Briežuciemā gaida pavasari

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 14 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 14 Marts 2022

Lakatu parāde

12.martā Briežuciema Tautas namā ar dziesmām, dejām, teātra spēlēšanu un citām pavasarīgām aktivitātēm notika pavasara gaidīšanas koncerts.

Pēc gara piespiedu pārtraukumu skatītājus priecēja vietējie pašdarbības kolektīvi - deju kolektīvs „Pāris”, dāmu deju grupa „Optimistes”, dramatiskais kolektīvs, grupa “AMMA” un folkloras kopas “Soldanī„ meitenes. Paldies arī rokdarbu pulciņa “Atspole” dāmām un Aijai  Keišai par krāšņo lakatu parādi.

Konkursā atsvaidzinājām zināšanas par pavasarīgām tēmām. Pašdarbības kolektīvu dalībnieki un arī daudzi no skatītājiem saņēma puķu un dārzeņu sēklas, lai vasarā Briežuciems smuki saziedētu.

Lasīt tālāk...


Bērzpilī sumina radošās sievietes

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 14 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 14 Marts 2022

/images/Kultura/12_03_Marksevicss_Berzpils/12_03_Berzpils_marksevics.jpg

12.martā Bērzpils pamatskolas sporta hallē notika koncerts “Pavasara svētkos”, kurā tika suminātas  vēstuļu konkursa “Radošā sieviete-Bērzpils pagasta lepnums” nominantes.

Šogad pirmo reizi rīkojām konkursu “Radošā sieviete-Bērzpils pagasta lepnums”. Vēlējāmies  apzināt radošās sievietes, lai  godinātu un popularizētu viņu veikumu. Šo nomināciju varētu piešķirt daudzām sievietēm, jo tā ir liela māka spēt apvienot mājas soli, ģimeni, darba pienākumus un darbu sabiedrības labā.

Konkursam tika iesūtītas deviņas vēstules.

Lasīt tālāk...


Labsajūtas nodarbība Viļakā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 08 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 08 Marts 2022

Labsajūtas nodarbība ViļakāSestdien, 5. marta rītā, saules enerģiju, kustības, dejas un kopā būšanas prieku kopā ar horeogrāfi  Liliju Liporu varēja baudīt  visas drosmīgās  Viļakas apkaimes dāmas. Pateicoties mūsu novadnieces  Lilijas entuziasmam un uzņēmībai, mums radās ideja par savdabīgu relaksācijas un labsajūtas nodarbību šajā smagajā, satrauktajā laikā.

Esam domās vienoti ar visu pasauli mākslinieku  akcijā  #skatuvEUkrainai. Paldies visiem, kuri uzdrošinājās un piedalījās! Ar gaišam domām, cerību uz rītdienu un, vēlot mieru mums visiem!

Informācija, foto: Inese Lāce, Viļakas kultūras nama direktore


Meteņdiena Žīguros

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 07 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Marts 2022

Meteņdienas aktivitātes

Aizvadītā mēneša izskaņā, 27.februārī, ar jestrām izdarībām Meteņdienu svinēja Žīguru pagastā.

Meteņdiena ir vieni no latviešu gadskārtu svētkiem - nosacīts viduspunkts starp Ziemassvētkiem un Lieldienām jeb ziemas un pavasara saulgriežiem, kas iezīmē ziemas beigu tuvošanos un pavasara tuvošanos, līdz ar to Meteņus var dēvēt arī par pavasara gaidīšanas svētkiem.

Lasīt tālāk...


Zināmi spēles “Ziemas pasaka Balvos” uzvarētāji

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 02 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 02 Marts 2022

Balvu Muiža ziemāSpēle “Ziemas pasaka Balvos” norisinājās no 7. līdz 27.februārim. Minēto aktivitāti varēja izspēlēt, izmantojot mobilo aplikāciju “Actionbound”. Veicamie uzdevumi dalībniekiem lika izkustēties un doties nelielā pastaigā pa Balvu pilsētas ielām. Vadoties pēc kartes un 6 vēsturiskām fotogrāfijām, bija jāatpazīst un jāsameklē: Balvu Centrālās bibliotēkas ēka, ēka Bērzpils ielā 1, vairākas ēkas Brīvības ielā (Brīvības iela 65, Brīvības iela 63, Brīvības iela 57, Brīvības iela 47). Katra bija jānofotografē šī gada ziemā, un jāatbild uz jautājumu, kas te atrodas mūsdienās.

Lasīt tālāk...


Meteņdiena Medņevā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 01 Marts 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Marts 2022

Viena no Meteņdienas izklaidēm - vizināšanās zirga kamanās.

Pasākums iesākas ar Etnogrāfiskā ansambļa dziedāto dziesmu “Lēni, lēni Dieviņš brauca, no kalniņa lejiņā”. Liekas, ka šajā satraucošajā laikā nekas cits neatliek, kā lūgties un sūtīt enerģiju un izturību ukraiņu tautai!

Meteņi, kā zināms, iezīmē Saules pusceļu no Ziemassvētkiem līdz Lieldienām. Meteņos svarīgs ir ugunskurs, kurā tiek sadedzinātas visas iepriekšējā gada blēņas, negācijas, sliktie darbi un citas kaites.

Pasākuma apmeklētāji aktīvi piedalījās atrakcijās, kuras vadīja Dramatiskā kolektīva vadītāja Valentīna Kaļāne, dziedāja kopā ar Medņevas Etnogrāfisko ansambli, ieklausījās muzikanta Alfrēda Circeņa melodijās, izvizinājās Rudītes Zelčas zirga kamanās, degustēja pankūkas un dzēra karstu tēju.

Lasīt tālāk...


Balvu novada vokālo ansambļu koncerts

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 28 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Februāris 2022

Balvu novada vokālo ansambļu koncerta afiša2022

Šī gada 12.martā plkst.16.00 Balvu Kultūras un atpūtas centrā notiks Balvu novada vokālo ansambļu koncerts.

Pieteikšanās koncertam: līdz 2022. gada 2.martam aizpildīt pieteikuma anketu (pielikumā) un elektroniski iesūtīt Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

VADLĪNIJAS

PIETEIKUMA ANKETA


Šī brīža Latgales labākā prozas rakstītāja Annele Slišāne izdevusi stāstu un dzejas krājumu “tuoraga stuosti. pīns”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 24 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 24 Februāris 2022

Anneles Slišānes stāstu un dzejas krājums “tuoraga stuosti. pīns”

Tekstilmāksliniece un konkursa “Latgales prozas lasījumi” 2020. un 2021. gadu laureāte, rakstniece Annele Slišāne izdevusi pērn publicētā stāstu krājuma “tuoraga stuosti” turpinājumu, bet reizē arī sākumu – stāstu un dzejas krājumu “tuoraga stuosti. pīns”. Krājumā apkopoti četrpadsmit jauni literārie darbi, kuros autore risina pasaulē svarīgas lietas un notiekošo, uzdod jautājumus un meklē atbildes.

Lasīt tālāk...


Kustību prieks Tilžas bibliotēkā!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 24 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 24 Februāris 2022

Tilžas vidusskolas pirmsskolas grupa “Ežuki” Tilžas bibliotēkā

Fiziskās aktivitātes ir nepieciešamas ikvienam cilvēkam, jo tās uzlabo gan fizisko, gan emocionālo pašsajūtu. Tāpēc  15. februārī  Tilžas vidusskolas pirmsskolas grupa “Ežuki” devās uz Tilžas bibliotēku, lai piedalītos nodarbībā “Kustību prieks bibliotēkā!”

Lasīt tālāk...


Folkloras kopa “Upīte” iztulko dziesmu “Kurtizāņu ugunskurs” Latgaliešu valodā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 21 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Februāris 2022

kurtizanu ugunskurs 55845Atzīmējot Dzimtās valodas dienu, Folkloras kopa “Upīte” iztulko un iedzied dzimtajā Latgaliešu valodā, vienu no kopas mīļākajām dziesmām – Edvīna Zariņa un grupas “Dakota” dziesmu “Kurtizāņu Ugunskurs” (dziesmas video šeit). Šī dziesma ir neatņemama folkloras kopas sastāvdaļa, kad kopa dodas atceļā no koncertiem, kopā svin svētkus vai vienkārši atpūšas.

Kā stāsta folkloras kopas “Upīte” vadītājs Andris Slišāns – “Mums 2020. gada vasarā bija vienreizēja iespēja satikties, sadraudzēties un izbaudīt pie sevis neaizmirstamu grupas “Dakota” koncertu Balvu novada, Šķilbēnu pagasta Upītē – salmu ruļļu estrādē. Klātienē dziedāt līdz un izbaudīt daudzas Edvīna Zariņa sarakstītās dziesmas. Sajust Kurtizāņu Ugunskuru dzīvajā. Mēs jau tad ielikām iedīgli FKUpīte un grupas “Dakota” sadarbībai, ko diemžēl iztraucēja dažādi Covid-19 infekcijas ierobežojošie pasākumi, uzzinot par ļoti bēdīgo ziņu, ka Edvīns Zariņš ir devies mūžībā, izlēmām izveidot tautā mīļotās dziesmas Latgalisko versiju”.

Lasīt tālāk...


19.februārī Balvu novada Nemateriālās kultūras mantojuma centrā "Upīte" atklās tekstilmākslinieces Lienītes Slišānes mākslas darbu izstādi "UZDEVUMS"

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 18 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Februāris 2022

Lienītes Slišānes izstāde19.februārī plkst. 14:00 Balvu novada Nemateriālās kultūras mantojuma centrā "Upīte" atklās tekstilmākslinieces Lienītes Slišānes lielformāta ar rokām adīto mākslas darbu izstādi "UZDEVUMS". Izstāde ir kā brīnums, kas radies mākslinieces traģiskā mūža pavērsienā - izsāpot, izsērojot - radīti vēl līdz šim neredzēti mākslas darbi.

Lienīte Slišāne ir Latvijas Nacionālā teātra gaismu māksliniece, saņēmusi Spēlmaņu nakts balvu Gada gaismu mākslinieks par izrādi "Puika, kurš redzēja tumsā". Pašreiz studē Latvijas Mākslas akadēmijā Tekstilmākslas maģistrantūras programmā. Izstāde būs skatāma līdz 19.03.2022.


“Mums bija jāmirst, lai citi dzīvotu” – 2.martā pirmo reizi Latvijas vēsturē tiks atzīmēta Nacionālo partizānu bruņotās pretestības atceres diena

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 16 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 02 Marts 2022

Konferences 02.03.2022. afiša

2.marta pasākumu norise

Šī gada 2.martā pirmo reizi Latvijas vēsturē tiks atzīmēta Nacionālo partizānu bruņotās pretestības atceres diena. Tās ietvaros Balvu novada pašvaldība organizē vairākus pasākumus ar Valsts prezidenta, kā arī aizsardzības, tieslietu un zemkopības ministru līdzdalību.

Lasīt tālāk...


Balviem 94 – Balvu Mākslas skolas kolektīva izstādes KOPĀ “ATELPA” atklāšana

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 14 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 14 Februāris 2022

Izstādes atklāšanaPar godu Balvu pilsētas 94. dzimšanas dienai 11. februārī Balvu Centrālajā bibliotēkā norisinājās Balvu Mākslas skolas kolektīva izstādes KOPĀ “ATELPA” atklāšana. Tā jau ir kļuvusi par tradīciju, jo šādas izstādes Balvu Centrālajā bibliotēkā tiek atklātas katrā Balvu pilsētas dzimšanas dienā.

Izstādē ir iespēja apskatīt dažāda veida darbus, sākot no māla veidotiem traukiem, kuri uzrunāja ikvienu izstādes apmeklētāju, līdz pat dažāda veida gleznām, kuras uzbur reālistisku sajūtu skatītāja acīs un sniedz visdažādākās emocijas. Katram mākslas darbam ir savs stāsts, tapšanas vieta un izgatavošanas materiāls, kā piemēram, māls, akrils, akvarelis vai eļļa. Kādā darbā pat izmantotas spalvas no suņa kažoka, kuras paspilgtināja mākslas darbu.

Lasīt tālāk...


Svinam Balviem 94!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 07 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Februāris 2022

Balviem 94 pasākumu afiša

Šonedēļ, 11.februārī, Balvu pilsētai – 94! Svinēsim dzimšanas dienu kopā!

11.februārī Balvu Novada muzejs piedāvā “Pastaigu pa pilsētu ar savu stāstu!”.  Tikšanās pie muzeja 11. februārī plkst. 11:00. Balvu Novada muzejs darbojas "zaļajā režīmā", tāpēc nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 28352770 (Iveta).

Atzīmējot mūsu pilsētas Balvi 94. dzimšanas dienu, Balvu Centrālā bibliotēka piedāvā piedalīties un pārbaudīt savas zināšanas:

Lasīt tālāk...


Arī Balvu Novada muzejs piedalās

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 07 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Februāris 2022

Izstādes atklāšanā kopā ar fotogrāfi Intu Ruku pie foto no Balvu Novada muzeja kolekcijas.

5.februārī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tika atklāta izstāde “ES_TEXT”.

Iespaidīgi. Uzrunājoši. Atraktīvi. Tā 3 vārdos varētu raksturot izstādē piedzīvoto.

Izstādes kuratori Elita Ansone un Leonards Laganovskis pievērsušies mākslas darbiem, kuros ietverti teksti – tekstu mākslai jeb lingvistiskajam konceptuālismam. Senākais mākslas darbs izstādē ir 1945. gada Jāņa Pauļuka glezna “Felicita ar avīzi”, bet senākais artefakts – Rozetas akmens (196. g. p.m.ē.) kopija.

Lasīt tālāk...


Izspēlē spēli “Ziemas pasaka Balvos”!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 07 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Februāris 2022

Konkursa Ziemas pasaka Balvos afiša

Balvu pilsēta ir saposusies baltā, sniegotā svētku rotā, lai februārī svinētu nu jau 94. dzimšanas dienu. Lai labāk iepazītu pilsētu, aicinām izspēlēt spēli “Ziemas pasaka Balvos” un vērīgāk ielūkoties ziemīgajās vēstures ainās un 2022.gada pasakainajos ziemas skatos!

Kā spēlēt? Būs vajadzīgs mobilais telefons. Telefonā ir jālejupielādē mobilā aplikācija “Actionbound”, tajā jāatrod spēle/aktivitāte “Ziemas pasaka Balvos” (vai arī lietotnē jānoskenē afišā redzamais QR kods), un tā tevi aizvedīs spirdzinošā pastaigā pa Balvu pilsētu, kuras laikā būs jāveic pāris uzdevumi. Spēle sāksies 7.februārī un noslēgsies 27.februārī. Trīs ātrākos pareizo atbilžu iesniedzējus gaida pārsteiguma balvas! Obligāti ieraksti savu e-pasta adresi, lai varam ar Tevi sazināties. Lai aizraujoša un izzinoša pastaiga!

Lasīt tālāk...


Piedalies konkursā “Vilka tēls literatūrā un Balvos”!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 07 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Februāris 2022

Konkusa  Vilka tēls literatūrā un Balvos afiša

Par godu vilka tēlam, kas saistās arī ar mūsu pilsētu, Balvu Centrālā bibliotēka no 7.-14.februārim aicina bērnus, vecākus un visus citus interesentus piedalīties nelielā konkursiņā  “Vilka tēls literatūrā un Balvos”! Pirmie trīs pareizo atbilžu iesniedzēji saņems balviņu!

Konkursa saite- https://ej.uz/tojq

Ligita Pušpure


Bezmaksas mācības un individuālās konsultācijas bibliotēkā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 03 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 03 Februāris 2022

Šobrīd, lai risinātu dažādus jautājumus, ir apgrūtināta vai liegta ierašanās iestādēs. Posms, kad cilvēks ar cilvēku sazinās klātienē, ir noslēdzies, pārsvarā viss notiek elektroniski. Arī telefoniski sazināties ir grūti, jo daudzi ir pārliecinājušies, ka iestādes nevar sazvanīt vai savienojums jāgaida ļoti ilgi.
Šādos gadījumos var palīdzēt digitālās prasmes!

Balvu Centrālās bibliotēkas Informācijas pakalpojumu punkta un radošās lasītavas vecākā bibliotekāre, Digitālais aģents Evita Arule aicina uzdrošināties un pieteikties apmācībām, zvanot uz mob.29262063.

Lasīt tālāk...


Balvu pilsētas aktīvo kultūras dzīves pārstāvju tikšanās

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 02 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 02 Februāris 2022

Marutas Castrovas tikšanās ar kultūras cilvēkiem.

Šodien, klusā un mierīgā pēcpusdienā, Balvu Sakrālās kultūras centrā uz tikšanos Balvu pilsētas aktīvos kultūras dzīves pārstāvjus aicināja jaunā Balvu pilsētas pārvaldes vadītāja Maruta Castrova.
Tikšanās laikā galvenās lietas, kuras tika kopīgi pārrunātas un izdiskutētas, bija turpmākās sadarbības iespējas starp kultūras dzīves pārstāvjiem Balvu pilsētā un kopīga Balvu pilsētas tēla veidošana, iezīmēšana un popularizēšana.

Lasīt tālāk...


Nika zīmējumi bibliotēkas bērnu abonementa logos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 01 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 02 Februāris 2022

Balvu Centrālajā bibliotēkā ir daudz čaklu, mazu lasītāju un viens no tādiem ir NIKS BRATUŠKINS, kurš kopā ar māmiņu ir izlasījis jau 357 grāmatas! Izlasīto grāmatu varoņi tiek atdzīvināti Nika zīmējumos un februāra mēnesī daži no tiem ir skatāmi bibliotēkas bērnu abonementa logos. Ejot garām, apstājies un ieskaties! Izstāde aplūkojama no ielas puses- bibliotēkas logos. Tieši kā piemērota pašreizējam laikam. Mēs priecājamies par Niku! 

Balvu CB skatāma Nika Bratuškina izstāde.

Informācija: Ligita Pušpure


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei