav par vēlu, īpaši, ja prasmes ierāda meistare, kura prot pati un prot savas prasmes iemācīt citiem. Skolotāja un amata meistare Inga Careva dalījās prasmēs, kā tik pie skaistas grāmatzīmes ar latvju rakstiem, darinot tās ielocītajā rakstā.

Meistardarbnīca  notika akcijas „Satiec savu meistaru ietvaros”. Šogad visā Latvijā meistari ar savām zināšanām  dalījās četrpadsmito reizi. Briežuciema meistari piedalījušies visos gados, kopā 22 meistari dalījušies dažādas prasmēs - gan senās, no vecvecākiem mantotās, piemēram, aušana, tradicionālā muzicēšana, vainagu darināšana. Arī salīdzinoši nesen apgūtās prasmēs – mīksto rotaļlietu gatavošanā, sveču dekupēšanā. Katra jauna apgūta prasme bagātina ikviena kopienas iedzīvotāja ikdienu  un arī neļauj aizmirst senos amatus, mudina iemācīties ko jaunu. Pozitīvi, ka šādās tikšanās reizēs apmeklētāji mācās viens no otra, senās prasmes papildinot ar jaunām idejām un pielietojot modernākus līdzekļus un materiālus, process kļūst praktiski pielietojamāks arī mūsdienās.

Lasīt tālāk...


“Satiec savu meistaru” 2022 Baltinavas pagastā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 12 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 12 Aprīlis 2022

dsc 4625 546bf8., 9. un 10. aprīlī visā Latvijā jau četrpadsmito reizi notika pasākums „Satiec savu meistaru!”. Šajā reizē interesenti tika aicināti apmeklēt meistarus visos Latvijas vēsturiskajos novados – Kurzemē, Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Sēlijā.
Pasākuma ietvaros, 8. aprīlī Baltinavas pagasta muzejā notika darbnīca “Saļmu dzīduošona. Baļtinovas pogasta tradicejas”. Baltinavas muzeja vadītaja Antra Keiša un izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Anita Ločmele pasākuma dalībniekiem sniedza izsmeļošu informāciju par saļmu tradīcijām no senatnes, līdz pat mūsdienām. Kā atzina Anita Ločmele, laikam ejot, saļmu dziedāšanas tradīcijas nozīme daudzviet mazinās, arvien mazāk paliek saļmu dziedātāju un jaunā paaudze ne īpaši iesaistās šo dziedāšanas tradīciju izkopšanā.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei