Latvijas ansambļu „Ivuški” festivāls Rēzeknē

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 21 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Novembris 2022

Ivušķi RēzeknēŠī gada 12.novembrī Rēzeknes Kultūras namā norisinājās Latvijas ansambļu „Ivuški”, „Ivuška” festivāls. Liels prieks bija satikties pēc divu gadu pārtraukuma ar saviem draugiem no Rīgas, Olaines, Dagdas, Krāslavas un pašiem rēzekniešiem. Tradīcija satikties kopā radās 2018.gadā. Pirmais festivāls notika Žīguros, vēlāk tas norisinājas Dagdā, bet nākošgad, 10.junijā, mūs gaida ansamblis „Ivuški” Olainē.

Festivāls Rēzeknē notika ar motīvu „Dziesma paliek ar cilvēku”, jo patiešām, sanākot kopā uz ansambļa mēģinājumiem, aizmirstās visas nebēdas. Šogad lielu prieku koncertā sagādāja bērnu tautas dēju kolektīvs „Ivuška” no Rīgas. Līdz šim viņu kopā ar mums nebija, jo ceļa izdevumus kolektīvam sedz paši vecāki. Ceram, kā Olainē mēs baudīsim šī kolektīva uzstāšanos.

Lasīt tālāk...


Vectilžas pagasta iedzīvotāji piedalījās akcijā "Iegaismojam ozolus"

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 21 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Novembris 2022

Vectilžas pagastā piedalījās akcijā "Iegaismojam ozolus"Piedaloties akcijā "Iegaismojam ozolus", Vectilžas pagasta estrādē Valsts dzimšanas dienā tika iedegtas gaismiņas. Mans Vectilžas pagasts - tā ir ikdiena ar skrejošu laiku, ar dabas brīnumaino pieskārienu. Tā ir dzērve pļavā, stārķu pāris pie mājas, stirnu buku sasaukšanās pie Vectilžas ezera un varavīksnes loks visam pāri. Mans pagasts skan no tautasdziesmām, dejām, dzejasrindām un vijoļskaņām. No ieaustā, ierunātā, iedziedātā un iesapņotā.

Informācija: Maruta Arule, Vectilžas SAC


„Latvju jostu apkārt sienot”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 21 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Novembris 2022

Valsts svētku koncerts KubulosValsts svētku priekšvakarā, 17.novembrī, Kubulu Kultūras namā notika koncerts „Latvju jostu apkārt sienot”. Šajā svētku laikā aicinājums ikvienam - turēt Latviju dziļi ieslēgtu savā sirdī. Turēt to kā lielāko dārgumu, ko nevaram un nedrīkstam pazaudēt. Mēs savu dzimteni varam tikai un vienīgi mīlēt un apbrīnot!

Valsts svētku koncertu atklāja deju studija “Terpsihora” dejotājas, kuras cēli ienesa latvju jostu, savukārt ar latvisku solo deju priecēja Lauma Žagare. Pasākuma svinīgās daļas laikā varējām dzirdēt Kubulu pagasta pārvaldnieka Artūra Luksta uzrunu, Balvu novada pašvaldības deputāta Jāņa Trupovnieka un deputātes Aijas Mežales uzrunas klātesošajiem, kā arī Kubulu Kultūras nama vadītājas Lauras Zujānes sveicienu Latvijas valsts svētkos.

Lasīt tālāk...


Balvu novadā ieskandina Latvijas 104. dzimšanas dienu

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 15 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 15 Novembris 2022

Balvu novadā ieskandina valsts svētkusGaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienu, 11. un 12. novembrī ikviens interesents tika aicināts apmeklēt Balvu novadā organizētos pasākumus, kuru laikā ar skanīgām dziesmām un skaistām dejām tika zīmīgi ieskandināti Latvijas valsts svētki. Pagastos, cītīgi gatavojoties svētkiem, tika organizēti ne tikai dažādi pasākumi, bet veidots arī svinīgs, patriotisks un latvisks svētku noformējums. 

11.novembrī Lazdulejas pagastā notika svētku ieskaņas koncerts “Latvijai”, kurā piedalījās Annas pagasta (Alūksnes novads) jauktais vokālais ansamblis “Tik un tā” ar Imanta Kalniņa dziesmu programmu “Mēs tiksimies iekšup vīdamies” un Viļakas bērnu un jauniešu sporta skolas deju klubs “Silva”.

Savukārt Vectilžas pagastā norisinājās amatierkolektīvu koncerts “Lika Laima padomiņu”, bet Medņevas pagastā ikviens tika aicināts uz skaistu svētku koncertu ““Mums viņa ir visskaistākā tik un tā!”.

Lasīt tālāk...


Muzejpedagoģiskās programmas Viļakas muzejā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 14 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 14 Novembris 2022

Patriotiskā nedēļa Viļakas muzejāViļakas muzejā no 7. līdz 11.novembrim notika vairākas muzejpedagoģiskās programmas veltītas Latvijas valsts dzimšanas dienai, kā arī brīvības cīņām Viļakā un tās apkārtnē. Pasākumu mērķis bija iepazīt brīvības cīņu gaitu Latvijā un Viļakas apkārtnē, to nozīmi Latvijas valsts veidošanā. 8.un 9.klases skolēni pievērsa uzmanību brīvības cīnītāju piemineklim Jaškovā, iepazina tā vēsturi, kā arī uzzināja stēlas, kas atrodas pretī Viļakas katoļu baznīcai vēsturi un to cilvēku likteņus, kuru vārdus mēs tur varam lasīt. Skolēniem bija iespēja redzēt senās fotogrāfijas, kurās attēloti brīvības cīnītāji mūspusē un pirmie gūstekņi.

Ikvienam bija iespēja izpildīt koka krustvārdu mīklu, apskatīt karti ar ciemiem, kuros norisinājās brīvības cīņas. Katrs skolēns uzrakstīja vienu vārdu, kas saistās viņiem ar kādu no kartē redzētajiem ciemiem. Interesanti bija apskatīt brīvības cīnītājus, kuri bija nākuši no citviet Latvijas, bet Lāčplēša kara ordeni saņēmuši par cīņām tieši mūsu pusē. Šādā veidā mēs arī pieminējām šos karavīrus, kopā diskutējam, pārdomājam šo karavīru nozīmi vēsturē.

Lasīt tālāk...


„Mārtiņrožu plaukumā”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 14 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 14 Novembris 2022

Rūtām 15 gadiRudens – ir tas mirklis novembrī pirms ziemas, kad košo ziedu ceri aiz loga liek sirdij iepukstēties straujāk! 12.novembrī Kubulu Kultūras namu ieskandināja vērienīgs pasākums ar raitiem deju soļiem un lustīgām dziesmām par godu Kubulu Kultūras nama Eiropas senioru deju kopas „Rūtas” 15 gadu jubilejai veltītam pasākumam – koncertam „Mārtiņrožu plaukumā”. Kolektīva vadītāja nu jau piecpadsmit gadu garumā ir L.Jermacāne.

„Rūtas” atklāja pasākumu, iepazīstinot ar sevi un nodejojot dejas  „Vīnes maršs” un „Lathos”. Pasākums turpinājās ar saksofona virtuoza Arņa Grapa sveicienu gaviļniecēm.

Lasīt tālāk...


Balvu novadā atzīmēta Lāčplēša diena

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Svētdiena, 13 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 13 Novembris 2022

Lāpu gājiens Bērzpilī Latvijas vārdu novembrī izrunājam īpašāk. Ar lepnumu, ar cieņu pret tiem, kuri atdevuši pašu dārgāko – savu dzīvību, lai mēs šodien staigātu pa brīvas un neatkarīgas valsts zemi. Tieši tāpēc mēs novembrī pie apģērba nēsājam sarkanbaltsarkanās lentītes, svētku dienās pie mājām izkaram karogus un godinām kritušos karavīrus, noliekot ziedus pie pieminekļiem. Arī šogad Balvu novadā Lāčplēša diena aizvadīta norisinoties dažādām aktivitātēm.

11. novembra vakarā Balvu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā notika ekumēniskais dievkalpojums, pēc kura iedzīvotāji piedalījās lāpu gājienā, virzoties no baznīcas līdz piemineklim Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem, kur notika Lāčplēša dienas atceres pasākums.

Lasīt tālāk...


“Ivuškas” Kupravā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 11 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 Novembris 2022

Ivuški KupravāRudens ir laiks, kad krītošas lapas sveic sievietes, it īpaši sievietes gados. Laikam tāpēc septembra beigās saņemām uzaicinājumu ansamblim uzstāties senioru vakarā Kupravā. Sākās cītīga gatavošanās, jo Covid-19 pandēmija ieviesa savas korekcijas kolektīva darbā. 

22. oktobra pievakarē, kad mājas darbi jau ir padarīti, devāmies ar labu noskaņojumu pa bijušo dzelzceļu ar autobusu (iedomājoties, ka braucam ar vilcienu) uz Kupravu.

Lasīt tālāk...


Konkurss “Vai tu zini, kas ir Latvija?

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 11 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 Novembris 2022

KonkurssSagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienu, bērni un vecāki, mazi un lieli tiek aicināti piedalīties konkursā “Vai tu zini, kas ir Latvija? Konkursa dalībniekim tiek piedāvāta iespēja pārbaudīt savas zināšanas, atbildot gan uz vienkāršākiem, gan sarežģītākiem jautājumiem par Latviju, tās vēsturi, ģeogrāfiju, mākslu un literatūru.

Pirmie trīs pareizo atbilžu iesniedzēji saņems saldu balviņu!

Saite uz konkursu - https://ej.uz/cpjy


Briežuciemā svētki ne tikai dramatiskajam kolektīvam, bet visiem pasākuma apmeklētājiem

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 04 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 04 Novembris 2022

dsc 0666 34edf

"Nekas nav tā, kā izskatās, es redzu visu citādāk,” ik reiz, kāpjot uz skatuves, esot iesaucies kādas ceļojošas teātra trupas aktieris. Un tā jau ir, aktieriem un citiem skatuves ļaudīm ir dots talants dzīvi ieraudzīt citādās krāsās un dāvināt šo citādāko redzējumu arī mums, skatītājiem!

Dramatiskais kolektīvs savu divdesmito jubileju arī izvēlējās svinēt nedaudz citādāk- bez materiālām dāvanām un klātiem galdiem. Aicinot ciemiņus, tika lūgts uzdāvināt viņiem un visiem koncerta apmeklētājiem kādu skaistu priekšnesumu. Tāpēc svētki  bija visiem, kuri atradās zālē. Paldies ciemiņiem no Krišjāņiem, Tilžas, Vectilžas, Bērzpils, Susājiem un Baltinavas. Paldies aktieru vārdā arī sava tautas nama kolektīviem – deju kolektīvam „Pāris”, etnogrāfiskajam ansamblim, folkloras kopas meitenēm, dāmu deju grupai „Optimistes’’  un AMMAs muzikantēm. Paldies par sveicienu Kultūras pārvaldei!

Lasīt tālāk...


Latvijas valsts svētku koncerts Balvu Kultūras un atpūtas centra laukumā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 04 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 04 Novembris 2022

afisa ergeles 0cdae

18. novembrī plkst. 16.30 Balvu Kultūras un atpūtas centra laukumā notiks Latvijas valsts svētku koncerts.

Visiem tuvas un labi zināmas latviešu komponistu dziesmas un tautas dziesmas izdziedās dziedātāja Aleksandra ŠPICBERGA. Kopā ar Aleksandru muzicēs Latvijas džeza mūzikas grandi – saksofonists Toms RUDZINSKIS un taustiņinstrumentālists Atis ANDERSONS, kā arī jaunais talants – sitaminstrumentālists Reinis ZARIŅŠ.

Koncertā skanēs Imanta Kalniņa, Ulda Stabulnieka, Zigmara Liepiņa dziesmas, kā arī latviešu tautas dziesmas Raimonda Paula, Kārļa Auzāna un Ata Andersona aranžijās.

Lasīt tālāk...


Balvu Centrālā bibliotēka pārņems Latvijas Neredzīgo bibliotēkas funkcijas

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 03 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 03 Novembris 2022

Kultūras ministrijas un Latvijas Neredzīgo bibliotēkas direktore kopā ar pašvaldības izpilddirektori un Balvu Centrālās bibliotēkas vadītājuLai pārrunātu Latvijas Neredzīgo bibliotēkas reorganizācijas plānu un bibliotēku pakalpojumu pieejamību un kvalitāti apmeklētājiem ar redzes traucējumiem un funkcionālo lasītnespēju, 1.novembrī Kultūras ministrijas  arhīvu, bibliotēku un muzeju nodaļas vadītāja Līga Dimante un ekperte Linda Langenfelde, Latvijas Neredzīgo bibliotēkas direktore Andra Jēkabsone tikās ar Balvu novada pašvaldības izpilddirektori Dainu Tutiņu, klātesot arī Balvu Centrālās bibliotēkas vadītājai Rutai Cibulei.

Lasīt tālāk...


Izstādes “Viļakas ainava” atklāšana

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 01 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 01 Novembris 2022

Izstādes "Viļakas ainava" atklāšanaViļakas muzejā 2022.gada 28.oktobrī tika atklāta biedrības “Stāstnīca” organizētā fotogrāfiju izstāde “Viļakas ainava”. Daba Viļaku un tās apkārtni apveltījusi ar diženu skaistumu. Ikviena fotogrāfija nākotnē kļūst par vēsturisku liecību un tāpēc muzejos parasti viena no lielākajām krājuma kolekcijām ir fotogrāfijas. Fotogrāfijas ir ļoti vērtīga liecība, tajās mēs redzam vizuāli to, kas kādreiz ir bijis- cilvēkus, ēkas, notikumus, kā arī dabu. Fotogrāfs ir vēstures mirkļa iemūžinātājs, fotogrāfs jūt kāda rakursā, leņķī ir jābildē un tā ir māksla, un ne  katrs to prot.

Lasīt tālāk...


3.novembrī Balvu Novada muzejā tiks atklātas divas izstādes

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 27 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 27 Oktobris 2022

Izstādes Balvu Novada muzejā3.novembrī plkst. 16:00 Balvu Novada muzejā tiks atklātas divas izstādes.

“Pāri Baltijas jūrai: 1944 – 1945” - zviedru fotogrāfa Dāvida Holmerta (David Holmert) fotohronika par laiku, kad Otrā pasaules kara laikā daudzi latvieši bija spiesti emigrēt uz Zviedriju.

“Leo Jānis Briedītis 100” - veltīta mūsu novadnieka, mākslinieka Leo Jāņa Briedīša dzīvei un daiļradei.

Lasīt tālāk...


Fotoiztsādes “Viļakas ainava” atklāšana

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 18 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Oktobris 2022

Viļakas ainava

Biedrība “Stāstnīca” sadarbībā ar Balvu novada Viļakas muzeju organizē fotoizstādes “ Viļakas ainava” atklāšanu 2022.gada 28.oktobrī plkst. 15:00, Viļakas muzejā (Klostera iela 1, Viļaka). Atklāšanas pasākumā plāno piedalīties gandrīz visi izstādē iekļauto darbu autori.Viņi iepazīstinās ar savu darbību fotogrāfijas jomā un niansēm, iemūžinot Viļakas ainavu. Atklāšanas laikā notiks loterija, kurā veiksmīgais apmeklētājs varēs iegūt īpašumā vienu jebkura fotogrāfa darbu ar autora autogrāfu.

Izstāde “Viļakas ainava” tapusi apmēram divu gadu laikā. Biedrība "Stāstnīca" publiski aicināja arī citus fotogrāfijas entuziastus iesūtīt fotogrāfijas, kurās redzama Viļakas vai tās apkārtnes ainava. Tika saņemti vairāk kā 120 darbi no 15autoriem.Izstādei ir atlasīti 25 darbi no 10 autoriem. Pārējās fotogrāfijas būs apskatāmas digitālajā versijā. Viļakā un tās apkārtnē ciemojās fotogrāfi no Cēsīm, Daugavpils, Rīgas.

Lasīt tālāk...


Leo Jānim Briedītim - 100

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 18 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Oktobris 2022

Glezna bez nosaukumaPirms 100 gadiem Rugāju pagastā dzimis mākslinieks, tēlnieks Leo Jānis Briedītis.

Otrā pasaules kara beigās emigrējis uz Zviedriju. Piedalījies daudzās izstādēs un konkursos Zviedrijā, Eiropā. Tēlniecības darbi ieguvuši sudraba medaļas Romā (1971), Londonā (1972), zelta medaļu Romā (1973). Ieguvis Zviedrijas Valsts lielo darba stipendiju (1977), Upsalas pilsētas lielo darba stipendiju un Sundbībergas kultūras stipendiju (1978).

Lasīt tālāk...


Tautas muzikantu saspēle Baltinavā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 17 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 17 Oktobris 2022

Tautas muzikantu saspēle Baltinavā15.oktobrī Baltinavas Kultūras namu piepildīja ļaudis no Baltinavas, Briežuciema, Balviem, Kārsavas, Alūksnes, Salnavas, Gaigalavas, Vectilžas, Rugājiem, Lazdukalna un Rīgas, lai piedalītos pasākumā - tautas muzikantu saspēlē “Dziedi, mana dvēsele, dziedi!”.

Uz pasākumu pulcējās cilvēki, kuri spēj dziedināt ne tikai savas, bet arī citu dvēseļu sāpes ar mūziku, ar dziesmu, pasmaidot gan par dažādām dzīves likstām, gan paši par sevi. Kā saspēles dalībnieki pasākumam pieteicās: četras muzikantu grupas ( “AMMA” un “Soldanī” no Briežuciema, Lazdukalna kapela un Salnavas kapela), deviņi tautas muzikanti (Pēteris Laganovskis no Baltinavas, Pēteris Jermacāns no Lazdukalna, Eventijs un Silvija Zelči no Balviem, Aivars Zelčs no Balviem, Vitālijs Plešs no Vectilžas, Venārs Dūre no Rugājiem, Pēteris Belinskis no Rogovkas, Nikolajs Zaharovs un Einārs Kvilis no Rīgas), kuri uzstājās pa vienam vai duetos. Ierodoties uz pasākumu un sniedzot spēcīgu, azartisku priekšnesumu, visiem pārsteigumu sagādāja Andris Kazinovskis. Ieklausoties muzikantu sniegumā, pikantajās anekdotēs, ko stāstīja Vladimirs Oļipovs, iesaistoties kopīgā dziedāšanā, uzdejojot, katrs varēja gūt pamatīgu baudījumu savai sirdij un dvēselei.

Lasīt tālāk...


Ēsteres Zemītes personālizstāde "Pazudušie bērni"

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 12 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 12 Oktobris 2022

Ēsteres Zemītes personālizstādeBalvu Centrālajā bibliotēkā 19. septembrī tika atklāta Ēsteres Zemītes personālizstāde "Pazudušie bērni" jeb Kapseļu ielas aprūpes centra bērnu portreti.

Gleznotāja Ēstere Zemīte pēdējos četru gadus strādā bērnu aprūpes centrā, kas atrodas Kapseļu ielā, Rīgā. Ēstere stāsta: “Katrs bērns, kas šeit dzīvo, ir personība. Katram ir savs īpašais stāsts. Katrs šajā pasaulē nāk ar savu unikālo pienesumu. Katram ir sava neatkārtojamā, vienīgā dzīve.” Gleznojot šo bērnu portretus, Ēstere parāda katra bērna skaistumu, unikalitāti un mirdzumu. Tas ir viņas veids, kā pateikt, ka bērns ar invaliditāti ir tāds pats bērns kā visi pārējie, tikai viņam nepieciešams lielāks atbalsts.

Arī bērni ar invaliditāti ienes milzīgu prieku mūsu dzīvēs, ja mēs bērnu satiekam bez aizspriedumiem un atveram savas durvis.

Lasīt tālāk...


Pieņem jaunu Kultūras centru likumu

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 07 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Oktobris 2022

Kultūras centru likumsSaeima ceturtdien, 15. septembrī, pieņēma jaunu Kultūras centru likumu, kas noteic pašvaldību dibināto kultūras centru statusu, funkcijas, darbību un citus ar kultūras centru darbību saistītus jautājumus. Kultūras centru likuma izstrādāšana, virzīšana un pieņemšana ilga teju 20 gadus. Likuma mērķis ir veicināt kultūras mantojuma saglabāšanu un attīstību, Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanu un attīstību, sabiedrības vispusīgu iesaistīšanos kultūras procesos, kultūras un mākslas pieejamību visās Latvijas pašvaldībās un visu vecumu un sociālo slāņu iedzīvotājiem. Jaunais likums nosaka kultūras centru funkcijas, dibināšanu, pienākumus, tiesības, finansējumu, kā arī valsts un pašvaldību kompetenci kultūras centru jomā.

Lasīt tālāk...


Balvu Centrālā bibliotēka aicina piedalīties konkursā ”Reiz senos laikos….”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 07 Oktobris 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Oktobris 2022

KonkurssPasakas, tautasdziesmas, mīklas, parunas un ticējumi iepazīstina ar gudrībām, kas nāk no mūsu tautas senatnes.

Tāpēc oktobrī Balvu Centrālā bibliotēka aicina bērnus kopā ar vecākiem uz mirkli ielūkoties latviešu tautas pasaku pasaulē, piedaloties konkursā ”Reiz senos laikos….”.

Lai piedalītos konkursā, noklikšķini ŠEIT, izvēlies visprecīzāko atbildes variantu katram jautājumam un iesniedz savas atbildes!

Pirmie trīs pirmie pareizo atbilžu iesniedzēji saņems saldu balviņu!


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei