Rudens ieskaņas pārgājiens “Tepenīcas ezera aplis”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 24 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Augusts 2022

Rudens ieskaņu pārgājiensAicinām doties rudens ieskaņas pārgājienā 4.septembrī Susāju pagastā Balvu novadā kopā ar gidu - senlietu un retro motociklu kolekcijas “Cīrulīši” saimnieku Dzintaru Dvinski.

Kopā pieveiksim 7 kilometrus un uzzināsim, kur ir “Garīs ceļš”, Olksna un Ikarina, kas ir bičs, kugre un velekne, kā arī pa ceļam uzzināsim daudz interesantus vietvārdus un nostāstus par Tepenīcas ezeru un ciemu.

Pulcēšanās:Senlietu un retro motociklu kolekcijā  "Cīrulīši"
Adrese: “Cīrulīši”, Tepenīcas ciems, Susāju pagasts, Balvu novads, GPS: 57.217308, 27.623920.

Lasīt tālāk...


27. - 28. augustā norisināsies 23. Balvu kamermūzikas festivāls

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 22 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 23 Augusts 2022

27. - 28. AUGUSTĀ BALVU MUIŽAS KONCERTZĀLĒ NORISINĀSIES 23. BALVU KAMERMŪZIKAS FESTIVĀLS.

Kamermūzikas festivāls 202227.augusts pulksten 16.00 "SKAISTĀ ITĀLIJA"

Duets DUO COLORE: Ilze Urbāne (flauta), Diāna Zandberga (klavieres)

Programmā:

Gaetāno Doniceti, Alfredo Kazella, Mario Pilati, Nikolo Paganīni, Leonardo di Lorenco, Imants Zemzaris, Ferencs Lists, Lučāno Berio.

Lasīt tālāk...


No 10.septembra līdz 28. oktobrim Balvu Novada muzejā būs skatāma mākslinieka Andra Kaļiņina izstāde “Klusā daba nav daba, bet ir”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 19 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 19 Augusts 2022

Izstāde Balvu novada muzejāNo 10.septembra līdz 28. oktobrim Balvu Novada muzejā būs skatāma mākslinieka Andra Kaļiņina izstāde “Klusā daba nav daba, bet ir”. Izstādi veidos gleznas, kas iedvesmotas no klusās dabas žanra klasikas, bet runā par to ar konceptuālu pieeju.

Vārdam “daba” skaidrojošajā vārdnīcā piemīt divas nozīmes - pirmkārt, tas apzīmē visa apkārt eksistējošā ārējo veidolu ainaviskā izpratnē, otrkārt par “dabu” tiek sauktas arī kādas parādības galvenās īpašības, kas varētu izteikt to būtību.

Lasīt tālāk...


Par Balvu Vissvētās Trīsvienības un Sprogu sv. erceņģeļa Miķeļa draudžu prāvestu iecels Gunti Brūveru

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 19 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 19 Augusts 2022

BrūversRomas katoļu Rīgas metropolijas Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis, konsultējoties ar Rēzeknes - Aglonas diecēzes konsultoru padomi, nominējis līdzšinējo Balvu draudzes prāvestu priesteri Mārtiņu Klušu par Daugavpils sv. Pētera ķēdēs draudzes prāvestu un Daugavpils dekanāta dekānu.

Priesteris Mārtiņš Klušs dzimis 1978.gada 17.maijā, 2002.gadā pabeidzis studijas Rīgas Garīgajā seminārā,  Venēcijā ieguvis licenciāta grādu Baznīcas kanoniskajās tiesībās.

Līdzšinējais Izvaltas un Borovkas draudžu prāvestu priesteris Guntis Brūvers tiek nominēts par Balvu Vissvētās Trīsvienības un Sprogu sv. erceņģeļa Miķeļa draudžu prāvestu.

Lasīt tālāk...


Norisināsies Šķilbēnu, Briežuciema un Vectilžas pagastu svētki

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 18 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

Balvu novada pagastu svētki


Upītē svētku programmā – teātri, simpozijs un starptautiskais folkloras festivāls

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 09 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

Svētki UpītēBalvu novada, Šķilbēnu pagasta “Upītes kultūrtelpā” tradicionāli augustā svinēs “Svātkus Upītie”. Šogad svētkus sāks svinēt 12. augustā un noslēgs 28. augustā. Svētku laikā būs iespēja izbaudīt Latvijas Nacionālā teātra, Dailes teātra, Dirty Deal Teatro un Latvijas Leļļu teātra izrādes. Norisināsies tekstilmākslinieku un mūziķu simpozijs. Būs stipro skrējiens, amatnieku tirdziņš. Svētku kulminācija starptautiskais folkloras festivāls “Lipa Kust III” ar danču meistarklasēm un danču nakti.

Šogad svētkus atklās Dailes teātris ar izrādi “Elpa”, vēl apmeklētāji svētku laikā izbaudīs Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Tik mīla vien”, Dirty Deal Teatro izrādi “Konklāvs”, bet paši mazākie skatītāji tiks iepriecināti ar Latvijas Leļļu teātra izrādi “Naksitrallīši”.

Lasīt tālāk...


Balvu evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks koncerts “Laikmetu gleznojumi”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 17 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

Koncerts_ Laikmetu gleznojumi 21.augustā plkst. 11:00 Balvu evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks koncerts “Laikmetu gleznojumi”. Piedalās Kvintets BRASS.EDU un soprāns Gunta Gelgote.

Biedrība “Latvijas Brass asociācija”, rīkoto koncertu cikla “Mūzika Latvijas dievnamos” ietvaros, aicina novada iedzīvotājus uz klasiskās mūzikas koncertu “Laikmentu gleznojumi”.

Kvintets BRASS.EDU ir vienīgais klasiskais BRASS kvintets Latvijā, kurš aktīvi veido koncertu programmas, sadarbojoties ar dažādu žanru mūziķiem un solistiem. Koncertā metālpūšaminstrumentu kvinteta spēcīgo un krāsaini bagātīgo tembrālo skanējumu papildinās Latvijā un Lietuvā pazīstamās soprānes Guntas Gelgotes virtuozitāte un balss krāsainība. Metālpūšaminstumentu kvinteta saspēle ar soprānu nav ļoti ikdienišķa koncertprogrammu raksturīgā iezīme, tāpēc šāda koncertprogramma būs ļoti interesanta un aizraujoša.

Lasīt tālāk...


Aicinām uz NVO plenēru un koncertu „Mūzika saulrietam”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 29 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

sif logo caurspid 89828  kulturas ministrija

Latvijas valsts budžeta finansētā programma „NVO fonds”
biedrība „RITINEITIS” | projekts „Kopā varam Ziemeļlatgalē” | Nr. 2022.LV/NVOF/MIC/064/39

2022.gada 20.augustā Balvos, Dzirnavu ielā 1, biedrība „Ritineitis” aicina uz NVO un brīvprātīgo vasaras plenēru „ATELPA”.
Plkst. 10.00 Floristikas meistardarbnīca. Vadītāja Vineta Jurjāne. Pieteikšanās un informācija pa tālruni 26302158.
Plkst. 16.00 NVO teltis, meistarklases, tīklošanās, sarunas, apaļā galda diskusijas, nodarbības līdzdalības procesu izprašanai un iesaistei tajos- stiprināsim pilsoniskās kompetences, prasmes un līdzdalību izglītotākai, spēcīgākai, radošākai un labākai kopienai. Aicinām biedrības piedalīties un pieteikties pa tālruni 29445914.

Lasīt tālāk...


Aizvadīts praktiskais seminārs "Čošno deču izšūšanas tradīcijas Baltinavā"

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 16 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

Seminārs BaltinavāNo 11. līdz 14. augustam Baltinavā notika praktiskais seminārs "Čošno deču izšūšanas tradīcijas Baltinavā". To rīkoja Baltinavas audēju pulciņš sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru un tautas tērpu centru “Senā Klēts”.

Pasākuma ietvaros, baltinavietes Ivetas Gabrānes vadībā, dalībnieki praktiski darbojās tematiskajās darbnīcās un iepazina Baltinavu.

Semināra pirmā darbnīca notika Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā. To vadīja audēja, RMDV direktora vietniece mācību un audzināšanas darbā Inese Ratniece. Dalībnieki iepazina projekta “Latgales segas” materiālus un guva ieskatu par skalu tehniku.

Lasīt tālāk...


Lazdukalna Saieta nams nosvin 10 gadu pastāvēšanas jubileju

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 15 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

Lazdukalna Saieta namam 10 gadu pastāvēšanas jubileja2011. gada 19. novembrī tika atklāts Lazdukalna Saieta nams. Apritējuši 10 aktīvi un radoši gadi, kopš saieta nams uzņem ciemos dziedātājus, dejotājus un skatītājus. Vai desmit gadu garš laika posms ir pietiekami daudz, lai izvērtētu paveikto? Pavisam noteikti, jo 13. augusta vakarā, interesentiem pulcējoties uz Lazdukalna Saieta nama 10 gadu svētku jubileju, ikviens sev līdzi bija paņēmis visdažādākās atmiņas, kas saistītas ar piedzīvoto šajā namā.

Lasīt tālāk...


Atceroties ebreju holokausta notikumus Viļakā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 12 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

Ebreju piemiņas pasākums Viļakā2022.gada 11.augustā aiz Viļakas, ceļa posmā P35, 1,5 km, nogriežoties pa labi, notika atceres brīdis ebreju holokausta piemiņas vietā, kurā 1941.gada 11.augustā tika nogalināti Viļakas apkārtnes un no Lietuvas atvestie ebreji. Atceres pasākumu ievadīja kokles skaņas Viļakas kultūras nama pasākuma organizatora N.Orlova izpildījumā. Viļakas muzeja vadītāja R.Gruševa nedaudz pastāstīja par ebreju ienakšanu Viļakā, par to, kā ebreji attīstīja Viļakas kultūru un sociālo dzīvi. Viļakā līdz II pasaules karam 30% no Viļakas iedzīvotājiem bija ebreji. Ebrejus pazina ikviens Viļakas iedzīvotājs, jo iepirkās ebreju veikalos, kādam ebreji dzīvoja kaimiņos, kādam ebreji bija draugi. 1941.gada 11.augusta rīts mainīja ikviena Viļakas iedzīvotāja dzīvi, bet visvairāk tas mainīja ebreju likteni.

Lasīt tālāk...


Lūgšana Debesīm

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 09 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

Lūgšana debesīm6.augusta pēcpusdienā uz Viļakas Romas katoļu baznīcu teciņiem, skriešus, cenšoties zem lietussargiem un lietusmēteļiem paslēpties no spēcīgajām lietusgāzēm, steidzās cilvēki. Lietus neaizbaidīja koncerta apmeklētājus,  jo baznīca bija tik piepildīta. Kas zina varbūt lietus pat palīdzēja sapulcināt cilvēkus, jo tik pielijušos dārzos nevarēja rušināties pat čaklākie darba rūķi.

Pirmo reizi Viļakas katoļu baznīcā koncertā uzstājās ērģelniece Edīte Alpe un soprāns Inga Šļubovska. Šis bija ļoti neparasts koncerts, jo Edītes Alpes vīrs bija Tālivaldis Deksnis, kurš izstrādāja Viļakas ērģeļu restaurācijas programmu un uzsāka restaurāciju. Edītei bija sapnis kādreiz uzspēlēt uz vīra restaurētām ērģelēm. “Šogad festivāla sesto vēsturisko ērģeļu svētki “Latvija-ērģeļu zeme” noslēguma koncerts notiek tieši Viļakā. Mēs ļoti gaidījām Edītes koncertu.

Lasīt tālāk...


Adīšanas semināra dalībnieces iepazīst Balvu novada adītāju cimdu rakstus

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 04 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 04 Augusts 2022

Adīšanas nometne BaltinavāNo 1.-5. augustam Latgalē notiek Tautas tērpu centra “Senās klēts” starptautiskais adīšanas seminārs, kas iesākās ar viesošanos Līvānos un Rēzeknē. Semināra 3. dienā, 3. augustā, dalībnieces viesojās Balvu novadā - Baltinavā un Balvu pilsētā.

Baltinavā semināra dalībnieces uzņēma Baltinavas audēju pulciņa vadītāja Iveta Gabrāne un pagasta aktīvās adītājas- Anita Kaša un Aelita Mežale. Ar Baltinavas tautas muzikanta Andreja Rancāna polkām akordeona izpildījumā viesus Baltinavā sveica Aija Keiša.

Lasīt tālāk...


Kupravas, Susāju un Vecumu pagasta diena “Kopā jautrāk”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 04 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 04 Augusts 2022

pagastu svētki2022. gada 30. jūlija saulainais un vasarīgi siltais vakars Borisovas vecdārzā bija piepildīts ar dažādām radošām un sportiskām aktivitātēm.

Kā jau daudziem zināms, Viļakas kultūras nams ir ņēmis administratīvā pārraudzībā Kupravas, Susāju un Vecumu pagasta mākslinieciskos kolektīvus un radās kopīga doma veidot pasākumu, lai visi pagastu radošie un aktīvie ļaudis sanāktu vienuviet!

Lasīt tālāk...


Norisinājies VI Starptautiskais klasiskās dramaturģijas amatierteātru festivāls "Ķiršu dārzs 2022"

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 02 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 02 Augusts 2022

Ķiršu dārzsVI Starptautiskajā klasiskās dramaturģijas amatierteātru festivālā "Ķiršu dārzs 2022" piedalījās amatierteātru kolektīvi no Latvijas un Balvu sadraudzības pilsētas Kupišķiem –  Lietuvā.

Četru dienu garumā skatītājiem bija iespēja noskatīties 10 izrādes - gan klasikas iestudējumus, gan mūsdienīgāku repertuāru.

FOTOGALERIJA - Festivāla noslēgums Balvu pilsētas estrādē (foto autors: Aina Laicāne). 


Izskanējuši Svētās Annas Bēržu Romas katoļu draudzes svētki

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 01 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 01 Augusts 2022

Izskanējuši Svētās Annas Bēržu Romas katoļu draudzes svētkiBēržu Romas katoļu baznīcai ir dots Svētās Annas vārds, tāpēc katru gadu 26.jūlijā Bēržu draudze svin savus svētkus. Svētā Anna (žēlastība, skaistums) ir Jēzus Kristus vecmāmiņa, Jaunavas Marijas māte, Svētā Joahima sieva.

Šogad svētki iesākās 24.jūlijā plkst.10.00 ar Svēto Misi.  Svētku Misi celebrēja priesteris Ivars Pāvils Vīgulis, koncelebrēja - priesteri Renārs Birkovs un Oļģerts Misjūns. Dziedājumi - garīgās mūzikas ansamblis ‘’Sonāte’’(vadītāja Aija Ikstena). 

Lasīt tālāk...


Pilngadības svētkos sumina Šķilbēnu pagasta jauniešus

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 29 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

029c7c51 8ca0 4774 8481 1c2c951aac09 b8f39Svētku devīze: Simtiem vēl, tūkstošiem, reižu paklupsim,
Un simtiem punu pieres vidū būs,
Kalniem pāri citi kalni būs
Ar vienu soli pāri tiem, ar vienu soli!

Šķilbēnu pagastā 2004.gadā dzimuši piecpadsmit gaviļnieki un divpadsmit no tiem piedalījās vasaras skaistāko svētku svinēšanā- Pilngadības svētkos. Tradīcijas slēpjas dziļi pagātnē, kad no vēl vecās Rekovas katoļu baznīcas zirgu pajūgos jauniešus veda uz Šķilbēnu muižas parku, lai katru jaunieti sveiktu šajos jaunības skaistākajos svētkos, kad tieši gada griezumā jaunietim aprit pilni 18 gadi.

Lasīt tālāk...


VI Starptautiskais klasiskās dramaturģijas amatierteātru festivāls “Ķiršu dārzs 2022”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 30 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

VI Starptautiskais klasiskās dramaturģijas amatierteātru festivāls “Ķiršu dārzs 2022”

No 28. līdz 31. jūlijam Balvos notiks VI Starptautiskais klasiskās dramaturģijas amatierteātru festivāls “Ķiršu dārzs 2022”, kurā pulcēsies 10 amatierteātru kolektīvi no Latvijas un Balvu sadraudzības pilsētas Kupišķi - Lietuvā. Festivāla ietvaros būs iespēja noskatīties 12 izrādes, kuras tiks spēlētas – Balvu Kultūras un atpūtas centra lielajā un mazajā zālēs, Balvu Sakrālās kultūras centrā un pilsētas estrādē.

Skatītājiem tiks piedāvāti klasikas iestudējumi un mūsdienīgāks repertuārs.

Gaidīsim Jūs, mīļie skatītāji, festivāla “Ķiršu dārzs” svētkos!

Balvu Tautas teātra mākslinieciskā vadītāja Vaira Resne

Lasīt tālāk...


Upītes ciems saņēmis atpazīstamības zīmi #VIEDAISCIEMS!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 26 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

295846536 2516271851859604 6349531804254001712 n 9501dNoslēgusies iniciatīva atpazīstamības zīme “Viedais Ciems 2022”, kuras laikā visā Latvijā tika meklētas un noskaidrotas viedas un stipras kopienas, kas veido un attīsta savas teritorijas, aktīvi iesaista vietējos iedzīvotājus, attīstot jaunas pieejas un risinājumus esošo izaicinājumu risināšanai.
Šī gada 29. jūnijā, Saldus novada Jaunlutriņos, Latvijas viedo ciemu un lauku kopienu forumā “Kopienu persilāde 2022” apbalvošanas ceremonijā tika paziņoti seši atpazīstamības zīmes “Viedais Ciems 2022” ieguvēji – Ancenes ciems, Bernāti, Krapes muiža, Lēdurgas ciems, Mežinieku apkaimes kopiena un Upītes ciems. Katrs no ciemiem demonstrēja savu viedumu un unikalitāti, kas apliecināja tā atbilstību viedā ciema statusam.

Lasīt tālāk...


Aizvadīts pirmais tautas muzikantu saiets Krišjāņos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 26 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

tautas muzikantu saiets 83150Uzāvuši kājās baltu pīpeņu kurpes, ap kaklu apmetuši margrietiņu šalli, paņēmuši pie rokas dziesmu, esam jautri un vērienīgi nosvinējuši pirmo tautas muzikantu saietu "Re kur muzikanti spēlē". Sestdienas vakarā Krišjāņos bija ļoti "karsts" gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. "Karsts" jo mazais tautas nams bija dziedāt, muzicēt un dejot gribētāju pārpildīts un "karsts" no muzikantu dzirkstošajām taktīm un jautrajām dziesmām!
Sirsnīgs paldies atsaucīgajiem tautas muzikantiem- Pēterim Laganovskim, Venāram Dūrem, Vitālijam Plešam, Mārtiņam Jurciņam, Guntim Sprinģim, Eventijam Zelčam, Līvijai un Jurim Medņiem. Paldies Krišjāņu tautas nama sieviešu vokālajam ansamblim "Elija", vadītāja Sintija Pujāte, dāmu deju grupai "Dzirksteles" vadītāja Valentīna Kirsanova, Bērzpils folkloras kopai "Saivenis" (vadītāja Daiga Griestiņa) par skanīgajiem un ritmiskajiem sveicieniem. Pateicoties nenogurdināmajai Briežuciema kapelai "AMMA", Salnavas kapelai "Sveicinojam vielejam" (vadītāja Aija Zeiļuka) un Laimas lauku kapelai (vadītāja Ingūna Žogota) izdejojāmies pēc sirds patikas!

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei