Saulgriežu ieskandināšanas pasākums Bērzpilī

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 28 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Jūlijs 2022

Līgo Bērzpilī 2022

22.jūnijā Bērzpils ainaviski tematiskā parka teritorijā norisinājās Saulgriežu pasākums. Svētku norises iesākās ar mājražotāju tirdziņu, kur tirgojās ar Jāņu sieru, alu, medu, kūpinājumiem, pašcepto maizīti, sviestu, smaržīgām zāļu tējām, ziediem un stādiem.

Gardākā siera konkursā, degustējot, bet nezinot, kas sējis sierus, pasākuma apmeklētāji pēc savām garšas izjūtām noteica trīs gardākos sierus. 1.vieta - Aijai Ikstenai, nominācija “Visgaršīgākais siers”, 2.vieta- Ivetai Raciborskai – “Garšīgais siers” un 3.vieta-Annai Krivišai – “Labas garšas siers”. Pavisam konkursā ar saviem siera darinājumiem piedalījās astoņas siera sējējas - Aija Ikstena, Vineta Škapare, Anna Zuša, Anna Kriviša, Mārīte Zuša, Biruta Bogdane, Anna Bitaine, Iveta Raciborska. Par gardākā siera konkursa gaitas norisi rūpējās Gunta Spridzāne.

Lasīt tālāk...


Saulgriežu pieskāriens Kubuliem

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 28 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Jūlijs 2022

Līgo Kubulu pagastā 2022

Līgo dienas elpojums sajaucas ar jāņuzālēm, kuras skurbeni virmo kopā ar alus saldo krūzi, dzeltenu ķimeņu siera ritulīti un patiesu kopā būšanu!

Kubulu Kultūras namā Līgo dienā notika pasākums – „Saulgriežu pieskāriens Kubuliem”.  No rīta ikvienam interesentam bija iespēja apmeklēt Līgo tirdziņu - prieks par apmeklētāju lielo ieinteresētību! Pateicamies tirgotājiem: Paulai Lukstei no Balviem, Andrim Ikstenam no Bērzpils, Inesei Krimai no Tilžas, Valentīnai Daukstei no Baltinavas, Laimdotai Zelčai no Balviem, Kārlim Mūrniekam no Alūksnes, Jānim Kašam no Briežuciema, Lapmežciema produkcijas īpašniekiem, Janai Ločmelei no Kubuliem, Edvīnam Kulovam no Rugājiem un Škladi burgeram. Apmeklētājiem bija iespējams piedalīties dažādas meistardarbnīcās un aktivitātēs: apgleznot akmentiņus dažādā tematikā  (meistardarbnīcas vadītāja Inga Voiciša),  pīt vainadziņus  (meistardarbnīcas vadītāja Inga Ignate), piedalīties „Līgo spēlē” un iegūt simbolisku balviņu. Savukārt bērni neslēpa prieku par „OZ atrakcijām” no Gulbenes.

Lasīt tālāk...


Notiks sestais starptautiskais glezniecības plenērs

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 28 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Jūlijs 2022

V.Bukšs 6.plenēra logo

No 2022.gada 11. līdz 22.jūlijam Viļakā, Balvu novadā, notiks “6. Starptautiskais glezniecības plenērs “Valdis Bušs 2022””. 

6. starptautiskajam glezniecības plenēram žūrija ir izvēlējusies 6 dalībniekus un dalību plenērā ir apstiprinājušas mākslinieces: Agra Ritiņa (Latvija), Emilie Kanervo (Somija), Jena Jang (Dienvidkoreja), Solveiga Gutaute (Lietuva), Madara Tropa (Latvija, dzīvo ASV) un Nimet Keser (Turcija).

Plenēra īstenošanu ir atbalstījusi Latgales kultūras programma piešķirot 4000,00 euro. Līdzfinansējumu nodrošina Balvu novada pašvaldība. Sadarbības partneris Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs organizēja plenēra dalībnieku atlasi. Plenēra kuratori būs Māris Čačka un Elita Teilāne.  Plenēra laikā tapušo darbu izstādi atklās 21.jūlijā plkst. 16.00, Viļakas novada muzeja izstāžu zālē, Klostera ielā 1, Viļakā.

Plenēra noorganizēšana un izstādes izveidošana ir mūsu apzināšanās, ka Valda Buša atstātais mantojums ir nozīmīgs Latvijas un pasaules mērogā. Mēs vēlamies to saglabāt, darīt pieejamu un lepoties ar to. Mēs apzināmies savu atbildību mantojuma saglabāšanā un nodošanā nākamajām paaudzēm, ieinteresējam vietējos iedzīvotājus novērtēt novada unikalitātes. Jo tieši šajā pusē - Balvu novada Susāju pagasta Pokševas ciemā ir uzsācies izcilā latviešu ainavu meistara Valda Buša dzīves ceļš.

Valdis Bušs uz Balviem vēstulēs ir rakstījis: “Man vēl ir palikusi mana glezniecība. Tā dod man mierinājumu un spēku dzīvot. Kā parasti daudz strādāju. 14.12.1999. Es kā vienmēr daudz gleznoju. Gribās ticēt, ka ir nelieli panākumi. Piedalos izstādēs kā Latvijā, tā arī ārzemēs. Paredzēta mana personālizstāde Frankfurtē 2008.gadā. Var jau gadīties, ka uzrodas vēl kādas iespējas. Es esmu laimīgs, ka vēl varu radoši strādāt un šo apstākli es cenšos maksimāli izmantot. 29.12.2006.”

Mums – Valda Buša dzimtās puses kultūras darbiniekiem ir jāturpina strādāt:
1) lai veicinātu kultūras atjaunotnes un mākslas jaunrades procesus, vietējā sabiedrībā ienesot pasaules mākslu, iepazīstinot vietējo sabiedrību ar mūsdienu māksliniekiem;
2) lai veicinātu starptautisku sakaru attīstību un iepazīstinātu Latviju kā lielisku rezidenču vietu;
3) izveidot starptautiskā glezniecības plenēra laikā tapušo darbu ceļojošo izstādi, tā dodot iespēju sabiedrībai Latvijā iepazīties ar mūsdienās radītiem mākslas darbiem.

Projekta rezultātā tiek celta godā gleznotāja Valda Buša piemiņa un popularizēta glezniecība Latgalē un Latvijā.

 Informāciju sagatavoja: projekta vadītāja Vineta Zeltkalne

Projekta “6. Starptautiskais glezniecības plenērs “Valdis Bušs 2022”” logo

 


Balvu Centrālajā bibliotēkā skatāma Evitas Zarembas - Krīgeres izstāde

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 13 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Jūlijs 2022

Izstāde bibliotēkā


Latvijas Amatierteātru Brīvdabas izrāžu festivāls “VEZUMS 2022”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 13 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Jūlijs 2022

Vezums_20224. un 5. jūnijā Ludzas Novadpētniecības muzejā norisinājās Latvijas Amatierteātru Brīvdabas izrāžu festivāls “VEZUMS 2022” . Divu dienu garumā Ludzas Novadpētniecības muzeja teritorijā ikviens interesents varēja izbaudīt teatrālu izrādi savai gaumei!

Festivāla norisi 2 dienu garumā  vērtēja ekspertu komisija - latviešu teātra režisore un skatuves runas pedagoģe Aina Matīsa, aktieris, režisors Haralds Ulmanis un kinorežisore Māra Liniņa. Pasākuma rīkotāji bija biedrība “KIRA” un Ludzas novada pašvaldība.

Lasīt tālāk...


Žīguru līnijdejotāja grupa “Punktiņi” iedejo Gulbenes novada Lejasciemā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 09 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Jūlijs 2022

Punktiņi LejasciemāŽīguru kultūras nama Ritmikas un līnijdeju grupa “Punktiņi” 4.jūnijā brauca ciemos pie Lejasciema kultūras nama līnijdeju grupas “Dzinteles”, kuras svinēja savu 20 gadu jubileju Lejasciema estrādē. “Dzinteles” bija sarīkojušas savā jubilejā netradicionālo deju kolektīvu sadanci – IEDEJO VASARĀ, kuru vadīja Gulbenes novada Kultūras pārvaldes vadītājs Atis Barinskis. Sadancī tika izdejotas dažādu stilu dejas, sākot no katrī līdz pat austrumu dejām.

Lasīt tālāk...


Nāc un piedalies! Lasi un vērtē! Ir sākusies jauna" Bērnu-Jauniešu-Vecāku žūrija!"

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 09 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Jūlijs 2022

Bērnu - jauniešu - vecāku žūrijaNāc un piedalies! Lasi un vērtē! Ir sākusies jauna" Bērnu-Jauniešu-Vecāku žūrija!"


Radošo darbu konkurss bērniem un vecākiem

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 09 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 13 Jūlijs 2022

Radošo darbu konkurss Radošo darbu konkurss bērniem un vecākiem "Mana vasaras diena-saulaina, lietaina, darbīga, laimīga..."

Iesniedzamie darbi - fotogrāfijas, zīmējumi vai citi radoši darbi.

Konkursa norises laiks no 2022. gada 13.jūnija līdz 31.augustam.

Lasīt tālāk...


Piedalies akcijā “Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2022”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 11 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 13 Jūlijs 2022

Apceļo pilis, muižasLai popularizētu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma – piļu, muižu un parku – vērtības,  biedrība „Latvijas piļu un muižu asociācija” sadarbībā ar Latvijas investīciju un attīstības aģentūru  organizē akciju “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”.  Akcija iesaistīs  ceļotājus aktīvā dzimtenes apceļošanā, akcentējot vietējā tūrisma daudzveidīgumu, unikalitāti un veicinot kultūrvēstures objektu iepazīšanu un to izzināšanu.

Lasīt tālāk...


Balvu Kultūras un atpūtas centra pasākumi 2022. gada vasarā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 01 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 Jūlijs 2022

Vasara 2022


110. jubilejā godināts ievērojamais trimdas kultūras darbinieks Miķeli Bukšs

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 03 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 Jūlijs 2022

M. Bukša piemineklisTrešdien, 1. jūnijā, Balvu novadā ar piemiņas pasākumu 110. jubilejā tika godināts literatūras un kultūras vēsturnieks, valodnieks un publicists Miķelis Bukšs (1912–1977), viens no ievērojamākajiem latgaliešu (latgaļu) trimdas kultūras darbiniekiem.

Miķeļa Bukša dzimšanas diena tika svinēta Balvu novadā ar pulcēšanos piemiņas brīdī Baltinavas pagasta Merkuzīnes kapos, kur apglabāti Bukša vecāki, bet pēc tam sekoja svētku satikšanās pasākums, piedaloties Upītes, Baltinavas, Rekovas, Viļakas un Viduču bērnu folkloras kopām un kapelām, Šķilbēnu pagasta Plešovā pie Bukša dzimtajām mājām. 

Lasīt tālāk...


Arī Balvu novada dievnami piedalījās "Baznīcu nakts 2022" aktivitātēs

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 01 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Baznīcu nakts 2022Gandrīz neticami, bet 28. maijā bija atvērti vairāk kā 200 Dievnami visā Latvijā! Esam saņēmuši un turpinām saņemt gan atsauksmes, gan skaistas fotogrāfijas, gan video no pasākuma. Mūsu komandas vārdā no sirds pateicamies par kalpošanu un piedalīšanos Atvērto baznīcu dienā un Baznīcu naktī visām draudzēm, mācītājiem un ļoti, ļoti daudzajiem šīs idejas atbalstītājiem – mūziķiem, mūzikas un mākslas skolu audzēkņiem, māksliniekiem un katram, kurš kalpoja ar savu radošo pienesumu. Pateicamies par sadarbību un atbalstu Latvijas pašvaldību un tūrisma informācijas centru darbiniekiem! Paldies par Jūsu kalpošanas drosmi, ticību, mīlestību un svētību, ko Jūs dāvājāt Latvijai un katram cilvēkam. Uz tikšanos 2023.gada Atvērto baznīcu dienā un Baznīcu naktī! Baznīcu nakts komanda   https://baznicunakts.lv/

Lasīt tālāk...


Pilnīgs prieks Baznīcu naktī

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 01 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

baznicu nakts vilaka28.maijā jau devīto reizi Latvijā notika kultūras pasākums “Baznīcu nakts”. Šogad īpaša programma norisinājās arī Viļakas Romas katoļu baznīcā. Dienas laikā to apmeklēja vairāki simti cilvēku, bija mazākas vai lielākas ekskursantu grupas no Madonas, Rēzeknes, Gulbenes, Preiļiem, Cēsīm, Valmieras, Rīgas, Balviem, Viļakas pilsētas un apkaimes. Viļakas Romas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels un draudzes “Baznīcu nakts” komanda saka lielu paldies ikvienam, kurš dienā, kad Latvijā bija atvērtas vairāk kā 200 baznīcas, izvēlējās apmeklēt tieši Viļakas Romas katoļu baznīcu, lai piedzīvotu pilnīgu prieku. Sprediķī uzrunājot tautu, prāvests Guntars aicināja aizdomāties par to, kas ir pilnīgs prieks, aicināja priecāties no sirds. Daudzi prāvestam jautājot kā viņš spējot visu dienu būt tik pilns enerģijas, tik priecīgs un tik dedzīgi vadīt ekskursijas. Atbilde pavisam vienkārša, darot ar prieku un mīlestību un kopā ar Dievu ir iespējams neiespējamais.

Lasīt tālāk...


Satikāmies maijā Briežuciemā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 01 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Pasākums Briežuciema pagasta vecākajai paaudzeiBriežuciemā vidējā un vecākā paaudze satikšanās prieku izbaudīja pašā ziedonī - 28. maija vakarā.  Pasākums bija par maiju, pavasari, prieku, darbu un draudzību.  Par jaunību, kuru patīkami atcerēties, par dzimto vietu un kopā sanākšanas gandarījumu.

Novadpētniece Valentīna Kaša  pastāstīja un parādīja prezentāciju  par mūsu pagasta  vietvārdu izcelsmi un nozīmi.

Dramatiskais kolektīvs parādīja uzvedumu ‘’Ak tys kolhozs!” Ar labvēlīgu smaidu un humoru kopā ar aktieriem atcerējāmies jaunību, kad , neskatoties ne uz ko, debesis bija augstākas un pat zāle zaļāka! Sen pagātnē kolhozi, tagad ir kooperatīvi un kopienas, bet visu laiku kolektīvos galvenais bija ir un būs sapratne, sadzīvošanas māka un kopēji mērķi.

Lasīt tālāk...


2022. gada 25. maijs - LNB Skaļās lasīšanas konkursa Balvu reģionālais fināls

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 30 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Skaļās lasīšanas konkursa fināls BalvosPavasarīgā un saulainā 25. maija rītā Balvu Centrālo bibliotēku piepildīja bērnu čalas. Šeit pulcējās 13 aktīvākie un labākie Balvu, Rekovas, Baltinavas, Tilžas 5.klašu lasītāji, kuri sacentās savā starpā par labāko grāmatas fragmenta lasījumu. Visus pasākuma apmeklētājus ar skanīgām dziesmām priecēja Marija Maslovska – arī aktīva bibliotēkas apmeklētāja. Lai labākie lasītāji tiešām justos kā karaļi, lasīšanai bija paredzēts Karaļa krēsls no Balvu Tautas teātra rekvizītiem.

Lasīt tālāk...


110. jubilejā godinās ievērojamo trimdas kultūras darbinieku Miķeli Bukšu

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 27 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Miķelim Bukšam - 110Trešdien, 1. jūnijā, Balvu novadā ar piemiņas pasākumu 110. jubilejā tiks godināts literatūras un kultūras vēsturnieks, valodnieks un publicists Miķelis Bukšs (1912–1977), viens no ievērojamākajiem latgaliešu (latgaļu) trimdas kultūras darbiniekiem. Ar piemiņas brīdi un bērnu folkloras kopu un kapelu koncertu Bukšs tiks godināts savā dzimtajā pusē – Šķilbēnu pagasta Plešovas ciemā. 

Ievērojamais latgaliešu (latgaļu) trimdas kultūras darbinieks – literatūras un kultūras vēsturnieks, valodnieks un publicists Miķelis Bukšs dzimis 1912. gada 1. jūnijā Balvu novada Šķilbēnu pagasta Plešovā. Dzīvojis un mācījies Baltinavā un Rēzeknē, strādājis Aglonā, Rēzeknē un Daugavpilī, bet 1944. gadā devies bēgļu gaitās uz Zviedriju, kur vadījis tālāko dzīvi. Dzīvodams Zviedrijā, Bukšs aktīvi darbojās trimdinieku sabiedriski politiskās organizācijās, viņš bija viens no latgaliešu organizāciju dibināšanas iniciatoriem un vadītājiem. Kā zinātnieks pētījis latgaliešu kultūras un literatūras vēsturi un valodu, sarakstījis nozīmīgus pētījumus Latgales kultūrvēsturē. Mūžībā devies 1977. gadā un apbedīts Stokholmā, atdusas vietā uzstādīts piemiņas akmens ar uzrakstu “Latgolas dvēseles tulks”. Miķeļa Bukša devuma godināšanai pieminekļi uzstādīti arī Rēzeknē un viņa dzimtajā Plešovā.

Lasīt tālāk...


28. maijā Balvu novadā un visā Latvijā norisināsies Atvērto baznīcu diena un Baznīcu nakts

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 20 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Baznīcu nakts 2022Kristīgais kultūras notikums “Baznīcu nakts” šogad norisināsies sestdienā, 28. maijā. Jau otro gadu Baznīcu naktij pievienosies Latvijas sakrālajam mantojumam veltītais notikums “Atvērto baznīcu diena” – vairāk nekā 100 Latvijas dievnamu būs atvērti apmeklētājiem no pulksten 10.00 līdz 22.00 un ilgāk. 

Baznīcu nakts Latvijā notiek kopš 2014. gada. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms vairāk nekā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā.  Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.

Lasīt tālāk...


Briežuciemā atzīmē Starptautisko ģimenes dienu

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 18 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Ģimenes diena BriežuciemāBriežuciemā Ģimenes diena šogad tika svinēta  vienā no Tematiskā ciema vietām - lauku sētā ‘’Bilgas”. Šī vieta tika izvēlēta tāpēc, ka te dzīvo viesmīlīga ģimene un ir skaista, sakopta vide.

Šoreiz Ģimenes dienas pasākumā tika akcentēta medību tēma. „Bilgu” māju saimnieks Oļģerts ir kaislīgs un veiksmīgs mednieks, viņam ir iekārtota medību trofeju apskates vieta. Pagastā ir vairākas mednieku ģimenes, kurās visi saimes ļaudis ir iesaistīti medību aktivitātēs. Medības jau nav tikai zvēra nošaušana, mednieki kopj mežus, piebaro dzīvniekus un dara citas labas lietas, kadam ir jāpagatavo medību gardumi.

Lasīt tālāk...


Balvu novada jauktais koris “Mirklis” koncertē Lietuvā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 18 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Koris Mirklis koncertā LietuvāBalvu novada jauktais koris “Mirklis”, pēc ilgāka pārtraukuma, 2012. gada maijā diriģenta Ulda Kokara vadībā atsāka aktīvi un radoši darboties, koncertējot savā novadā un ārpus tā. Ir labi sasniegumi gan piedaloties tradicionālajās koru skatēs gatavojoties Dziesmu svētkiem, gan koncertos, vietējos un starptautiskos festivālos un konkursos. 2020.gadā, piedaloties Starptautiskajā Stasis Šimkus koru festivālā - konkursā, koris ieguva Sudraba Diplomu un 2022.gadā koris tika uzaicināts piedalīties festivālā kā viesis.

Pateicoties Valsts kulūrkapitāla fonda atbalstam, 13.maijā koris devās uz Lietuvu, lai koncertētu Klaipēdas apkaimes dievnamos 22.Starptautiskā Stasis Šimkus koru konkursa - festivāla ietvaros. Trīs neaizmirstamas dienas – pilnas mūzikas, tikšanās prieka, emociju un pieredzes!

Lasīt tālāk...


Grupa “Carnival Youth” koncertēs Balvos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 12 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Carnival Youth koncerta afiša

4. jūnijā plkst. 20:00 Balvu pilsētas estrādē norisināsies grupas “Carnival Youth”  koncerts.

Grupa “Carnival Youth” savā mūzikā apvieno melodiskumu un jauneklīgu melanholiju ar alternatīvā roka un indī mūzikas enerģiju. Kopš grupas dibināšanas 2012. gadā, “Carnival Youth” ir izdevuši sešus albumus. Pēdējos divus gadus grupa pavadījusi latviešu kino mūzikas koncertprogrammas “Naivais ku-kū” paspārnē, taču šogad “Carnival Youth” atgriežas pie oriģinālmūzikas un pašlaik aktīvi veido muzikālo materiālu jaunai programmai.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei